Bucurii de sept - oct 2006 (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Multumim de complimente.
Inni, Ami e mai lungana... Dar a fost si ceva diferenta intre ele la nastere, e adevarat.


Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)
O poveste fara titlu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolstoy spune:

quote:
Originally posted by inni

Nicol...ce bine ca ti-ai modificat size-u'. Prea puchinos era inainte.

*********************************************

Inni mamica de Ami (29.08.2006)
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank"> Amalia si paginutza ei






Nicol - Vladut (1 aprilie 2003) si Alex (21 August 2006)

POZE
ALEXUTZU si www.totsites.com/tot/alexandruandrei" target="_blank"> PAGINA LUI
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74827" target="_blank"> Nascut pe 1 aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

RALU, tot in petreceri esti?

DORI, mami lui RADU ANDREI 11 septembrie 2006

www.totsites.com/tot/raduandrei" target="_blank">poze
VARSTA RADU ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Cata!

Ileana ce mare e Ilinca!Fata cu greutate!

Am fost aseara la medic cu gongolinii si suntem pe drumul cel bun....continuam tratamentul pana miercuri(adica maine) , cand mergem iarasi la control sa vedem cum stam....sper sa se faca odata bine piticii ...

Pupici!


Ioana de Alesio Andrei(08.10.2004)&Nicolas Mihai(17.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Pufy, bine ca sunteti pe drumul cel bun! Bravo!

Mi-am adus aminte, ca am intrebat pediatra mea. Mi-a zis ca daca se ingroasa treaba cu mucii sa-i pun in nas cate o pic de Vibrocil si daca tuseste prea tare sa-i dau Stodal, o linguritza mica de 2 ori pe zi.

Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)
O poveste fara titlu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Sa va povestesc despre botez.
Pt. mine = foarte stresant.
Am asteptat 1000 de ani sa vina popa sa-mi faca molifta aia. Nu stiu ce tot facea in altar..probabil ca manca. Ami incepuse sa planga in biserica. Era multa lume (inca 2 copii ce urmau sa fie botezati)..agitatie. Statea ta-su cu ea in brate si se mai linistea ..dar o apuca din nou. Eram in usa bisericii..si ma uitam la ea ca proasta, imi venea sa ma duc sa o iau in brate si sa plec de acolo...dar molifta trebuia facuta...n-aveam voie sa intru.
Treptat, treptat am inaintat ..si am ajuns la pragul usii..in biserica. Nu-mi mai pasa de nici o molifta...imi era suficient ca o vedeam mai bine si atat. Intr-un tarziu apare si preotul si ma intreaba ce caut in biserica. I-am zis ca imi plangea copilul si nu am putut sa ramana afara.. Ca de ce nu a venit cineva cu copilul in hol..la mine. I-am raspuns ca este curent in hol..si asa si era...
Mi-a facut molifta si am intrat..Oricum...mi s-a parut ceva foarte umilitor sa n-am voie sa stau langa copilul meu pana nu-mi citeste niste randuri si sa raman pe afara sa pup usile. Pentru ce ?
In fine.
La bagatul in apa , iarasi a fost stres..pentru ca a scos-o uda fleasca pe o ureche..Una era uscata-uscata..iar cealalta...uda leoarca. Ea incepuse sa urle (s-o fi speriat probabil)...iar eu cand am vazut ca ii iesea apa din ureche am intepenit de teama. M-am bodoganit si m-am certat pe mine insami ca nu mi-a dat prin cap sa iau de acasa niste bete de urechi. O stergeam cu prosopul si urechea tot ii mustea. Pana la urma a fost bine..am sters-o cat am putut de mult si de bine si vad ca nu a patit nimic.
Si o a 3-a faza. Cand sa o ridic de pe masa..am pupat-o.
"nuuuuuuuuuuu"...aud langa mine (nu mai stiu cine era)..."de ce-ai pupat-o ? ca i-ai luat miru'?"
Nu va spun ca pt. cateva secunde am ramas stana de piatra. Ma gandeam ce mi-o fi venit si mie sa o pup..tocmai eu, mama ei. Dar in acelasi timp imi ziceam ca astea-s baliverne. Si dupa 20 sec de idei contradictorii in capul meu..le-am zis "ia mai lasati-ma ca astea-s supersitii..eu ma duc sa-l intreb pe popa daca asa e"...si bineinteles ca au venit toate dupa mine sa auda si ele.
Ce credeti ca spune popa : " puteti sa o pupati pana maine dimineata..asta e o prostie"...
Hi hi hi...ce bine mi-a parut...dar ce ofticate au fost fomeile...

In rest..cuminte...dupa ce i-a dat vin..cred ca se pilise putin..pt. ca nu mancase asa bine inainte sa plecam de acasa..si facuse si un mare kk..deci in stomac avea mai mult suc gastric ..care, combinat cu vinul...a ametit-o ..ca incepuse sa rada la preot in timpul slujbei


*********************************************

Inni mamica de Ami (29.08.2006)
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank"> Amalia si paginutza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

ILINCA- Bravo-, l-ai ajuns pe fii-miu!

PUFY-bine ca va reveniti!

INNI-ne-ai ramas datoare cu povestea botezului

M-ati lamurit cu diversificarea!
Ianuarie sa fie!


ALESSIA80 cu minunea ARMAND (07.09.06)

www.totsites.com/tot/ARMAND" target="_blank">saitu' lu' ARMAND

uite cum cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

INNI- io te bodoganeam ca mi-ai ramas datoare si tu tocmai scriai
Pe asta cu miru' mi-au servit-o si mie, da' io l-am pupat toata noaptea!


ALESSIA80 cu minunea ARMAND (07.09.06)

www.totsites.com/tot/ARMAND" target="_blank">saitu' lu' ARMAND

uite cum cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Am vz ca m-ai bodoganit. Am sa tin minte sa stii !!!

*********************************************

Inni mamica de Ami (29.08.2006)
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank"> Amalia si paginutza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Inni imi pare rau ca au fost mici problemutze la botez. Bine ca e fetita sanatoasa si n-a racit!Ati facut si o mica petrecere? Cum a iesit? Poze vedem si noi?

Cat despre molifta... eu am scris inaite de a naste pagini intregi la forumul "Sufletul credintei" de pe DC, pagini foarte virulente, si scriindu-le m-am hotarat si mai mult sa refuz acest ritual. Am citit partial textul moliftei si mi-a ridicat parul in cap de revolta. La catolici nu exista asa ceva. Stiu ca sunt ortodoxa dar nu pot accepta toate practicile acestea in care nu cred, doar asa, de forma, pentru ca "e bine" sa le faci. Imi asum eventualul pacat.

Si faza cu "i-ai luat mirul"....oooof, ce de-a superstitii si cat obscurantism la unele fiinte....


Andra si Vladutz (14.10.2006)
Poze cu Vladutz
Cum a venit pe lume Vladutz
Varsta lui Vladutz

EU

Mergi la inceput