Bucurii de sept - oct 2006 (5)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Putzuruca , Gabitzica merci ! O sa imi fac un afis si il lipesc undeva, ca tare uituca mai sunt. Pe frunte, ca in oglinda nu uit sa ma privesc . Nu ii dau nimic pt colici si nici un alt medicament. Dar sper sa nu mai uit. Va pup!

_

Cami de Luca Ionut (25.09.2006)
Pozici cu burticutza
Album Luca Ionut

Cresc intre-o zi cat altii intr-un an...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

quote:
Originally posted by putzuruca

Neatza si de la noi,

Am senzatia uneori ca fata mea face misto de mine. Pai...nenica...s-a trezit de la ora 5 si a facut scanadal de ne-a pierit tot somnul, apoi dupa o juma de ora s-a culcat si doarme si acum. Doar pe la 8 a marait ca vrea de papa si a manacat cu ochii inchisi. Ziua ma fenteaza rau de tot ca nu mai pot sa dorm nici o ora si uite asa... o sa ajung sa traiesc fara sa dorm. Poate patesc ca in povestea cu magarul... cand ma obisnuiesc sa nu mai dorm deloc dau coltul.

LA MULTI ANI! pentru toti bebelusii care implinesc azi doua luni. Va doresc o viata frumoasa si mult noroc.

Ralu, cred ca pe site-ul ala putem face paginute si sotilor, ca doar ei raman copii toata viata.

Katia, multumim pentru felicitari.

Putzuruca mamica de Andreea-Iuliana(19.09.2006)

poze cu dragoste
www.totsites.com/tot/babydeea" target="_blank">pagina Andreea



Draga mea, e bine ca ai simtul umorului dis the morning! M-ai distrat, sa-mi spui si mie povestea cu magarul!

Ahhh, si sa vezi ce-ti fac daca mai zici vreodata ca nu stii daca e frumoasa Andreea



ALESSIA80 cu minunea ARMAND (07.09.06)

uite cum cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

RALU- vorba lu' INNI- ai timp nu gluma. Nu vrei sa-i faci si saitu' lu' fiu-miu? Ca eu incerc de vreo 3 sapt si nu mai reusesc

INNI- sa-ti traiasca achizitiile si sa dai multe petreceri, nu de alta da' sa folosesti masa

Felicitari pt lunile implinite tuturor sarbatoritilor!

KATIA- chiar ma gandeam unde esti.

CHANTAL-'Oamenii care raman fara soti, sotii se numesc vaduvi,copiii care raman fara parinti se numesc orfani,dar parintii care raman fara copii nu au nici un nume...' Acesta este un citat din cartea 'Fiul meu s-a nascut in cer- confesiunile unui preot ortodox la moarte fiului sau- '. E scrisa de Michel Laroche si este distribuita de editura Sophia. Eu o tot caut dar n-am reusit sa o gasesc inca! Cred ca te poate ajuta sa accepti ce s-a intamplat si sa ajuti si alti oameni. Ne pt ingerasul tau



ALESSIA80 cu minunea ARMAND (07.09.06)

uite cum cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

buna dimineata fetelor,

la noi ploua cu galeata,este vreme de stat in casa si amestecat in cratita
am dormit bine azi-noapte iar acum de dimineata ne-am jucat cu yoggy-poghy.uitati-va ce fata fericita are cand i-l aratam.vreo ora l-am aburit cu ursuletul ca sa ne putem bea cafeaua in liniste ca acum s-a terminat distractia.tati a plecat la piata si baiatul vrea in brate.

Svetlana,mamica fluturasului Matei


poze matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

LA MULTI ANI ERIC,IOANA,RADU,DRAGOS,ERIK!!!!! pentru implinirea a 2 luni de viata,Sa cresteti mari ,frumosi,sanatosi si sa aduceti numai bucurii parintilor!!!!

Svetlana,mamica fluturasului Matei


poze matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Osna e un scumpel Matei cum rade el la ursulet. Eu sunt suparata ca Luca nu rade decat in somn, nici macar nu zambeste. Va invidiez !

_

Cami de Luca Ionut (25.09.2006)
Pozici cu burticutza
Album Luca Ionut

Cresc intre-o zi cat altii intr-un an...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

cami se va dezlantui si luca in curand.nu-ti fa griji.matei are zile in care orice as face nu scoate un zambet,sta asa sobru ca ii pot face poze de pasaport

Svetlana,mamica fluturasului Matei


poze matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acd2you spune:

buna tuturor.
eu nu v-am mai scris de mult, din motive de raceala zdravana la puiul cel mare, 4 ani, care nu a mai mers in aceasta perioada la gradi, asa ca ne-a terorizat si pe mine si pe surioara lui cea mica.
din pacate, acum avem o alta problema: raceala a ajuns la puiuta, de unde am inteles ca e ceva viral, de vreme ce s-a transmis. in urma consultului medicului de familie, ni s-a prescris cefalexin, doza mica ce e drept, o juma de lingurita de 125 mg la 6 ore. problema e ca micuta nu are muci, ci are secretii si haraie din gat, se ineaca cand mananca, asa ca noaptea trecuta am tinut-o cu capul ridicat pe o perna mai inalta, ca mi-era teama sa nu se inece prin somn. s-ar parea ca se stramba un pic cand o palpeaza in spatele urechii drepte, dar parca e prea mica ca sa ne dam seama daca o doare sau pur si simplu o deranjam. temperatura nu are, rosu in gat nu are. asa a avut si baiatul cel mare.
totusi, teodora are doar o luna. sa ii dau antibioticul? tare mi-e teama. nu stiu ce sa fac. parca nu i-as da, ca si asa are scaune lichide si dese, mi-e frica de diaree definitiva. dar mi-e frica si de complicatii. doctora a zis ca la bebii asa mici, ceva viral se tranforma rapid in ceva bacterian.
voi ce ati face? va rog, dati-un un sfat.multumesc anticipat, caci am sa va citesc cu suguranta raspunsurile, dar nu stiu cum o sa mai am timp sa scriu.
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanae spune:

Acd2you si eu am avut-o pe Rebecca bolnava si i-am dat antibiotic.Am tinut-o o saptamana fara, dar tare se mai chinuia saracuta.Ea avea nasul foarte infundat, nu curgea deloc decat scosi mucisorii cu pompita a fost tare greu , se inneca ca se duceau pe gat.Boala a luat-o de la sora ei mai mare si i-a trecut numai dupa ce i-am dat medicamentul.Si ea avea scaune lichide si moi la fiecare masa ( de la san), uneori chiar mai dese, insa acum s-a reglat.
In concluzie - sfatul meu este sa ii dai antibioticul decat sa se transforme in ceva mai grav.Multa sanatate.


Roxana de Diana-Rahela(8.05.2002) & Sarah-Rebecca (18.09.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanae spune:

La multe lunisoare sarbatoritilor de azi :ERIC,IOANA,RADU,DRAGOS,ERIK.

Roxana de Diana-Rahela(8.05.2002) & Sarah-Rebecca (18.09.2006)
poze

Mergi la inceput