Clipe din trairile sufletelor noastre... (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Brenda, felicitari si din partea mea. Daca nu intru zilnic mai pierd din eveninte. Scuze.
Am atasat profilului anumite date care pot fi accesate din bara de deasupra postarilor. Dar probabil ca asta stiti deja.
Copilasul de acum merge la camin, un camin particular, deosebit.
Un timp a avut babysiter, o domnisoara deosebita, care simtem ca il iubeste cu adevarat. Insa s-a intamplat sa fiu pus in situatia de a alege. Ulterior m-am simtit egoist dar poate ca totusi am actionat bine. Apoi a stat cu Buni, mama mamei lui. Insa ne-am mutat la Tm si speram sa fie stabil. Nu imi place cand ajunge si el sa se obisnuiasca cu cineva, sa schimbam iar "mediul".

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine? Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric? M-am contopit cu el si m-am
pierdut in abisul gandurilor infinite. Stiu ca nu stiu nimic si
nici macar asta nu stiu... Cand voi inceta sa exist am o armata de
ingeri in suflet si una de demoni in sange. Si totusi, sunt doar o
fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Gabi, imi permit sa intru si eu in discutia doamnelor. Sincer, de ce sa mint, imi place sa fiu singurul barbat printre voi.
Daca slabind ai nevoie de o garderoba noua, hainele din cea veche, cu o masura probabil mai mare, nu le instraina. Mai ales acele haine care pot fi purtate indiferent de moda, cum ar fi blujeans sau solexuri (nu stiu exact ce gen de haine porti). Se poate sa mai ai candva nevoie de ele. Nu ca ti-as dori, era un sfat.

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine? Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric? M-am contopit cu el si m-am
pierdut in abisul gandurilor infinite. Stiu ca nu stiu nimic si
nici macar asta nu stiu... Cand voi inceta sa exist am o armata de
ingeri in suflet si una de demoni in sange. Si totusi, sunt doar o
fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Aoleu, ma faceti sa rosesc Multam fain de aprecieri.. Nu sunt chiar asa copilita, fac 30 de ani dar m-am conservat binisor . Cat despre fii'miu e adevarat ca e un dulce si un frumos. Sunt indragostita de el . Ma bucur foarte tare ca deocamdata nu pare afectat de divort.. E la fel de vesel si de energic ca intotdeauna. De ziua lui i-am luat prima masina cu telecomanda si avem de doua seri niste show-uri de toata frumusetea pentru ca alearga prin toata casa dupa masinuta, chiuie, nu s-a prins el inca exact cum e cu comenzile si cu directiile dar e foarte incantat :-)
Danim, La Multi Ani fericiti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Buna dimineata!



Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Salutare!
Ce era de inteles,Alex? Am spus doar ca nu-mi dau cu parerea despre calitatile tale de tatic...Pentru ca nu cred ca tu cresti singur copilul, asa cum o fac eu, spre exemplu.Mie nu mi s-a intamplat, de 3 ani incoace, sa stau cu telecomanda (de TV) in mana!Si ar mai fi niste chestii, dar nu vreau sa intru in polemici cu tine, nu de alta, da' sa nu-ti stric placerea de a fi singurul barbat de pe aici...
Apropos,Ril ne-a parasit? Pe mes. incerca sa-mi vanda informatii contra...pupici! Ce ti-e si cu barbatii astia...!

Am vorbit cu educatoarea si cred ca a inteles mesajul meu, ca a fost destul de explicit.

Alma nu ne mai viziteaza? Lasa ca o sa ajung eu pe la ea...

Va doresc un weekend placut tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Buna dimineata!
Nu va urmaresc din umbra, de 2 zile n-am intrat, asta-i motivul! Ati scris destul, ati trecut si la un nou capitol...

Eliza, frumoase poze! Intr-adevar pari o pustoaica, iar asta inseamna ca ai gene bune. Iar cel mic se vede ca e fericit si ca nu realizeaza deocamdata ce se intampla in familia voastra.

Brenda, felicitari, ti-am zis-o si in particular, ma bucur ca ai reusit sa te linistesti in privinta jobului! Saptamana asta nu cred ca ajung in Bucuresti, poate cealalta.

Gabi, dupa divort pe ex-i nu-i mai intereseaza nimic, decat cum sa-si petreaca timpul liber cat mai placut, asta excluzand copiii, fireste. Iar cu partajul... noi l-am facut de comun acord, dar apartamentul era comun, l-am vandut si-am impartit banii, desi am trecut prin multe pana acolo.

Marce, fata ta o sa fie in pesti, ca a mea (si-a Brendei). O sa ai de tras, pregateste-te de pe-acum . In ceea ce-l priveste pe el, e datoria lui morala sa te ajute financiar, chiar daca nu si-a dorit copilul, insa nu stiu daca are si imboldul sufletesc sa faca asta. Sa nu-ti programezi viitorul in functie de el, nici nu stii cand trece timpul pe langa noi...

Cati, in mod normal n-ar trebui adusi copiii bolnaviori la gradinita, dar daca parintii nu au cu cine sa-i lase? Pana la urma bolile in timpul copilariei le cresc imunitatea, insa nu e bine sa abuzam de antibiotice, pentru ca la un moment dat nu-si mai fac efectul. Cat despre nervozitate, la un copil temperamental mai sunt si episoade de genul asta, educatoarele ar trebui sa stie cum sa aplaneze situatia, nu sa paseze responsabilitatea.

Alex, felicitari pentru felul in care gandesti vizavi de copil si pentru faptul ca ti l-ai dorit, desi nu stiai cum vor decurge lucrurile cu sotia ta pe mai departe. Nu stiu cum esti ca om, probabil ca ai calitati si defecte, ca noi toti, insa daca nu esti pe aceeasi lungime de unda cu partenerul, relatia e tensionata sau se rupe, din pacate.

Va doresc o zi frumoasa si cat mai insorita!


poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Buna dimineatza copii,
ce mai faceti? Eu sint la a2a canutza de cofi cu muuult laptic. Am avut niste nervi de dimineatza, cind m-am trezit ...Dom'le...nu mai pot dormi bine noaptea. Ma sucesc, ma invirtesc, ma duc la pipi de N-spe ori... Mrrrrrr...
Gabi, m-ai ghicit! Pe undeva, am lasat o portitza deschisa. Asta pt k situatia e mai complicata un pic. Stiam cum sta treaba... Deasemenea, in unele aspecte nu a fost el corect ...iar in altele nu am fost eu ...ma rog, poveste lunga, nu are rost sa va plicti. Ideea e k ..nu sint o víctima, stiam in ce ma bag si ...tot ce fac in general, fac cu buna stiinta si fac cum vreau eu indiferent de unii si altii. Si pt k sint asa capoasa (da Doamne sa nu iasa fii-mea asa!) mai dau uneori a2a sansa celorlalti, sa se adapteze... Alex are dreptate pe undeva...adik, in viitor (relativ apropiat), "taticul" va avea a2a sansa ...dar in conditiile mele ...bineinteles. Asta nu inseamna k voi sta calugaritza si ma voi ascunde de lume... Nici gind! Viatza va merge inainte oricum.
Domnu' Alex, nu ai dat "share" la poze dom'le! Nu le putem vedea si ...pariez k toata lumea e moarta de curiozitate.
Naspa k esti tocmai in Timisoara. Cam departe... pt o intilneala la un suc si o vorba, cum mai obisnuim sa facem.
Eu una ma bucur k avem si barbati printre noi, pt k e interesant sa afli opinii din "celalalt punct de vedere".
Ahhhh...si pe bune stiu cum te simti intre atitea femei... Ehhhh... pe vremuri (cind eram mai putin balena k acum...adik asta vara! vaiii....ce de demult suna!) mergeam pe moto si aram numai in gasti de baieti motociclisti...asa k, stiu cum e sa fii in centrul atentiei. Super tare...!
Iar am scris mult ...ar trebui sa mi se acorde dublul punctelor pt mesaje mai lungi ...hahaha..
Eliza, super poze! Zici k esti surioara mai mare a piticului!
Ufffff...venire-ar februarie mai repede!

Va pupic,

Marce 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Cati, n-am vazut ca ai postat, cred ca editam in momentul ala... Te-ai mai gandit la vizita la Buzau? Poate facem o intalnire de sarbatori...

Nu fi asa vehementa cu Alex! Se poate sta si cu telecomanda in mana, te asigur eu! Pana la urma depinde de copilas, daca e mai linistit, te poti ocupa si de tine. Si banuiesc ca are pe cineva care sta cu el, mai ales ca uneori are program pana seara.

Am uitat sa-ti spun! Alex, am vazut niste poze in albumul tau, insa nu se poate deschide, nu le-ai dat share! Voiam sa-ti vad baietelul...

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Uffff ...Cati, nu sari la gitul lui Alex kiar asa! Dak zice k s-a descurcat singur ...trebuie sa o luam "de buna", nu? Pt ca nu cred k e cineva care intra aici si spune povesti neadevarate doar k sa se bage in seama. Si ...pina una alta, dak nu il iei acasa, nefiind alte interactiuni, nu trebuie sa ne suspectam unii pe altii.
Ciudat e k eu nu mi-am pus problema niciodata asa ...adik sa suspectez pe cineva de aici k inventeaza povesti. Eu iau de bune tot ceea ce voi povestiti. Poate-s eu prea naiva... mira-m-as!
In ceea ce priveste statul la TV cu telecomanda in mina... hmmmm... cred k unii de descurca mai bine decit altii...sau poate doar au ceva mai mult noroc. De ex, o fosta colega de servici... are o fetitza si nu aveau cu cine sa o lase ...disperare mare! Nu va spun k a gasit o vecina suuuuper de treaba, care se topea dupa aia mica si se purta mai bine decit proprii ei bunici. Si de la citeva luni a lasat fata cu ea, s-a intors la munca...nici nu a stiut k are copil! Acum fetitza are 8 ani si tot asa sint in relatii cu doamna respectiva. Asta da noroc!

Marce 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

quote:
Originally posted by R_MARCE
Domnu' Alex, nu ai dat "share" la poze dom'le! Nu le putem vedea si ...pariez k toata lumea e moarta de curiozitate.
Naspa k esti tocmai in Timisoara. Cam departe... pt o intilneala la un suc si o vorba, cum mai obisnuim sa facem.




Intalniri se mai fac si la munte, prietenii stiu . E mai romantic asa




"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus


http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput