FIV 90

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Fetelor din pacate nu prin luna decembrie pt. et din cauza ciclului,asa ca in ianuarie fac laparascopia.
Puiramy imi pare nespus de rau!
Va pupic pe toate si sunt alaturi de voi!

Cristian - 31 mai 2005 "CEL MAI DULCE PRINT"
Cristian din burtic pana la mot
Cristian 13-15 luni,poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Cami eu fac FIV-ul la Giulesti cu Cezara Bucur



Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Cami stau si numar pentru tine - abia astept sa treaca cele 10 zile. Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Rubi, ai o recolta f frumoasa! iti doresc multi embrioni frumosi, sa ramana si pt congelat!
Cami,!
Iliuta, iti tin pumnii sa fie bine!

Mai fetelor, dar voi de unde ati auzit de Dasha? ca ea n-a scris nimic de genul asta aici! sper sa fie doar o confuzie, ca ultima oara stiu ca era bine!
Dasha, iubita, sper ca tu si bebe sunteti bine si va vedeti de crescut!

Adelia, multa bafta si sa fie cu noroc de data asta!


Andreea

Pozele mele
Ajutati-l pe Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Oana, ai inteles foarte bine cum e cu estradiolul numai ca in loc de inhibare e stimulare si invers. In timpul stimularii se masoara estradiolul. Eu inca ma consider tinerica si sunt convinsa ca pana la urma voi avea copilasul meu. Voi incerca atata timp cat imi permite organismul.
Cami, de data asta vei reusi. Cu siguranta se va prinde cel putin unul. Ai grija de tine si sa nu faci deloc efort .In rest simte-te bine pentru ca esti mamica pentru doua saptamani. Si vei fii de data asta pentru toata viata.
Teodoran , sa fie intr-un ceas bun.
Adelia, un start reusit si sa te opresti doar cand vei avea puiutii in brate.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

betty, obligatoriu la ore fixe. Asa ca aniast

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Buna fetelor!
Cami bafta multa in continuare, poate o fi cu noroc de data asta.
Fetelor eu nu prea am timp sa stau pe forum pentru ca am mult de lucru. Sunt bine Cristinici, a inceput sa ma doara putin locul unde fac injectia, nu in timp ce mi-o fac ci dupa aceea (a doua zi) dar stiam asta de anul trecut. In rest merge bine: nu nodul, nu hematom, nu alte belele doar acea usoara durere constanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

He, he, Oana, frumos filmuletzul ala de la inceputul topicului cu Gonalul, dar tu iti imaginezi ca mi s-a dat si "jucarioara" aia ? Bineinteles ca tot la prietenele mele seringi am apelat...
Apropo de injectari, Lachi, Aniast si care va mai ocupati cu "sportul" asta, am mai aflat aseara un mic pont de la asistenta mea (vedeti, de-aia e bun un suport specializat ). Poate voi stiati, de fapt, dar eu recunosc ca nu... Deci, ca sa nu mai ramana deloc lichid in ac la sfarsitul injectarii (nu stiu daca ati observat, dar ramane, realizezi asta cand tragi de piston dupa ce termini injectarea), trebuie ca inainte de a scoate aerul din seringa sa tragi putin de piston spre tine si abia apoi il impingi ca sa scoti aerul. In felul acesta se creeaza un mic "tampon" de aer care va face ca tot lichidul sa intre in burtica, fara sa ramana in ac...
Nu stiu daca ati inteles ceva..., daca n-am fost prea coerenta spuneti-mi.

AndradaP, merci pentru informatia cu endometrul. Sper sa fie ok 4,5 mm, eram putin ingrijorata. Sunt cam la limita, oricum.
Am hotarat totusi sa fac in continuare 1 Diphereline/zi in timpul stimularii, cum mi-a zis proful, si nu doar 1/2 fiola... sper sa fie ok.
Cami,
Lachi, tu mai simti ceva "activitati" ovariene, ca eu dupa prima doza...nimic !



rami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

rami, nu stiu cat trebuie sa fie endometru inainte de stimulare. Si eu am luat in timpul stimularii diphereline 0,1 in fiecare zi. Probabil e mai usor de controlat productia de foliculi. Cred ca nu vor sa fie o invazie de foliculi si apoi sa sa dezvolte toti in acelasi timp. Asa am pati eu prima data cand toti au evoluat ca o armata si nu au avut nici un conducator care sa poata fi punctionat.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Moniland mutumesc ptr raspuns. Si la cate ore dupa se poate gace menogonul? Am inteles ca seara dupa ora 6.
Aseara m-am dus sa imi cumpar seringi ptr Dipherelin si bineinteles ca nu m-am uitat la diluant ca sa stiu cati ml are, asa ca mi-am luat vreo 3 tipuri de seringi inclusiv cele de insulina, care sunt doar de 1 ml. Oare sunt bune? Cum naiba imi fac singura injectia? Aia de la clinica m-au chemat duminica dupa ora 11, asa ca nu prea imi convine sa imi fac injectia in fiecare zi la ora 11. Atunci am treaba si probabil ca o sa ma apuce prin parcari, intalniri, etc...... Prin urmare ar trebui, ca prima injectie, sa mi-o fac singurica duminica dimineata si sunt super speriata de bombe... Ce ma fac??? Unde sa o fac, in mana sau burtica? Unde doare mai putin????
Pupici la toate fetele

betty78

Mergi la inceput