Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (57)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulisor spune:

Laura merci mult de tot pt informatii si din partea mea. Simo, te asteptam cu vesti bune despre tine si bebelus, oricum cred ca deja l-ai vazut, sa fie sanator si mancacios.Bulisor32+ Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

almo bine ai venit acasa !!
multumim pentru sfaturi
eu mai am o intrebare: tu ai avut medic pediatru dinainte de nastere?
eu am gasit pe cineva - chiar am sunat acum si trebuie sa trimit fax cu datele copiilor - deci dupa ce nasc; intelesesem ca aici ar fi bine sa ai dinainte stabilit pediatrul


Ana 32+ Stephanie si Isabelle si cu Tudor (12.12.96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mio75 spune:

Buna fetelor, mamici si viitoare mamici,

sunt sotul Mioarei si vreau sa va anunt ca Mio a nascut azi noapte la ora 2.30 a.m. un baietel frumos si sanatos de 3.600 g si 55 cm cu Apgar 8 . A nascut natural, cu epidurala...destul de greu - restul va povesteste ea, esential e ca sunt amandoi sanatosi.

Nastere usoara celor care urmeaza si copii cuminti, frumosi, sanatosi si mancaciosi tuturor.

Robert


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

buna, fetelor! Eu la 7 sunt programata la dr. Toata ziua am fost linistita, parca e prima data cand nu am emotii, dar se pare ca m-am inselat, acum au inceput din nou... Tot timpul imi fac griji, da Doamne sa fie totul bine. Oricum am fost si duminica, totul era in grafic.
Alexandra, ma bucur ca te-au incurajat cuvintele mele, le-am spus pentru amandoua, ca si eu sunt la fel de panicataaaaaaa!!!
Hai, mai fetelor, de Roxana chiar nu stie nimeni nimic, parca zicea dimineata ca are numai nr. Dandusei si ea ne va anunta.
Simo a nascut??
Fatima, Ruxandra sb si alte fetiscane, pe unde sunteti??

ROXANA 36+ DAVID MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Robert, sa-ti traisaca feciorul si mamica MIO75!!! Ce maricel barbatel aveti!
Zici ca a nascut cu epidurala, da' cam greu, uffffffffff!!!

ROXANA 36+ DAVID MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

haideti fetelor ca e chef!!! A nascut MIO75!!!

ROXANA 36+ DAVID MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Woooooww...a nascut Mio!!!! ...FELICITARI!!! Sa va traiasca baietelul!!!! Robert, multumim de vesti!!! Cum ati ajuns in Cluj? Raliu sau ati apucat in timp util????

De la Simo inca nu sunt vesti, de indata ce stiu ceva va anunt!

Merg sa trec si flacaul lui Mio in listutza!!!!

Oana 33+ cu Denis Cristian
Disney bb


Personality can open doors, but only character can keep them open!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

asizaeu pana la urma am gasit un laborator particular aici in Pitesti care fac ei analizele, deci la laborator mi-au recoltat si probele din col! Ca la Sanepid vroiau sa imi ia probe din gura v-am mai spus , in 3 zile mi-au si dat rezultatul si a costat analiza doar 250.000lei!

carla2005 36+ cu Alexandra Maria

Cand viata te stoarce ca pe o lamaie, invata sa faci limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Roxanica, bafta la control!!!! Sa ne dai vesti de indata ce poti, ok?
Carla, mersi de raspuns...

Pfiu...ce m-am emotionat cand am vazut mesajul de la sotul lui Mio!!!!!

Oana 33+ cu Denis Cristian
Disney bb


Personality can open doors, but only character can keep them open!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Buna fetelor,

nu am reusit sa intru de loc saptamana asta si acum cand am scris si eu un mesaj mare mare , mi s-a inchis laptopul si l-am pierdut si o sa scriu din amintiri.

in primul rand felicitari proaspetelor mamici Danidani pentru Emma
Bubi26 pentru Bogdan
Lorym pentru Catrinel Rianna
Luciaro pentru Serban-Alexandru
Ramsan pentru Rares Mihai
Mio75 pentru flacau sa va creasca mari si sanatosi puiutii si voi sa aveti laptic pentru ei si sa va recuperati repede.

trecem la galerie
Roxana
Simo

Dolores multa putere mami - mai rezista putin si il vei avea si tu pe Davidutz in brate.

Multumesc mult fetelor care au intrebat de mine Alexandra, Roxana

Cristina m-am tavalit pe jos de ras la povestile tale si despre Yasmina si povestitul in afara casei intamplari intime dar si cu fugaritul prin casa. inca cateva zile si vine si mica printesa.

scutece de acelea ca ale lui Bambo se gasesc si in Cora si sunt vreo 70.000.

acum sa va povestesc putin de noi: azi am fost la doctor sa vedem cum mai stam ca la cate emotii si alarme false ne-a dat Adinutza acum sta cumintica si azi am implinit 40 de saptamani.
Colul meu care era tot timpul inchis cu toate contractiile pe care le-am avut acum e deschis - pitica care de fapt e mare, mare - are cam 3.900, 4 kg - e bine merci si daca nu vine pana duminica o sa ne prezentam dimineata la spital pentru inducere. Asa ca saptamana asta intr-un fel sau altul tot imi vad printesa.

Chiar acum in timp ce va scriam m-a sunat Dandusa. a primit azi un mesaj dar nu era semnat si nu stia de la cine e ca a nascut un baietel nu mai stiu exact cate kg, oricum 3.500 parca si cu scorul parca 8. eu cred ca e Roxana ca ea zicea ca o s-o anunte pe Dana cand se intampla.

Am vorbit si cu Miro azi, era putin cam trista. sunt acasa desi contra vointei lor - ei vroiau sa astepte sa ia Kara putin in greutate dar cei din spital datorita aglomerarii au externat-o chiar daca le-a facut putin scandal.
imi spunea ca ea crede ca v-ati suparat pe ea ca nu va raspunde la tel dar nu se simte in stare, asa ca haideti sa o sustinem sa vada ca ii suntem toate aproape si nu e nimeni suparata pe ea. datorita curentului din spital a si racit putin si numai de asta nu mai avea nevoie acum.

pupici la toate burticile si aveti grija de voi.

PS imi cer scuze daca nu am raspuns la toate dar imi era tare greu sa o iau de la capat cu cititul.


Raluca 39 + cu Adina Andreea

Un om obisnuit, fericit in caminul sau, este mult mai binecuvantat decat un geniu traind singur.

Mergi la inceput