LMA - Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (98)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Lavi, mercic. Dar si paracetamulul e infiorator la gust. Sanatate multa.

Anda si io votez pt tobogan de ziua poetului, chiar daca esti curioasa sa vezi cum reactioneaza. Lasa surpriza sa fie surpriza.

Noki pt sustinerea trompetei.


Din capitolul experimente culinare: am facut aseara bunatate de lapte cu orez si credeti ca a mancat? Nexa. AM pus olecutza de zahar, nimic, am amestecat mar ras, nimic, l-am blenderuit, ioc, am pus DUCEATA, beax, nu a vrut si pace. A mancat fericita o felie de paine cu unt; iaca ce-mi bat eu capul cu retete sofisticate




Ioana si Maria (29.11.2005)
poze
Poze 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Joy ceea ce descrii tu mie-mi suna a atacuri de panica...la fel pateam si eu inainte sa raman gravida cu Miruna. Eu m-am tratat cu succesc cu Gluconolactat de Ca si Mg, plus magne b6 cate 2/zi. Si odihna..

Fug afara cu pitica, va pupez

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 10 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

pauza de aspirator:
MA BAG SI EU MAINE LA INTALNIRE IN TINERETULUI

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

MADAU, da, cam asa le-as zice si eu.
faceam asa cand trebuia sa plec la ai mei de ex..mai ales dupa o absenta mai mare....

dar nu am mai facut demult de tot. bine anul trecut, in vara, dar era si sarcina...
deci o sa iau ca rau nu-mi face mg ca si b6

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danida77 spune:

'Neatza fetelor
Am citit numai pe diagonala si nici timp n-am ca tre' sa fac curat in toata casa da' nu ma pot abtine sa nu dau si eu niste raspunsuri.
Lavi cand aplici la agentie in formular poti scrie cat vrei sa oferi si ei iti selecteaza persoanele in functie de oferta ta. Sincera sa fiu mie mi se pare k 4.5 mil. dar cred ca bonelor li s-ar parea prea putin. Mie au inceput sa-mi spuna ca e responsabilitate mare, ca daca era un copil mai maricel sa te poti intelege cu el puteai negocia... Oricum iti tin pumnii.
Intr-adevar salariul pe care ma intorc mi-ar permite sa dau 10 mil. dar nu vreau sa dau atat.
Noki si eu am facultate, ba chiar acu' o fac si pe a doua si de asta am zis ca e o oportunitate intoarcerea acum la serviciu. Am negociat pt. prima data in viata mea si salariul si postul si daca o sa auda colegii mei cred ca o sa iasa cu scandal. Dar nu mai puteam accepta sa ma intorc din timpul meu liber oferit legal de stat sa muncesc pe nimic. Si de dimineata pana seara.
NegaraC no offence dar in provincie se plateste mult mult mai putin. Pai maica-mea cand a auzit parca parca mi-ar fi propus sa vina ea. Platita. dar nici asta nu vreau. Nu concep sa-ti platesti proprii parinti sa aiba grija de nepot. De aia nici nu apelez la nici unu' din ei. Mi-a ajuns cat mi-a scos ochii soacra-mea ca a stat cu Nico la botez si nu s-a distrat.
Anda eu nu-i cumpar nimic dinainte pt. ca in mod sigur nu m-as abtine sa-i dau ce i-am luat. deci...iti asculti sufletul si decizi. Io daca i-as fi luat azi Playgymul i l-as fi dat si de ziua lui i-as fi luat altceva. Ups. O jucarie mai mica.

Ia uite ce m-a luat valul la scris.
Gata va pup si fug la treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Of Lavi, cunosc si eu simptomele astea ! Nasol tare !

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi! (Gabriel Jose Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Asa deci la ora 11. sa vedem ca domnul Titi pe la 1 doarme de pranz si daca nu e acasa doarme foarte putin. Ne mai gandim. Vecina Noki pe unde umbli? Da un semn sa facem planuri pentru maine.
Mihaela
P.S Mai mie pentru 6 ore mi se pare suficient 4.5 mil. Eu ii dadeam bonei cand statea 4 ore, 2.5 mil,adica jumatatea din cat negociasem pentru 8 ore. In mod corespunzator acum ar fi 3 mil. pentru 4 ore.
Eu am tot bantuit pe la subiectul de bone si gradinite, asta ca sa fiu la curent cu miscarile "pietei de munca" ca sa zic asa. Ei bine sa stiti ca 10 mil. de cam dau pentru 2 copii pentru 9-10 ore. Si acolo se concluzionase ca cele care cer 10 mil. pentru un copil, isi gasesc cam greu de munca. Totusi 10 mil. pe piata de munca din Romania este un salariu destul de bun, nemaivorbind ca multi cu studii superioare si multe alte calificari, iar din pacate multe bone nu au nici o specializare sau calitati didactice sau pedagogice. Traiesc cu impresia ca incearca marea cu degetul; daca merge bine, daca nu mai scadem. pe la noi prin parc sunt o grmada de bone, dar nici una nu are asa un salariu. O singura pesoana cunosc care ia in jur de 10 mil., dar sta si foarte mult, inclusiv noptile cand e nevoie, gateste pentru familie, pune muraturi etc., iar familia in cauza castiga si foarte, foarte bine.
Gata, am terminat PS care emai lung decat mesajul.
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

quote:
Originally posted by joy04


adica merge odata, dar de pe la 4.30-5.00...nu se mai culca neam.
decat pe la 8.00...cand eu deja am 2 cani de cafea la bord....

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut



Joy, si noi la fel ... pe la 04:30 se trezeste 100% si abia daca pot sa o pacalesc pana pe la 5 , adica sa o aman cu papica/ tzitzi si tot asa, adoarme pe la 08:30-9:00 la maica-mea!!!

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi! (Gabriel Jose Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alondra25.2006 spune:


Am fost harnica,am dat cu aspiratorul in toata casa,am facut papa ptr.Alice,supa de rosii cu orez,f.f.fbuna,incat mi-a placut si mie,si spanac cu ou si smantana,a papat Alice tot,tot.
Am pus-o la olita si,si-a facut treaba cum trebuie,asa credeam ca le 15 minute dupa aceea a aparut o minunatie in pampers,,asa ca iar scos de patut,schimbata,alintata,si acum somnul de dupa amiaza.

Cand se va trezi sper sa iesim si noi afara sa luam o gura de aer,cu toate ca e ceatza.

Ma duc sa mai strang prin bucatarie,ca parca au dat turcii iama in hambar
Alice doarme in orice perioada a zilei,singura in camera ei,in patut,niciodata cu mine,din pacate,si sa nu fie nimeni in camera, ca-i distrage atentia si adio somn.

Ati inceput sa le dati la copilasi oul intreg,cu tot cu albus?
Eu am inceput sa-i dau,in orice combinatie,in ciorbica,fiert tare...

pupici si dupa amiaza frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Joy, nu te supara, dar vad ca tu la ora 8 ai deja doua cafele la bord! Eu cred ca asta e motivul pentru care iti simti inima in gat si ai palpitatii. Ce-ar fi s-o lasi mai moale cu cafeaua? Ai idee macar ce tensiune ai? barbatul meu pateste asa, mai ales daca e obosit si considera ca ii trebuie o cafea mai tare! Da in tremurat si palpitatii.
Eu as vrea sa va mai vad cat e vreme buna afara, insa maine am o zi absolut PLINA (ma intalnesc si cu o alta bona pe la 15:30-16), iar pana atunci sper sa reusesc sa gatesc cea mai mare parte a meniului de duminica, pentru petrecerea in familie! Si apoi, ca si la Mihaeluta, Bogdan doarme la pranz, ore variabile, cam de la 12 pana spre 2:30. Daca e afara, nu doarme mai mult de o ora, asa ca nu e ora potrivita pentru noi. La noi cel mai fain e dupa 3. Daca mai sunteti, poate dau o fuga cu "bona".

Gandacel 17+ si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput