Bebelusi de ianuarie-februarie (113)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

EMMA FACE CATE 10 PASI SINGURA!

E obosita ca a dormit doar 45 min,cred ca vrea sa petreaca ca e ziau ei si dc o pun mai mult de 5 ori la rand sa mearga se repede si se mai impiedica, dar cred ca e pe drumul cel bun! Am plecat afara sa luam foi de placinta!

Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Sarbatoritilor Emma, Daniel, Andrei, Andreea si Alexandre le uram si noi la mai multe luni!! Petrecere frumoasa si un munte de cadouri!
Emma, felicitari mergareata mica!
Ana de france, pofta buna la inghetata! Multumim de urare, sa dea Dumnezeu!
Giova bine ati venit pe plaiuri mioritice.

daniela si ioana alexandra (05.02.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Sotul meu s-a socat cand a auzit ca Emma are 12.900 la 10 luni. A zis ca in situatia asta el nu se mai plange niciodata ca Razvan e slab.Pe noi ne cocoseaza Razvan cand venim din oras, ca deh, stam la et 3 din 4 si nema lift. Va dati seama cand vin eu ca furnica si cu 4-5 sacose dupa mine

Ioana si www.babiesonline.com/babies/r/razvan%5Fgabriel/" target="_blank">Razvan (03.12.2005)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">


"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Denisa, am vazut calutul, sa-l stapaneasca Emma sanatoasa pe naravas, cred ca asta va fi si cadoul lui Alain de Craciun, printre altele.Felicitari pentru mersul singurica pupici la spiridusa frumusica, cumintica, mancacioasa si plimbareata...ce sa mai zic....
Ana de France, felicitari pentru dintisor, pupicei lui Alexadre pentru dintisor pupici micutului cu ochisori expresivi si nume tareeeee frumos.
Giova bun venit acasa!!
Daniela am uitat sa va urez sa stapaniti fericiti masina, cred ca ati facut o alegere f buna.
Eu fug la bucatarie ca acum termin papa, urmeaza sa soseasca aprintii mei si am facut niste pulpe superioare de pui la capac cu legume...o bunatate...cu toate legumele de la morcov si mazare si gogosar pana la brocoli si purumb...Plus niste taietei cu varza ca mi-ati facut voi pofta zilele trecute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Ioana- Razvan catzi cm are?Ca desi suna a gasaa nu este, pt ca ea are 80 cm,si plus ca acuma de cand va merge singura si va fi socrela, stiu clar ca va papa mai putzin si va lua super putzin in greutate, dar noi suntem ok oricum!Poze i-ai aratat sotzului?

Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

LA MULTI ANI PT EMMA,ALEXANDER,TIZUL NOSTRU DANIEL SI ANDREEA MARY!SA CRESTETI MARI SI SANATOSI PUILOR!
EMMA SI TEODOR FELICITARI pt primii pasi singurei!
ANAS,vai ce bine dezvoltat e tibi.dani avea la 10 luni 9400grame si 74cm
ANDIAROO,fecilitari pt dintzos,la cat mai multi.m-ai distrat cu tinem aproape...multa sanatate
IOANA,bravo pt prima kkceala cu tinta-n olitza
MONI,sa rupi cizmele sanatoasa
GIO,weelkome home
mai numai progrese la piticotii nostrii

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

Daniela de la Carrefour am luat Huggies. Am vazut si ieri ca mai erau dar nu mai stiu ce nr. La Real parca mai erau dar nu nr mari.Cand ne intalnim noi toate cu Ioana cu tot?
La multi ani si bebelusilor de azi ca azi am uitat sa spun.
Ce bebei grasani in secta asta....pai dc acum au atatea kg ma intreb la 2 sau 3 ani ce ne facem?
Moni o poza cu cizmele?
Denisa felicitari pt pasii Emei. Chiar ai numarat? Da chiar ca e babana ...si cand ma gandesc ce comentai ca fiumiu e grasan.
Silvia apropo de lapte cand incepeti sa ii dati lapte junior? Eu intreb pt ca in Franta m-a trecut pe lapte nr 2 de la 3 luni ca era bebe prea mare deci aici eu incep de saptaman viitoare sa ii dau junior. Voi?
Giova iesi cu poze urgent.
Ana de France pe cand o conversatie...ce e drept nu e ca la telefon dar...merge.
Ioana nu te mai shoca ca nu e bine... eu azi am avut straluctia idee sa merg pana la piata cu Mario fara carutz ...ce e drept l-am tinut de manute juma' de drum asa ca m-am scos un pic...dar nu mai repet greseala ca ma dor coastele si acum.
Mirela pupici de la noi.
Fug ca se pare ca Denisa ma cauta ( asa zic ai mei) si acum nu raspunde deci merg la tv




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Gio Bine ati venit acasa!

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)

poze Tiberiu , www.dropshots.com/new.php?userid=121923&cdate=20060505&cimg=0" target="_blank"> filmulete , www.dropshots.com/annasebe" target="_blank"> filmulete2
tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Giova-bine atzi venit!
Irina- sa-tzi amintesc ca mereu am avut cuvinte de lauda si doar ma miram cand avea 2-3 luni ce bine papa, nu am zis nicodata ca e GRAS- stiu ca esti busy dar te rog adu-tzi aminte corect!


Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Helo,noi am dormit pana la 18,30.De atunci sunt singura cu ea,abia acum s-a intors Ghitza de la cumparaturi
Asa ca intimpul asta ne-am jucat cu masinutzele si cu o papusa...Mai mult a bantuit pe jos A papat si piureul de legume si cca 100 ml de laptic.Acum e fericita ca o da Ghita hutza

Nu prea mai am suflu sa va raspund la fiecare,plus ca am cam uitat
ce si cum,sa vad ce imi mai amintesc
GIOVA bine ai venit acasa! Ne-ai lipsit si tu si Marco
Ioana am vazut poza cu Razvan pe olitza si cu jucariile,e tot frumosul sectei cum il stim
DENISA am vazut si broasca si de Emma ce sa zic,felicitari pentru toate! Deci EMMA e cat Tibi,e tot ce am priceput Deci s-a infratzit si cu el Si 10 pasi dintr-o data? Sa intzeleg ca s-a infratzit si cu Mario? Pune repede un film sa o vedem.
No, cam atat am retinut

Cat de despre progrese,la noi nu sunt: e tot mica,tot usoara,tot urlatoare si prefera sa se deplaseze tot in patru labe cand are nevoie de viteza. Merge de o mana,dar daca incerci sa o pui singura se enerveaza si se lasa urgent jos.N-are chef sa invetze animalele,mi-a dat doar ursuletzul,papusa,catzelul,pisica etc. si pe urma o ia la trap si imi da cu flit Mi-a rupt copertzile la dictzionare (poze in drop),vorbeste si se cearta cu papusa (film in drop),l-a intampinat pe Ghitza si a scotocit in plasa de cumparaturi (tot in drop).Pana nu sosise Ghita i-am dat leaganul pe jos (inca n-a venit ala sa il monteze ),intai a izbucnit in plans ca doar-doar o dau eu si cand a vazut ca nu o fac,a inceput sa se joace cu el si sa bombane de una singura "tata tata" de unde am dedus ca in mod cert stie cine-i ala

No,daca imi mai amintesc ceva mai intru




MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4



Mergi la inceput