Prichindei martie - aprilie 2005 (115)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danuta_t spune:

Zuzule, mersi mult de link.
Raresionut, mersi mult de explicatii. Doar ca din cate am auzit eu aici in local, nu au aparate care sa masoare nivelul poluarii, cica vor fi la anu'.
Am mai citit, pana la urma cred ca e tardiv sa-mi mai iau masuri de precautie. Doamne-ajuta sa fie bine.

Dana si Mihai (20.04.2005)
http://community.webshots.com/user/danuta_t

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

Andruzza, multumesc mult,mult.abia acum am vz mesajul tau pt. ca o zi nu am avut net si nu am mai deschis yahoo-ul.
Mamacita bine ca m-ai lamurit ca nu se gaseste.nasul are o matusa sef la distributie si o sa-l rog sa mearga direct la dumneaei.si cand eram insarcinata am avut nevoie de un medicament si tot asa s-a rezolvat.cu pretul cred ca merita avand in vedere efectul.si amintirile mele din timpul varicelei.si vreo 2 semne binenteles.
va sarut si va doresc wk placut.eu o sa stau la povesti cu surioara.

Poze:http://pg.photos.yahoo.com/ph/ciotica/my_photos
LAURA SI GEORGE STEFAN 22.04.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Noi ne-am intors fericiti.Suntem mai bine,lui Andrei i-a scazut tensiunea pulmonara asa ca putem face si kineto si se mai amana operatia nr 2.Intr-un cuvant:Bucurie mare!!!
pt voi.
Dar ce repede va mai "deplasati"(ma refer la scris).trebuie sa recuperez.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=137704ec8fb38b578d82f6&skin_id=o&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet si poze
POVESTEA NOASTRA


"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Crisa Bravo! ma bucur pentru voi!

Laura eu am cumparat Varilrix de la Sensiblu, fara probleme, si a fost mai ieftin. E drept ca l-am luat prin iunie.

Raresionut multi sa-ti revii si sa te bucuri de schimbarile de care vorbesti! Tinem pumnii!

Ligia

tuturor!

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

Salutari

Multumim pentru raspunsuri si ganduri bune.

Pana la urma a trecut vulcanul si acum suntem mai bine.tot se mai plange dar nu ca zilele trecute.Ca si progrese as putea sa mentionez ca nu ne mai culcam legati-fericire totala pt mine.Cand nu sunt acasa,chiar se culca singur,cand sunt eu ma intind cu el in pat si in 5 min gata.Nici nu credeam ca am sa reusesc vreodata sa il fac sa se culce singur.

Criss felicitari!

pt toata lumea!

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coco spune:

Fetelor- Vlad e inca ragusit. Dar restul- vioi... tocmai i-a tras azi una lui taica-sau cand il tinea in brate si i-a spart ochelarii... (care fie vorba intre noi erau naspa). Culmea e ca eram pe scarile blocului, cum am ajuns in apt. eu l-am certat dar deja el stia ca a facut ceva rau si a plans....manca-l-ar mama.

Super site ul cu casa retro...merci....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Crissa, am simtit fiecare clipa de fericire pe care o traiesti....cunosc sentimentul care te face sa speri, sa stii ca nimic nu a fost in zadar si cel mai mult sa crezi....in propriul tau copil.

Rrox, multumesc.

Coco,sanatate lui Vladut...lasa ca nu are motiv tati sa fie suparat...asa isi schimba ochelarii dupa ultimele tendinte....si mai ales dupa placul mamei.

Danuta, nici noi la facultate nu aveam aparatura moderna , dar cateva citiri puteam sa facem, iar cei de la Agentie( serviciul monitorizare) au obligatia sa anunte daca ceva nu e in regula.....dar nu pot sa cred ca regiunea Moldova e mai "tare in aparatura" decat Banatul.
Hai , nu iti fa probleme pentru bebe, mami a filtrat totul pentru micut.

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coco spune:

Alina-

Crisa- ma bucur enorm pentru voi! Bravo!

Fetelor, super jocuri pe casaretro dar nimic pe stoc, si fara preturi, or fi dat faliment...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coco spune:

Am uitat sa va spun: vineri s-a inaugurat si in oraselul nostru un mall super (mie mi se pare mai reusit decat cel din Vitan-Buc., pe bune!!). Si au aparut firmele cu hainutze de bb, dar mi-e rau de preturi... 1,5 mil. niste blugisori (la 8 luni)... Bai fratilor asta e jecmaneala, oricati bani ai avea, nu stiu ce sa mai zic!! Pai sora-mea da bani mai putini pe lucruri de firma,de calitate; dar nu va spun o noutate - cam asta e, e mai ieftin traiul americanesc decat la romanasii amarati.
Oricum ma bucur ca exista si aici alternative...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana71 spune:

Buna,

N-am mai intrat de ceva vreme, pur si simplu nu am timp.Nu stiu ce-o sa fac atunci cand voi incepe serviciul. Sper ca Victor sa devina mai constiincios cu temele, sa nu fie nevoie sa fiu cu ochii pe el (ca are un dar de a pierde timpul....) si poate o intelege si Eva vreodata ca nu trebuie sa stea pe capul lui in continuu (mai ales atunci cand are teme). Mama nu poate iesi cu Eva afara (fizic nu-i face fata), nu poate face temele nici cu Victor (ca nu prea vede, iar doamna invatatoare e f. exigenta-inroseste orice greseala minora-si pot sa-i explic eu de 10 ori, ca atunci cand oboseste tot se grabeste si face greseli). Oricum, temele ii iau cam 2-3 ore. O sa vedeti voi .. nu c-as vrea sa va sperii...

Crissa, ma bucur tare mult pentru vestile bune!

Coco, ii dai vreun tratament pentru raguseala? Tuseste? Daca reusesti sa-l convingi ar fi buna o carpa uscata calduta in jurul gatului (binenteles cand e treaz sa nu se sufoce cu ea). Anul trecut Evei i-a facut tare bine chestia asta (incalzeam carpa cu fierul de calcat-atat cat poate suporta). Cred ca acum n-as mai putea s-o conving s-o tina la gat (e tare pretentioasa). Sanatate multa!

Danuta-t, abia acum am vazut mesajul tau referitor la accidentul acela chimic. Nu cred ca e cazul sa-ti faci probleme. Informarea populatiei e obligatorie in cazul depasirii unor praguri de atentionare sau de alerta (adica atunci cand concentratiile de poluanti depasesc anumite valori limita-potential periculoase). Ma rog, e mult de spus aici (eu lucrez chiar in domeniul calitatii aerului, dar Eva trage de mine si nu pot explica mai detaliat ). Pentru linistea ta, poti da un telefon la agentia locala de protectia mediului. dar daca ar fi depasite anumite valori, in mod sigur populatia ar fi informata. Si, intr-adevar, presa exagereaza de multe ori.

Hai ca revin mai tarziu, ca trage Eva de mine si a inceput sa si urleeee!!!!

Mergi la inceput