LMA - Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (98)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Noki daca mergem in Tineretului poate mergem cu o singura masina. La mine incap lejer doua scaune de bebe in spate.
PUP
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

elaaaaaaaanu mi se conecteaza YM, asa ca-ti zic aici ca nu ies afara decat pe la 14.00...sau mai tarziu.
poate ne vedem, da?


joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

quote:
Originally posted by joy04

gooda dimineata fetele....

sunt moarta franta si numai pot sa ma trezesc noaptea...mi se face rau cand sar din pat.
am stare de voma, de lesin, plus ca-mi bubuie capul de-mi vine sa-l pun pe tocator....

am inceput sa ma tem cand se insereaza. pur si simplu ma ia cu toate cele cand ma gandesc ca vine noaptea si cand adorm si eu se trezeste piticu' urland...ca ce-i fac nu-i fac bine...
cred ca de frica asta nici nu ma mai ia somnul asa usor, stau si ma perpelesc pana adorm...

ROXI stiu ce inseamna sa ai copil urlator, ziua si noaptea, si tot asa stiu si ce inseamna sa fie 'cuminte" si sa te poti intelege cu el...
la noi a durat numai vreo 8-10 zile(chiar mai putin cred) de zile senine, acum am intrat iar in crize...si mi s-au descarcat bateriile.
NUMAO POT SI NUMAI VREAU !!!!!!!!!!

ma duc la urari si eu...

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut



Joy, te inteleg perfect ! Si Daria meade vreo luna se trezeste in FIECARE noapte in intervalul 1-3 si urlaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
Daca nu o iau cu mine in pat e jaleeeee - se invineteste de plans!

Negara, eu am observat "umflatura" asta de vreo saptamana ...

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi! (Gabriel Jose Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Fetelor multumesc din suflet pt raspunsuri. Mateea are fontanela cam cat buricul degetului mare, e cam marisoara zic eu, dar avand in vedere faptul ca s-a nascut cu fontanela cam mare... e in limite normale. Si noua dr ne-a zis sa stam linistite. Pana la un an jumate doi trebuie sa fie inchisa complet. Noi luam D3 pe gurita. Nu mai luam vigantol de la 4 luni pt ca nu il asimila.

Gabriela si Mateea Ioana 7.12.2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Eu de cand avea fata 2 luni si pana la 6 luni nu am stiut ce inseamna sa te mai trezesti noaptea. Insa de la 6 luni, de cand i-au aparut primii dinti si pana in prezent nu am mai avut nicio noapte legata de somn. Se trezeste de cel putin 3 ori pe noapte. Uneori merge figura sa-i dau suzeta, sa o invelesc si sa adoarma imediat, dar de multe ori se ridica in picioare si pana nu o iau la noi in pat nu se opreste din plans. Insa nu ma pot compara cu Joy sau Silvia. A mea (inca) adoarme imediat. Nu stiu cum o sa o dezvat de obiceiul asta ca locuim cu socrii si cu o cumnata in clasa a XII-a si nu imi permit sa o las sa planga ca poate se pototleste singura.

Cristina Negara cu
Elise-Stefania
, 3 Decembrie 2005
Filmulete Elise
Poze 10-11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

joyyyy eu ies la 13
imi dai beep cand iesi si vin spre tine

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Neatza si de la noi, mama ce zi frumoasa, cred si eu, la asa printese si print sarbatoriti nici ca se putea sa fie altfel.
Laaa Multi Aaaaani!

Maria e cu mucii la brau, numai ca pe dinauntru, bineinteles, exersam cu batista bebelusului. Bine macar ca doarme noaptea si vad ca si in timpul zilei. Sa vedeti ce-o infofolesc eu de-acu' pana la vara, sa nu se mai lipeasca raceala de ea. Lasa, ca s-o cali ea cand o fi adolescenta si o merge fara caciula pe cap la -10 grade.

Lavi, eu nu pricepusi, Nestle-ul si Parmalatul incercate de tine sunt formule sau lapte de vaca? Ca io nu m apricep. A, ma gandeam sa-i iei canita separata care sa fie numai pt lapte, poate merge smecheria. Succes cu galma. Eu sunt din ce in ce mai hotarata cu intarcarea, sunt intr-o perioada cand sanii sunt f sensibili si efectiv nu mai rezista la tzocaiala. Sa-i treaca raceala si vad io.

SI Maria are fontanela maricica, ii dau Vigantol la greu, dr zice ca e ok.

Roxi, la cat mai multe zile fericite.
Joy, de-as putea ti-as da nitica forta si rabdare de la mine.
Tania, incearca cu leganatul pe perna pe picioare.
Dau send si sa vad daca pot reveni, ca s-a trezit trompeta.










Ioana si Maria (29.11.2005)
poze
Poze 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

ioana sunt lapte pt copii intre 1 si 3 ni.
Practic: lapte de vache diluat cu apa si adaugat in el uleiuri vegetale pana la 3% parmalat si 2.7% nestle, (ca e mai sanatoasa coca grasimea vegetala decat aia animala) adaugat fructoza/glucoza ca sa ajunga la concentratia standar de glucide + ca, fe, vitamine, etc.

mihaelultat multam de raspuns. Deci aia este THE agentie.
M-ai mai incurajat ca nu-s chiar asa cazuta din luna cu 4.5 milioane pe 5-6 ore.

Pentru intalnire propun ora 11. Pe la 16 deja se face umbra iar la 17 e intuneric.

tania si mie imi sunt celebra pt galme de-acuma! .

Am vorbit cu bona la telefon. Pare OK, dar cam batrana, zice ca are copil de 49 de ani daca am inteles eu bine. Am decis sa ne si vedem. Eu vroiam de la 1 ianuarie, ea vrea de la 1 decembrie. Negociem.

Pana la urma o sa vina de la 9 in mod normal si de la 8-8.30 in zilele in care am eu ore. Ca sta in drumul Taberei.

Din pacate n-am atins pb banilor, mie mi-e cam jena de ac subiect. O sa discutam cand ne vedem.

Sper sa-mi placa.

Of, of, mai, mai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

M-au luat frisoane, stare subfebrila, neavand paracetamol in casa am zis hai sa iau Panadol de-al copiilor. E GROAZNIC la gust! Mi-au ramas printre dinti firmituri de paracetamol. A trebuit sa -mi fac o ciocolata calda ca sa-mi treaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

LAVI, eu daca as fi in locul tau, nu cred ca as renunta la alaptat.
spre 1.5 ani...incolo, da, dar acum, nu.
no way. ca sa te citez.
crede-ma, eu aveam de gand sa reiau pompa dupa ce am facut marele kkt de tratament de oase, spate (care oricum nu mi-a trezut 100%).
si o faceam sigur, daca nu eram terminata psihic de nesomn.

CAMELIA, CRISTINA N, imi vine sa mor acum de rusine ca ma plang, cand vad ca mai sunteti si voi pe lista de nedormite noaptea si nu va plangeti atata.
CAMI, zii sarumana ca daca o iei in pat uc irne doarme.
o sa fie naspa si rau ca va trebui dezvatata.
da la noi NU MERGE.
adica merge odata, dar de pe la 4.30-5.00...nu se mai culca neam.
decat pe la 8.00...cand eu deja am 2 cani de cafea la bord....

intrebare: cam de 1 saptamana incoace am niste palpitatii la inima, simt ca ma sufoc si ca-mi bate inima in gat, in cap...ce draq sa iau???
eu luam magneziu (gluconolactat de mg)sau magneb6....- dar vara, atunci aveam cel mai rau starile astea.
nu cred ca strica sa iau si acum, nu???


joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput