Oligospermie(26)- putini da'(ne)buni!

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Maria 80, eu nu stoiu unde se poate face la pitesti.Dar daca vrei ceva mai serios si amnuntit facut, eu zic sa vii pana la Bucuresti. Am inteles ca in provicncie dr. si laboratoarele nu sunt super de super.

Va mai pun si eu o intrebare , poate s-a mai explicat ,dar vreau sa citesc eu cu ochii mei.
Titelu si altii de pe prima lista, au resuit sa aiba un bebe, doar cu declarati ca numar acolo pe prima lista, sau au facut tratament in urma cariua s-a rezolvat problema.
Cat timp si cu ce anume au facut tratament???
DAca nu cer prea mult, va multumesc din sulfet pentru raspuns.

Bebe, mami si tati, te asteapta!!!!!
IRINA, aspiranta optimista din noiembrie 2006


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

bulina nico eu cred ca pt cine se chinuie sa-i inmulteasca o crestere de la 9.6 la 22 inseamna mult

hai, bebe, vino la noi... - august 2005
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

PAULAT a-ti reusit din prima incercare? Vad multe cazuri care reusesc din a 2-3 incercare. In mai fac primul FIV+ICSI si merg inainte cam descurajata. E placut sa aud pe cineva ca a reusit din prima, ne mai ridicam moralul.

BITZA037 noi avem 750.000 de , asta da dezastru, ca sa nu mai spunem ca dupa o jumatate de ora sunt toti morti. Dar am vazut ca INAS a reusit cu 200.000 de.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinanico79 spune:

iuca si noi credem ca imbunatatirea este semnificativa si cand te gandesti ca doar in ~ 2 luni si 2 saptamani, 22 mil. din care 70 % vii si mobilitatea super buna 60 % dupa o ora.... Am fost la doctor cu rezultatul spermogramei si desi cei de la laborator ne-au diagnosticat cu ASTHENOZOOSPERMIE, dr a zis ca este in limite normale, la limita minima dar in grafic

nico

http://tt.lilypie.com/8uH8p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_80 spune:

Da, intr-adevar c-am asa sunt laboratoarele la noi
Sigur ca o sa venim la Bucuresti, dar unde anume in Bucuresti ?
Adresa, nr.tel, un nume ceva ?
Dar nu vreau Medsana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_80 spune:

Haideti fetelor, va rog din suflet recomandati-mi si mie un laborator, o clinica, ceva,in Bucuresti, unde am putea face spermograma sotului cat mai sigura si mai detaliata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

quote:
Originally posted by maria_80

Haideti fetelor, va rog din suflet recomandati-mi si mie un laborator, o clinica, ceva,in Bucuresti, unde am putea face spermograma sotului cat mai sigura si mai detaliata



Ti-o recomand pe doctorita Matei, care face spermograme detaliate. Lucreaza la centrul medical IDS de pe Dorobanti, poti suna pentru programare la tel 2115863.

Bubulina

Speranta moare ultima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy28 spune:

Buna fetelor .Ma primiti si pe mine ? Sotul meu a facut o spermograma la Medicover si rezultatul a fost

volum sperma 2.5ml (valori de referinta 2-5)
aspect sperma normal
t.de fluidificare completa a spermei <30 (<30)
ph sperma 8 ( 7.12-8)
nr spermatozoizi 3mil/ml (20-150)
spermatozoizi mobilit.norm 40% (60-100)
spermatozoizi forme aberante <35 % (<30)
comentarii
-la emisie sperma are vascozitate normala
-leucocite rare
-detritus abundent
Ce e rau este ca doar eu am abonament la ei , sotul nu are .
Spermograma am facut-o in urma recomandarii medicului de la Medicover .Am mersa sa fac niste investigatii , ca nu ramaneam si a zis sa incep su sotul .
O sa merg cu rezultatul sa vad daca totusi il citeste medicul si ii da tratament , desi nu cred ...
Mie mi se pare ca este dezastruoasa , voi ce ziceti ?
Imi puteti spune va rog , sotilor vostrii ce tratament li s-a prescris ?
Multumesc mult pt raspunsuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Draga Evy...si " noi " am avut aceasta valoare de 3 mil si sotul meu a luat 3 luni (tratament prescris de prof Marinescu) zinc, acid folic si Potent-power si , in plus(si ceea ce cred ca l-a ajutat cu adevarat)Multi-Maca de la FLP, din care ia in continuare
Bafta multa si vedeti totusi ce va recomanda un dr !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

salutare fetelor
va citesc de ceva vreme si desi nu am scris niciodata la voi, sunt una de-a voastra:3,2mil fara forme normale
eco testiculara buna, hormonale bune, deci habar nu avem. capitolul tigari e unul delicat, nu reusesc sa-l fac sa renunte, ba cred ca fac mai rau batandu-l la cap.
carry, la voi cum a fost prescris tratamentul? adica un dozaj pe zi, ceva, m-ar interesa si pe mine. urologul i-a dat injectii cu pregnyl de 500, timp de 3 saptamani dupa care sa repete spermograma si sa faca si o spermocultura. vi se pare ok tratamentul?
multi maca are contraindicatii? ma gandesc sa-i dau sa ia, dar nu sunt sigura, sa nu-i fac mai rau, trebuie prescris de un doctor?
v-am innebunit cu atatea intrebari.
va pup si va urez o seara buna,
ralu

Mergi la inceput