Bucurii de sept - oct 2006 (5)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sheryll spune:

acd2you - da-i antibioticul ca sa nu inceapa sa faca temperatura mai mare. Cunosc bebei care au luat antibiotic si la 5 zile de la nastere.

Eu ii dau pt colici Sad Simplex dar nu sunt multumita deloc o doare ingrozitor burtica si nu doarme . Am cumparat si biberoane anticolici. Nu stiu ce sa-i mai dau. Astept sugestii. orice sfat e bun venit.

sheryll mamica de Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Buna fetelor!

Dana eu sunt de parere ca e prea mic bb sa-i dai antibiotic oral.....fetele farmaciste voi ce ziceti?
Si noi suntem in aceeasi situatie: Alesio a colectat nu stiu de pe unde o pacatoasa de viroza respiratorie pe care , cu darnicie , ne-a impartit-o la toti.Asa ca acum suntem toti bolnavi.
Ambii pitici au ajuns sa ia antibiotice(in urma complicatiilor), insa Alesio le ia sub forma de siropele pe cand Nicolas le ia injectabil...sper sa-i treaca la Alesio ca altfel ajungem si cu el la injectii....
Sper sa va faceti si voi bine cat mai repede!

Sherryl ai incercat sa-i dai Debridat?

Pupici!



Ioana de Alesio Andrei(08.10.2004)&Nicolas Mihai(17.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Lui Vladut i-au facut in maternitate antibiotic intravenos inca dintr-a 4-a zi de viata, intai unul, apoi i-au mai introdus si pe-al 2-lea. ticalosii ! si asta pt niste bubitze pe piele.
Daca e cu adevarat necesar, si e recomandat de un pediatru incare ai incredere... da-i!


Andra si Vladutz (14.10.2006)
Poze cu Vladutz
Cum a venit pe lume Vladutz
Varsta lui Vladutz

EU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

O zi buna si de la noi...nu am mai apucat sa scriu nimic de cand am trecut la bucurii, dar v-am citit mereu...bineintzeles ca m-am si amuzat copios de discutziile voastre...

Eu nu stiu cum e la voi dar la noi nici o noapte nu seamana cu cealalta..degeaba cred eu ca incerc si tot zic si sper ca ii voi face un program, ca in ziua urmatoare imi da peste cap planurile....

Oare e normal o zi sa fie foarte mancacios...si sa nu doarma deloc, a doua zi sa fie foarte plangacios, dar sa nu prea manance, a treia zi sa doarma aproape toata ziua..nu stiu ce sa zic...iar noptile nu seamana deloc pt ca depinde la ce ora adormim.....La voi se mai intampla faze din astea?????????????????????????????????....trebuie sa va zic ca noi ne hranim numai cu lapte praf....adica nu plange dupa tzatza..

Sheryll - tu nu trebuia sa nasti cu dr T - la Elias in Buc, ce s-a intamplat de ai nascut la Galati, au fost ceva complicatii???
Pentru colici noi le-am tot incercat si le-am alternat pe toate cred...de la Sab Simplex, Debridat, Gripe Water, Bonissan...nu stiu daca mai e ceva ce n-am incercat....si are perioade mai calme si acum cateva zile ne-a luat din nou...Sper s anu mai tzina mult ca mi-e taaaareeee mila de el


Mamica fericita de Gabriel (30.09.2006)
POZE

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheryll spune:

Multumesc fetelor , in seara asta incerc cu Debridat ca aveam in casa dar nu eram sigura daca e bun .

Da trebuia sa nasc la Buc la Elias , aveam totul pregatit bagaj ca la Elias te lasa cu capot , camasa de acasa, hainute pt copii. Dar nu am mai ajuns , eu pana la Buc faceam 4-5 ore depinde de trafic si bebe avea circulara de cordon si aveam si fibromul preavia care nu permitea lui bebe sa iasa normal. Si pana la urma am nascut la galati cezariana. Faza a fost cand m-au vazut alea la internare cu ditamai gentoiu si a inceput sa-mi dea deoparte , cu asta nu ai voie , cu asta nu ai voie...... Si ce ma mai supara ca aici la galati m-a operat de fibrom fara macar sa ma intrebe . Eram treaza , constienta ca aveam rahianestezie , putea macar sa ma intrebe . Eu discutasem cu Tutunaru si nu vroiam sa ma operez de fibrom , acum s-ar putea sa nu mai pot sa fac al 2-lea copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

SHERILL- incearca Espusmisan. La mine are efect!


ALESSIA80 cu minunea ARMAND (07.09.06)

uite cum cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

Slabuta activitate azi p-aci. Se vede ca e week-end. Va si va multumesc de urari fetelor.

Azi am ajuns in sfarsit in pavilionul h de unde mi-am luat haine pentru botez, tati si-a luat ghete, si, bineinteles, desi e plin dulapiorul lui, i-am luat si lu' fi-miu, mai ales ca e ziua lui azi. acu sunt franta, as dormi o saptamana daca as putea.

DORI, mami lui RADU ANDREI 11 septembrie 2006

www.totsites.com/tot/raduandrei" target="_blank">poze
VARSTA RADU ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

Am uitat sa va zic ce succes a avut tati, ca el l-a dus in marsupiu! toate gagicile se uitau si intrau in vorba cu el!

Am mai pus si noi 3 poze pe pagina lu' fi-miu, acolo se vede cum vorbeste el cu mine, si cum rade.

DORI, mami lui RADU ANDREI 11 septembrie 2006

www.totsites.com/tot/raduandrei" target="_blank">poze
VARSTA RADU ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Gripo e un scumpel zambaretul Raducu!
Unde este pavilionul h???

_

Cami de Luca Ionut (25.09.2006)
Pozici cu burticutza
Album Luca Ionut

Cresc intre-o zi cat altii intr-un an...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheryll spune:

[http://pg.photos.yahoo.com/ph/surviver_m/album?.dir=4151re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/surviver_m/my_photos]poze bianca[/http://pg.photos.yahoo.com/ph/surviver_m/album?.dir=4151re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/surviver_m/my_photos]

Mergi la inceput