Oligospermie(26)- putini da'(ne)buni!

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Bitza-pai a facut 3 luni de pregnyl de 2ori pe saptamana dupa aia a facut alte 3 luni de naturiste , 1 luna de acupunctura , 3 luni de pregnyl cu prednison si clomifen, alte 3 luni de naturiste....cam 1 an plin numai asa...sa nu va apucati de tratamente pana nu face un control la urolog sau androlog..poate are varicocel si ala se poate opera (vezi Titelu care a reusit si are 2 bebici).Al meu nu are nimic , nu am gasit cauza ca si hormonalele sunt OK, nu are varicocel...deci noi bajbaim in intuneric.Mult noroc si bafta , sa te ajute al de sus sa reusesti natural sa nu trebuiasca sa te chinui cu FIV-uri si inseminari.Te pup .Eu nu voi intra o vreme ca plec in Austria maine pentru al 3-lea FIV.daca voi reusi sa gasesc pe-acolo un Internet point voi intra sa vad ce ai rezolvat.

galuscuta - in asteptare galuscutzei si mai mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

galuscutamulta bafta!!!tin pumnii..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"15

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Liana- sa stii ca si io vreau 2 dintr-o lovitura

galuscuta - in asteptare galuscutzei si mai mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Galuscuta, merci de raspuns.
Sa stii ca ma rog pentru tine la Doamne-Doamne,ca de data asta sa se prinda un puiut la tine in burtica.
De abia astept sa intru sa va ce noutati ai. Sa ne tii la curent, gasesti tu un net!!!!CA sa putem sa ne rugam si sa-ti tinem pumnii cand esti in momentul FIV-ului.
Drum bun si sa auzim de bine!!!

Bitza

Bebe, mami si tati, te asteapta!!!!!
IRINA, aspiranta optimista din noiembrie 2006


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

galuscuta atunci vedeateash ca pe mine na!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"15

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinanico79 spune:

galuscuta iti uraz mult succes si sa dea DD sa ti se implineasca visul.

Am promis ca vin cu vesti....azi am refacut spermograma sotului siiiiii...surpriza! 22 mil. fata de 9.6 mil. acum 2 luni, iar diagnosticul s-a modificat de la oligozoospermie la asthenozoospermie deci ceva mai bine. Maine "mandri" mergem la cu analiza "la analizat" si vedem ce urmeaza.
daca va intrebati cum....nu mai fumam de ~ 2 luni, ne-am tratat de clamydia si luam ceva naturiste (maca, BU, si Zn). Asa ca de luna viitoare prestam de zor. Nea mai revenit zambetul. Stiu ca nu inseamna mult dar deja suntem mai obtimisti.

va pup
nico

http://tt.lilypie.com/8uH8p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinanico79 spune:

urez.....ne-a
scuze pt felul in care am scris dar m-am grabit

va pup
nico

http://tt.lilypie.com/8uH8p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_80 spune:

Fetelor, va rog spuneti-mi si mie unde sa repetam spermograma sotului
Am vrea sa fie cat mai reala si mai detaliata cu putinta
Multumesc mult !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulat spune:

Sotul meu a fost diagnosticat cu oligoasteroteratospermie. Am fost foarte dezamagita, nu aveam nici o sansa normal numai prin FIV si am facut FIV cu finalizare 2 bebeii. Va doresc bafta tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Buna fetelor!
Bulinanicosa dea DD sa merga din ce in ce mai bine si sa ai un bebe in burtic cat mai repede.Si pentru mine doresc acelasi lucru.
Mai m-ai dat un pic de speranta in privinta lunilor de tratament, adica si eu ii dau MAca si BU, ceai de nap[raznic ,vitamina E.Azi ma duc sa cumpar zinc si ulei de peste.
Ca si la noi, este dezastruoasa 14,5 milioane.


Bebe, mami si tati, te asteapta!!!!!
IRINA, aspiranta optimista din noiembrie 2006


Mergi la inceput