Prichindei martie - aprilie 2005 (115)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coco spune:

Ana - multumesc frumos pt. ca m-ajutzi! Si maica-mea mi-a zis acelasi lucru- sa-i pun ceva cald la gat. Nu cred ca voi reusi. Oricum nu tuseste dar azi nu mi-a mancat , maine merg la control la dr. sa nu fie si rosu in gat! Te admir cat ai scris cand ma gandesc cat esti de ocupata (te inteleg desi nu ma pot pune in pielea ta)- mie unul imi e de ajuns !!! Sa fim sanatosi ca le-om duce toate!!


Gegea- thk pt link, par faine puzzle-le, la ce pret erau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Neatza!

Vad ca toata lumea a profitat de vremea buna de peste weekend. Nici eu nu am apucat sa scriu, acum la cafea ma pregateam sa citesc mult, dar nu prea am avut ce!

Noi simbata am fost la sarbatoritul de 2 anisori, numai eu cu Radu pt ca tati a fost bolnav, il suspectam de o infectie urinara.
Sin pacate toti copilasii invitati erau bolnaviori, asha ca doar Raducu si inca un bebe de 8 luni au onorat invitatia, a fost un party mai intim , dar a iesit bine. Si Raduc si gazda au fost in forma, s-au jucat frumos. Radu a fost coplesit de atatea jucarii, si surpriza si-a a les un sorter si s-a jucat cu el, bagand toate cele 3 forme (triunghi, patrat, cerc) din prima,trezind admiratie din prima
La plecare am avut ceva plinsete si suparari, ca el vroia sa mai stam, se simtea f bine.
Tati nu a gasit puzzle la bam boo, insa am gasit simbata de dim in SelGross, asha ca am luat un puzzle si o carticica dragutza , un balon mare si un catelus din balon! Balonul mare a rezistat nespart fix 2 minute, dar gestul conteaza!

Va pup si mai revin!

Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Multumim fetelor pt gandurile bune.
pt voi si sanatate la

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=137704ec8fb38b578d82f6&skin_id=o&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet si poze
POVESTEA NOASTRA


"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

buna dimineatza!
Crissa bine ai revenit! Ma bucura vestile bune,sa aveti parte de zile linistite,sa nu se surmeneze frumuselul.
coco cum e vladut? I-a trecut raguseala? Stiam si eu,ca si fetele de o punguta cu sare,incalzita si aplicata local.
pisi bravooooooooooooooo pt neleganarea la culcare.Intr-adevar progres mare .Pupici voua
ana- mult spor,multi nervi,mult calm,rabdare si perseverenta. Cu dor si drag,te imbratisez
marox ce faceti,ce fac prichindeii??
Ligia,bravo rezolvarea ptr sorterului nou,sa stapaneasca sanatos achizitiile! poze de la aniversare nu aveti???
danutza sa stii ca si noi ne-am speriat nitel cu explozia,insa sunt convinsa ca anunta daca ar fi ceva. Nu-si permit sa neglijeze un lucru cu repercursiuni atat de dramatice. Totusi,imi spunea mama ca ar fi anuntat la tv(nu stiu unde-care post,cand si exact ce-au zis)ca daca apare un nor gros,gri si f apasator, urgent refugiere in interioare,inchise toate geamurile, sigilat tot si asteptat sa treaca. Sper sa nu fie acel vant favorabil si sa se ajunga aici.Anyway...e bine de stiut.
Poze frumoase cu noi
filmulete dragute

"Sa traiesti pe pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul soarelui in fiecare an" -- Ashleigh Brilliant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

intrebare: de cateva zile, a inceput sa-i miroiase rauuuuuuuu guritza.Ce sa fie,ce sa fie?
ma gandeam la paraziti intestinali,dar ultimele analize le-am facut acum 1 luna si inainte de asta de inca cateva ori(bune,adica des)si nu apare nimik. Repetam daca-i nevoie,numai sa se vada ceva.Mentionez ca spalatul pe dinti il facem regulat

Poze frumoase cu noi
filmulete dragute

"Sa traiesti pe pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul soarelui in fiecare an" -- Ashleigh Brilliant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta_t spune:

Criss, bine ati revenit. Ma bucura tare mult vestile bune. lui Andrei ca a rezistat bine la drum. Zile linistite in continuare si progrese muuuulte, muuulte.

Raresionut, Ana, Daria . Pana la urma m-am uitat pe site-ul de la min. mediului si acolo erau 2 comunicate amarate. Da, Daria, am auzit ca ar fi zis ceva abia vineri la radio. Sunt de acord ca autoritatile ar trebui sa anunte in caz de pericol, dar tocmai faptul ca nu s-a raportat nimic in mass-media nationala, macar acolo ca s-a intamplat ceva, si ca situatia este monitorizata, mi-a provocat a anumita suspiciune. In fine, cred ca deja s-a terminat tambalaul.

Niccelmic, am incercat reteta ta de spaghete, n-a avut succes. O sa mai incerc, cred ca refuzul s-a datorat rosiilor.
Rrox, am incercat si o prajitura cu prune , n-a avut succes nici ea (nici macar blatul). In schimb striga dupa paine goala. Si iaurt (de Danonino a uitat complet, le papa taica-su). Nici cozonac nu vrea. O sa-ncerc un chec data viitoare.
Of, of, cred ca am fost asa de fixista cu prajiturile, ca acum e mai greu. Dar, am reusit in week-end o felie de paine cu unt si miere (mare minune, ca nu prea-i amator de dulce).

Daria, ce-a zis nenea dr de analizele lui Brien ?
Cat despre mirosul guritei, lui Mihai ii mirosea atunci cand a avut un episod de muci. Si cum zici si tu, spalatul nu rezolva problema.

Ligia, felicitari pentru rezolvarea sorterului.

Dana si Mihai (20.04.2005)
http://community.webshots.com/user/danuta_t

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Saluti, mai venim si noi
Pisi: felicitari ca nu mai adoarme leganat! cum ati reusit????
Daria: si eu am observat ca ii miroase guritalui David. mama ma punea deseori sa suflu ca sa miroase daca am rosu in git!!!! ziceam, cind eram mica, ca are fixuri, dar era o metoda a ei de detectare a infectiei.
noua nu ne place sa ne spalam pe dinti, doar sa sugem pasta!!
am obtinut o sponsorizare, un calculator vechi pt Centrul Penilla la gradi a lui David.
azi a plecat la gradi bucuros, ieri mi-a facut scandal ca vrea tru-tru adica sa plece la gradi!!!iar e racit, dar acum sunt si eu!
mergem cu paracetamol si robitussin
va las, job-ul nu ma lasa sa ma desfasor pe forumul preferat


la lac
niste poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Buna dragelor! Ce mai faceti?
Noua ne-a trecut raceala - de fapt nici nu cred ca am reusit sa intru sa va spun ca am fost bolnavi tare, mai ales eu...am bolit o saptamana de credeam ca n-am sa ma mai fac bine niciodata! Stefan a fost mai rezistent ca mine, a facut o forma usoara, a terminat tratamentul dar tot mai tuseste din cand in cand si ma cam nelinisteste treaba asta...
Danuta sa stii ca nici Stefan nu se omoara dupa dulce, mai papa asa din cand in cand o feliuta de chec sau cozonac dar rar. I-am dat si ciocolata intr-o zi, una mica Kinder, nici nu s-a uitat la ea. Nu stiu daca ar trebui sa ma bucur sau nu. Iar ca mancare dulce doar lapte cu gris mananca, in rest nu prea.
Criss ma bucura vestile bune, ti-am citit povestea, m-a impresionat tare mult si uite ca acum te-am gasit la prichindei!
Daria si eu zic mai degraba ca ar fi ceva la stomacel. Poate intre timp v-ati dat seama!
Ana ce ma bucur sa mai aud vesti despre voi, chiar si asa din cand in cand! Stiu ca esti ocupata, si eu de abia imi vad capul de treburi si Stefan e unul singur!


Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ellinia_c/my_photos
http://community.webshots.com/user/ellinia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niccelmic spune:

Buna seara mamici,


nu am mai apucat sa scriu nimic-am avut 'activitate'.De joi dimineata Iubi face febra-38 dimineata,mai scade in timpul zilei,iar seara din nou creste.Nu stranuta,nu tuseste nu curge nasul,era un pic rosu in git.I-am dat antitermice si bineinteles ca nu m-am putut abtine sa nu-i dau si antibiotic-Ospen,mai mult pt sedarea mamei.F greu cu administrarea medicam-nu mai vrea nimic pe gura.Azi dim avea 37 dar f mofturoasa,nu maninca mai nimic.Is necajita..Toata noaptea s-a foit si a gemut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coco spune:

Uff mai Niccelmic, multa sanatate Nicolei!

Daria- Nu ma lasa Vlad deloc sa-i pun ceva la gat. Oricum nu mai e ragusit, in schimb nici ieri nici azi nu prea a mancat, ii dau Nurofen... Are si gingia umflata de la maselutza... rosu in gat nu e...mi-e frica sa nu fie alt fel de infectie...

Mergi la inceput