LMA - Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (98)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Cristina, am vazut pozele noi cu Iris cu coditze!!! Superbissima !E domnishorica in toata regula !
Cate kilograme are ea?

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi! (Gabriel Jose Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Salutare!!!

Am fost azi la posta, am facut scandal si mi-au dat indemnizatia, nu stiu de ce nu o aducea postasul acasa...asa e la noi la ramani! Offf

Ma duc sa citesc si revin

Cata siBianca-Maria(2.11.2005)

Bianca si noi2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Asa, pauza ca iar doarme Maria.

Crisule, vazui pozele, sa-ti traiasca minunile, si aia mare si mai ales cea mica, ca ea e in centrul atentiei acum. Sunt superbi impreuna, of, tare mi-as dori si eu pereche, nu conteaza de ce sex, sa mai fie unul. SI tie, mami, un morman de , ca meriti din plin.




Ioana si Maria (29.11.2005)
poze
Poze 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Lavi nu vreau sa te sperii, dar frisoanele sunt date mai degraba de galme decat de vreo raceala. Mai ales cu dureri de mana... Sa nu dai in mastita Doamne fereste, ai grija
Maine nu stiu daca vin e si petrecere dupa amiaza ptr sora-mea (face 27 de ani pe 21) trebuei sa-i iau cadou, sa-i fac lui chiti papa, daca pot sa ajung pe la Unirea, ok, vin fara Ilincutzu.

Noi am gatat treaba, noroc, ca am fost fata desteapta si i-am zis lui Doru sa-si ia o zi libera ca nu faceam fata. De ce mi-a fost frica nu am scapat: la 10 secunde dupa ce a venit omul cu repartitoarele soseste si Rds-ul. Era un balamuc in casa, iar eu ma uitam cand la unul cand la altul, facea capul meu ca la tenis - stanga-dreapta Insa tot e bine ca am terminat repede (pana in 12,30) ca apoi a venit chiti din parc rupt de foame.
Nici ea nu prea manananca, laptele de dimineata s-a redus la jumatate, azi nu prea a mancat nici piure, dar avem si lopatelele de sus umflate rau, cred ca maine-poimaine apar dintosii.

Cam astea fiind zise va pup si fug la Cora.

PS: Doru a fost aseara la un homeopat, l-a intrebat dr cate in luna si in stele, si a concluzionat ca dereglarea de bila e pe fond de stres. Naspa, dar si Doru tot asta presupunea

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Cel mai destept cedeaza primul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Tania , Bianca adoarme ziua pe picioare cel mai repede sau in brate daca am putere sa o plimb. Iar seara ori singura in pat ori pe picioare, asta daca vad ca e 12 noaptea si nu vrea sa se culce. Eu pana cand am fost la mare, la 9 luni, nu am pus-o niciodata pe picioare, dar acolo...alt loc...alt miros, nu vroia deloc sa se culce, si acum sa cam obisnuit asa.Si uneori seara adoarme doar pe burta mea se joaca cu mana in parul meu, eu ii cant si ea adoarme...

Anda, noi cadolu Biancai i l-am dat inainte de ziua ei, adica...cand l-am luat.Nu am putut astepta, suntem mai rau ca ea!

CristnaN ,Joy si Madu , acum i-mi e mai bine, am luat "GO Sept", e foarte bun, dupa 2 pastile chiar pot vb.

Lavi , mai ai febra? Off prin ce treceti si voi fetelor!

Joy, ai grija cu palpitatiile,-am ca sa-ti revii, si las-o mai moale cu "drogul", a se citi cafea.Eu in tinetete, beam si 4 acfele mari pe zi, de...credeam ca ma tine treaza sa pot face cat mai multe, dar ma intepa inima, avea palpitatii, si pt ce? Asa ca acum nu mai beau decat maxim 5 cafele pe an! Si alea la petreceri si acum i-mi e bine.

Cata siBianca-Maria(2.11.2005)

Bianca si noi2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Am o intrebare.
Micutii vostri se mai irita in jurul guritei?
Ca Maria mea e toata o splendoare de cateva zile, parca a inflorit, ma gandesc sa nu fie vreun pui de dermatita atopica, ca nu am informatii legate de asa ceva si nu-sh ce sa zic. Ii mai aparea inainte diverse bazdaganii, ii mai treceau, acu' vad ca s-au accentuat, ma gandesc ca o fi si de la raceala.

Ioana si Maria (29.11.2005)
poze
Poze 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Ioana , si Bianca se mai irita, dar nu foarte rau.Am observat ca se irita mai rau atunci cand ii da vreun dinte sau masea, si saliveaza mai mult...si ii curge din gurita...in contact cu plasticul suzetei=cateva buburoze rosii, dar nu mari si dispar in cateva ore, maxim o zi.

Noki , mai are Sarah bubitele alea 2 pe fata?

Cata siBianca-Maria(2.11.2005)

Bianca si noi2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Buna scumpelor!

Lavi, eu as merge la doctor cu galma aia!
Succes cu bona, sa iti placa si sa va intelegeti la pret. Nu prea inteleg de ce insista ea sa inceapa de la intai, probabil ca are nevoie de bani, dar nu prea mi se pare corect, adica te forteaza s-o angajezi?

Noki, nu stiam despre telepatia leilor.
Sa stii ca si eu ma gandeam la Lordra in acelasi context, o admiram, de fapt.
Tot vroiam sa te intreb si uitam; treaba cu apa cursa de la calorifer mi se pare nasoala rau, nu-i poti suna pe cei care ti l-au montat sa-i iei putin la intrebari? Adica de ce sa fii obligata sa tii canapeaua in asa fel incat sa camufleze umflatura?

Joy si celelalte care nu dormiti, dragele de voi, sincer, sincer, sincer, va compatimesc si va admir,nu stiu cum rezistati ( de fapt, nu prea aveti incotro )
Si fiica-mea si-a facut un obicei sa ma trezeasca in miez de noapte. Am mai inceput s-o las sa plinga ( uneori).

Cuscra, eu votez sa-i dai toboganul de ziua lui.
Tare dulce si scump ginere-meu in cele doua poze , cel putin in cea cu bazmalutza este mortal, smecheras rau!

Ioana, pupam Mariuca mucioasa! bine ca doarme noaptea cel putin.

Taniutza, aoleu, trebuie ca tu sa-l adormi, saracuta de tine! si eu ma gandisem la carucior, dar daca zici ca-l tii in portbagaj...la noi a functionat in unele nopti albe. Nu poti sa imprumuti unul?

Gandacico, nu am apucat sa-ti raspund, scuze, cum te mai simiti cu sarcina, ai observat vreo schimbare de cand ai trecut in cel de-al doilea trimestru?

Catutza cum te mai simti cu gatul?

Bulucelule si Meems sper ca sinteti bine!

Mada, hai mai, ca eu nu am vrut sa te supar, zau,mai ales ca si eu sint o "dependenta" nu m-ai vazut pe la trei-patru dimineata pe dc ca habauca ( apropo, Noki, ce-mi place cuvantul asta, ma apuca rasul de cate ori il citesc in postarile tale!)
Dar m-a apucat un soi de teama cam de cand Lavi a spus ca o sa mearga la serviciu ( de prin ianuarie) si mi-am dat seama ca o sa ne cam ducem care-incotro.

Bicule cum se mai simte Sma cu otita?

S-a trezit mandruta, intru mai pe seara.









Rachel (Nov.23,2005) Ina & simburel(a)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Fetelor..uite bagai un ochi la tablou si am vazut ca nu-s poze deloc ptr noiembrie. Io acum am trimis, ma mai urmeaza careva?

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 10 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Ina repede sa-ti raspund si tie, ca apoi plec

Nu m-am suparat pe tine, sau pe altcineva..m-a suparat ideea de a extrage din context niste cuvinte ptr ca mai apoi sa fie folosite cu alt inteles, fiecare cum ii place. Na, io am dat doar un exemplu, nu am facut-o sa trag pe cineva la raspundere ca nu are timp, sau mai stiu eu..cum D-zeu sa faci asa ceva, fiecare ni le stim pe ale noastre, avem si alte prioritati.
M-am suparat, dar mi-a trecut, nu-s ranchiunoasa defel si nici nu pot tine supararea.

Te pup si ai grija de tine si de piticoti


Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 10 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput