Bucurii de sept - oct 2006 (6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanae spune:



LA MULTI ANI! Gruia si Vladut pt aniversarea celor 2 luni repectiv o luna.

Felicitari Mamilili pt. cununia religioasa


Roxana de Diana-Rahela(8.05.2002) & Sarah-Rebecca (18.09.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Inni multumesc!

Am scris si eu povestea lui Nicolas.....cine are chef si timp s-o citeasca o gaseste AICI

Pupici!


Ioana de Alesio Andrei(08.10.2004)&Nicolas Mihai(17.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

Fetelor, voi la 8 9 sapt. mai aveti lohii? Ca la mine nu s-au oprit nici acum...si de la transparente au devenit din nou maronii.....????????????

Lakioana mami lui Rebecca Riana (16.09.2006)

Minunea noastra iubita-Rebeca
www.totsites.com/tot/riana_rebeca" target="_blank">Avem pagina pe internet cu poze si jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Eloise....si eu as fi refuzat...dar ca sa nu-mi ridic familionu-n-cap...am facut-o. Nu stiu textul, pana nu-l citesc nu pot sa spun decat ca nu-mi pare rau...dar nu ar trebui conditionat in nici un fel. Una e sa zica..."e bine sa-i fie citite mamei niste chestii" si cu totul altceva " nu are voie mama in biserica daca...".
Stiu ca la catolici nu exista. Si nu am sa inteleg niciodata de ce regulile astea nu sunt aceleasi pt. toate religiile.


*********************************************

Inni mamica de Ami (29.08.2006)
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank"> Amalia si paginutza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Eu pur si simplu o sa mint ca am facut-o, imi asum eventulalul pacat . La spital ne-a chemat intr-o zi "Mamicile care vor molifta, a venit preotul in salonul 8". Nu m-am dus, dar mai bine ma infiltram sa ascult ce zice, si tineam la spate degetele incrucisate, ca sa nu aiba efect ... I-auzi, molifta la gramada! Asa ca o sa zic ca am facut-o in spital!

Andra si Vladutz (14.10.2006)
Poze cu Vladutz
Cum a venit pe lume Vladutz
Varsta lui Vladutz

EU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Sa stii ca mi-a trecut si mie prin cap sa mint
Misto...molifta la gramada. Interesant.


*********************************************

Inni mamica de Ami (29.08.2006)
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank"> Amalia si paginutza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Da' ce e atat de odios in text...ca m-ai facut curioasa. Da-mi-l si mie..sau e scris la "sufletul credintei" ?

*********************************************

Inni mamica de Ami (29.08.2006)
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank"> Amalia si paginutza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Fetelor,

Apelez din nou la experienta voastra si sper sa ma mai ajutati.

Am si eu o nepotica de aproape 2 luni si ne pregatim pt vaccin. Dar nu stim exact ce sa facem. Cel de la stat sau sa cumparam noi de la farmacie? Voi ce ne sfatuiti? Cum ati procedat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Eu am cumparat.

*********************************************

Inni mamica de Ami (29.08.2006)
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank"> Amalia si paginutza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Inni e cevade genul: "iarta Doamne pe acesta femeie care a nascut, si curat-o de intinaciunea sangelui, pe ea, pe pruncul ei si pe cei care au atins-o" (citez aproximativ), si mai urmeaza alte rugaciuni etc. M-a revoltat ideea ca esti necurata pt ca ai nascut si ai lohii. Ei bine, ei pretind ca molifta e de fapt o rugaciune pt binele mamei si al pruncului. Atunci de ce interdictia de a intra in biserica? Si de ce, la imbisericirea pruncului, doar baieteii sunt trecuti prin altar, fetitele sunt doar inchinate (deh, pacatoase de mici, inca de la nastere!) Mie discriminarile astea mi se par revoltatoare dar nu vreau sa starnesc iar discutii cu ideile mele subversive

Andra si Vladutz (14.10.2006)
Poze cu Vladutz
Cum a venit pe lume Vladutz
Varsta lui Vladutz

EU

Mergi la inceput