Bucurii de sept - oct 2006 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

fetelor mie mi se pare ca e prea repede pt diversificare.

Mirabela tu mai ales daca ii dai exclusiv san de ce vrei sa incepi?Nu cred ca nu se satura , ii place sa stea la san.

Dupa parerea mea e bine sa mai asteptati un pic , macar pana la 4 luni daca nu aveti rabdare pana la 6.


Cristina siDragos (31.01.2004)+Victor(19.09.2006)
Poze
POZE YAHOO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Valeu, diversificare de pe-acum? Nu va e mila de stomacelele lor? Si suc de citrice in nici un caz, cei mai multi pediatrii recomanda sucul de citrice dupa 8 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

quote:
Originally posted by Mirabelac

Ma grabesc pt. ca David mananca cam des, toata lumea mi-a zis ca nu se satura si sa-i dau si alte vitamine in afara de cele din lapticul meu, chiar am inceput sa iau si eu vitamine desi mamnanc destul de bine. Dar nu-s hotarata si convinsa inca, sa-i dau sau nu? pediatra zice sa incep cu marul...

Mirabela - mamica fericita de David (21.09.2006)
POZE EU SI DAVID
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">PAGINA DAVID
POVESTEA NASTERII BUBURUZEI




Pe Dragos l-am alaptat pana la un an si o luna. Manca foarte des , a crescut in greutate destul de putin dar crestea dar tot nu am inceput asa repede cu diversificarea. Daca iei tu vitamine in mod normal trec si in lapte si pt el e suficient.

Cumnata mea nu a avut rabdare si a inceput cu sucul de marute pe la 3 luni iar nepotelul meu nu avea dezvoltate destul de bine enzimele din intestin si a fascut ocluzie intestinala. Pe la 4 luni a fost operat de urgentasi nu vreu sa va spun mai multe pt ca a fost o experienta tare urata chiar daca el acum e mare si sanatos

Cristina siDragos (31.01.2004)+Victor(19.09.2006)
Poze
POZE YAHOO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

N-am pucat sa citesc sfarsitul capitolului trecut, dar vad ca se discuta intens despre diversificare. E mult prea devreme. Eu am facut prostia la Luk si am inceput diversificarea dupa schema batraneasca, de la o luna jumate sucueri, etc. O prostie am facut, asta e clar. De data asta mi-am propus sa incep de la 4 luni cu ceva cereale asa, de amorul artei, si de la 5 luni probabil cu legume si fructe.

Si acuma sa va spun ca am fost la control la pediatra, are fimea 5 kile jumate si 57 cm, deci a crescut 10 cm de la nastere si 1 kil 300 in 3 sapt, de la ultima cantarire. Deci o las sa doarma noaptea cat vrea ea, ca pune pe ea la greu.
Si ptr muci reteta clasia: ser fiziologic, apa de mare, scos muci la greu. In gat n-are nimik, tuseste tot de la mucisori.

Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)
O poveste fara titlu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

LA MULTI ANI PUIUTZILOR CARE IMPLINESC AZI O LUNA, DOUA LUNI SI TREI LUNI: IANIS, GRUIA-ALEXANDRU SI VLADUTZ, ALIAS BEBE SAMURAI!

LA MULTI ANI CATA!

Si eu stiu ca diversificarea se face la 6 luni la cei alaptati exclusiv la san si la 4 luni la ceilalti, sau, mai bine zis, cand nu se mai satura cu 1l de lapte praf/24h.

DORI, mami lui RADU ANDREI 11 septembrie 2006

www.totsites.com/tot/raduandrei" target="_blank">poze
VARSTA RADU ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolstoy spune:

Bravo Ileana,s-o tineti tot asa
Alex al meu a adormit...sa vedem cat il tine.A mancat si l-am lasat la noi in pat ca sa-i dau lui Vladut sa manance,camd m-am dus omu' adormise, asa ca l-am acoperit cu paturica si doarme ca un boier in mijlocul patului.Tre sa vb cu tati asta sa ne lase un ap acasa si noua ca tare i-as mai fi facut o poza.Dar stiti cum e ..si noi ca cizmarul fara cizme(tati se ocupa de camere foti si video ).


Nicol - Vladut (1 aprilie 2003) si Alex (21 August 2006)

POZE
ALEXUTZU si www.totsites.com/tot/alexandruandrei" target="_blank"> PAGINA LUI
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74827" target="_blank"> Nascut pe 1 aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Ileana...Ilinca ne-a luat la kile...de unde era mai "usurica" decat Amalia...care are doar 5.100kg si 59 cm la ultimul control (acum cred ca are 60). Bravo Ilinca.

*********************************************

Inni mamica de Ami (29.08.2006)
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank"> Amalia si paginutza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolstoy spune:

camere foto am vrut sa zic

Nicol - Vladut (1 aprilie 2003) si Alex (21 August 2006)

POZE
ALEXUTZU si www.totsites.com/tot/alexandruandrei" target="_blank"> PAGINA LUI
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74827" target="_blank"> Nascut pe 1 aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Nicol...ce bine ca ti-ai modificat size-u'. Prea puchinos era inainte.

*********************************************

Inni mamica de Ami (29.08.2006)
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank"> Amalia si paginutza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

A crescut super bine ILINCA, bravo!! Fata cu greutate!

DORI, mami lui RADU ANDREI 11 septembrie 2006

www.totsites.com/tot/raduandrei" target="_blank">poze
VARSTA RADU ANDREI

Mergi la inceput