Clipe din trairile sufletelor noastre... (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Ril, dak zici tu ... Pt mine, muntele inseamna 3 lucruri ...si nici unul nu include romantism ...hahaha..
1. sa te dai cu motorul pe curbe
2. sa te dai cu snowboard-ul sau cu ski-urile, iarna
3. sa faci gratare!

Hmmmm... kiar acum ma gindesc "cind am fost eu romantica ultima oara, la munte?" ...si la naiba! nu imi vine nimic in minte... M-oi fi ramolit..sau o fi de la hormoni?


Marce 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Wow, doamnelor, m-ati dat gata. De la felicitari la acuzatii. Off. Chiar nu mi-am dat seama ca voi starni polemici legate de "statul cu telecomanda in mana". E adevarat ca mai stau uneori seara la TV sa ma deconectez inainte de a adormi, insa va rog sa nu considerati ca asta inseamna ca ma uit toata ziua la stiri, meci sau mai stiu eu ce alte preferinte masculine. E drept, un copil iti consuma tot timpul, si cum am spus, regret ca nu pot alege o varianta mai buna de a-l petrece mai mult cu el. Insa recunosc ca am fost mereu ajutat in cresterea celui mic. Cum spuneam, curaj am avut, pt ca am riscat, si asta este, am pierdut, insa mi-am vazut implinit visul de a avea urmasi. Ce poate fi asa ireal? Ca sunt un tata singur? Nu cred ca e ceva de dorit, ceva de vis. Cel mai greu a fost mereu sa fiu intr-adevar singur. Nu sunt multe femei adepte de a creste si iubi copilul alteia. Iar voi stiti asta cel mai bine. Un timp am avut o domnisoara draguta care statea cu el chiar pana noaptea tarziu daca ajungeam eu tarziu acasa. Si era atasata de copil, simteam ca nu o face doar ca este platita. In mare parte buna educatie i se datoreza. De profesie asistenta, mereu s-a ocupat de el in toate privintele, si continua sa ne fie alaturi atunci cand avem probleme medicale. Buni este alaturi de noi si cand am avut nevoie de a pleca undeva fara cel mic, chiar si in w/e, desi nu au fost prea multe de genul asta, mereu m-am putut baza pe ea.
Cati, nici nu as avea pretentia ca eu cresc copilul asa cum o poate face o mama. Insa sunt parinte singur, asta inseamna ca doar eu sunt alaturi de cel mic. Atat si asa cum pot.


Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

In ce priveste albumul, chiar nu stiu ce anume nu am facut bine, pt ca eu il pot vedea. Probabil trebuie sa fi logat pe Yahoo ca sa intri in albumul altora. Sfatuiti-ma sa ma lamuresc.


Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Si eu il vad :-)
Sunteti foarte frumosi iar fiul tau este un inger! Ma induioseaza poza in care doarme la tine in brate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

quote:
Originally posted by R_MARCE

Ril, dak zici tu ... Pt mine, muntele inseamna 3 lucruri ...si nici unul nu include romantism ...hahaha..
1. sa te dai cu motorul pe curbe
2. sa te dai cu snowboard-ul sau cu ski-urile, iarna
3. sa faci gratare!




Si ce faci dupa gratare?




"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus


http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

joci table?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Alex, scuze! Intr-adevar, dak te loghezi pe yahoo merge! Am vazut pozele ...super faine! sinteti doi dragutzi amindoi ...mai ales cel mic si blond! Ii fac cunostinta cu fii-mea in citiva ani...
Ril, dupa un gratar adevarat ...nu mai poti face nimic!
Brenda, esti libera azi?
Cind ne mai vedem si noi, fetelor?

Marce 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Aaaaaaa,se forumeaza la greu pe aici.

Eu am avut probleme la mate de facut,ca altfel eram aici,prezent.
Iaca,ril a simtit picior de barbat pe aici si "isi apara teritoriul",si-a amintit brusc si dintr-o data de gashca.
Ril,stai linistit,nu te tradam,dar il luam si pe Alex in gashca!

Alex,am vazut si eu pozele.Super piciul,dar nici cu taticul nu mi-e rusine....sper sa nu ajungem la paruieli pentru tine,zau asa.
Gindeste-te ca esti intre mamici singure!

Am uitat sa va spui,ca tin postul Craciunului,cel putin asa vreau,sper sa reusesc.Nu prea se pupa asta cu regimul,ca nu prea ai ce manca si atunci tre sa apelezi si la cartofi,si la orez,dar sper sa ma descurc,ca-s 15 zile cind se poate minca peste.

Ma duc sa fac patul,ca nici acum nu l-am facut,puturoasa ce sint,dar deh....cind n-am facut teme,am stat pe mess,cu anumite persoane,stiu ele care sint.....

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

quote:
Originally posted by brendamitran
Iaca,ril a simtit picior de barbat pe aici si "isi apara teritoriul",si-a amintit brusc si dintr-o data de gashca.
Ril,stai linistit,nu te tradam,dar il luam si pe Alex in gashca!




Nu mai draga, nu imi apar teritoriul. E loc pt toata lumea.




"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus


http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Brenda, daca tot veniti dupa Alex, ami dati o fuga si prin Oradea, nu?
Marce, sa nu astepti luna februarie... pana atunci e bine pana cand bb e acolo:) Incearca sa mergi la cinema, la cosmetica, la coafor, ca dupa ce nasti nu mai stii cand vei ajunge in asemenea locuri:)


ex- gabibarta

Mergi la inceput