Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (57)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns panaa spune:

Doamne, LAURA, esti fenomenala!!! Imi vine sa ma bag sub birou de "rusine" ca eu stau acasa de la 32+ sapt. iar tu.....pana in ultimul moment.... FELICITARI!!!

Mirela 38w5d Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Fetelor i-am trimis mesaj Loredanei(Dolores)....si mi-a trimis vesti despre ea...au scos-o din perfuzii dar face injectii,medicii vor sa astepte sa ajunga la termen cu sarcina...are zile cand plange...altele cand e mai fericita....
Si eu cred ca as innebunii atata timp in spital....bine macar ca slava domnului nu am avut probleme si cand ma duc sa si nasc!
Asizuca.......aruncam frica pe geam...si trebuie sa fiu mai optimista ca si niciodata...eu asa de bine stau cu teoria dar practica ma omoara....si moasa mi-a zis ca depinde foarte mult de ceea ce transmit eu creierului....ca daca imi e frica se accentueaza si durerea....
Flavia-Ioana..felicitari pentru gemene....am avut mai multe dar doar una a ramas alaturi de noi...nu mai avem vesti de la celelalte...
Cea care a nascut e Kokorina....a nascut la 35 de saptamani....cu cezariana...un baietel de 2580 kg si o fetita de 1700....ei sunt inca in spital deoarece erau prea micuti si acum sunt bine au inceput sa manance si sa puna pe ei...!A nascut asa de repede deoarece fetita timp de o saptamana nu s-a mai dezvoltat si de aia au programat-o asa de repede!
Multumim de urari......si sa ai o sarcina usoara si bebeline frumoase...ne poti intreba orice...


alexandra 38 + cu Mark Andrei
poze
burtik 37 saptamani
primii fulgi
"Una dintre cele mai mari bucurii ale acestei vieti este prietenia si una din bucuriile prieteniei este de a avea cui incredinta o taina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panaa spune:

ALEXANDRA 25: Mie mi-a zis dr.ca sunt mare in bazin si ca n-ar fi probleme.... acu' tie ti-a zis dr.ceva de cum se prezinta bazinul tau?
FLAVIA-IOANA: Din ce stiu, pana acum nu a nascut decat KOKORINA,iar detalii despre cat, cum gasesti imediat dupa lista cu viitoarele mamici... mai mult...poate te ajuta una din fetele care tine legatura cu ea... SUCCES!!!


Mirela 38w5d Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

buna fetelor,
in sfarsit am intrat in concediu si de bine ce am intrat, parca m-am
ramolit de tot: de abia mai stau pe scaun, cand ma ridic de abia mai
pot sa merg, am contractii mai tot timpul, dar nu regulate - mai mult
seara si la 10-12 minute
am fost marti la eco si apoi la doctor: fetele sunt in grafic amandoua, cu toate ca diferenat e de 300 gr intre ele: cea mare are 2300gr si cea mica 2000gr; au crescut in 2 saptamani de la 1500 gr; doctorul mi-a zis ac de acum in colo ma pot astepta oricand sa nasc - m-am hotarat sa nasc normal pt ca sunt amandoua cu capul in jos, una mai sus un pic, iar placenta deasupra lor in spate; nu are cum sa fie mai greu ca la Tudor care a avut 3900gr si la care nu am avut decat anestezie locala (ma incurajez singura)
l-am intrebat daca aici se face vaccin / injectie pt plamanii bb-ilor nascuti prematur si mi-a zis ca numai daca sunt internata, altfel nu; prefere sa tina copii in aparate pe urma decat sa se intample ceva cat mama nu e sub supraveghere stricta; iar de streptococul B mi-a zis ca imi administreaza preventiv antibiotice in travaliu; acum eu zic ca nasc natural, dar daca fetele nu se intorc cu fata spre coloana mea, aici se face cezariana obligatoriu (Tudor al meu s-a nascut cu fata in sus si au inceput sa strige la mine sa imping mai repede cand l-au vazut cum e)

felicitari fetelor care au nascut si mult curaj celor care urmeaza !!


Ana 32+ Stephanie si Isabelle si cu Tudor (12.12.96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

panna...sincer nu mi-a zis niciodata ca sunt prea lata sau ca sunt prea mica...dar de fiecare data mi-a facut masuratorile atat la bazin cat si la burtica....si oricum faceam controlul pe cal...daca era ceva imi spunea nu????

alexandra 38 + cu Mark Andrei
poze
burtik 37 saptamani
primii fulgi
"Una dintre cele mai mari bucurii ale acestei vieti este prietenia si una din bucuriile prieteniei este de a avea cui incredinta o taina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

mamaana........vezi uitasem ca si tu ai gemene...apropo de intrebarea Flaviei.......si ma bucur ca ne-ai adus vesti despre tine......esti tare curajoasa....vei naste normal....si fetele sunt maricele....

alexandra 38 + cu Mark Andrei
poze
burtik 37 saptamani
primii fulgi
"Una dintre cele mai mari bucurii ale acestei vieti este prietenia si una din bucuriile prieteniei este de a avea cui incredinta o taina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panaa spune:

ALEXANDRA 25 Daca era ceva de spus....iti spunea, dar eu am intrebat-o in mod expres pe dr..... atunci cand mi-a zis ca este bb cu capul fixat in bazin..., am intrebat-o daca ii este bine acolo.... si atunci mi-a zis ca la ce bazin am......si oricum sunt protejati in licihdul amniotic...... DON'T WORRY!!!

Mirela 38w5d Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:




BUNA fetelor!


MARCELAC esti o scumpica, merci mult de tot, deci am inteles bine daca trece de 15 noiembrie e bine, asta inseamna ca ar fi din ina pana in noiembrie 11 luni, dar eu am platit si pe dec. sper sa fie bine.

RAMONA felicitari mami pt Rares Mihai, ce dragut, cum le ordoneaza Dumnezeu pe toate, iti doresc refacere rapida si papa
(laptic) pt bb

ALMO am citit aseara sfaturile tale, multumim pt ele foarte utile dar din pacate nu mergea bine site.ul si nu am putut sa postez.

Cleo 37+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

flavia - ioana felicitari pentru gemene!!
eu nu stiu cat mai am pana nasc - dar sper din tot sufletul sa ajung macar la 34 de saptamani, 36 ar fi super

Ana 32+ Stephanie si Isabelle si cu Tudor (12.12.96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

Multumesc Laura.
Am primit pe PM nr de telefon.

Va doresc nastere usoara si bb-i sanatosi.

kiss

18+
Anumita muzica se asculta cu vantul in fata! si degeaba lasi in jos geamul de la masina ...

Mergi la inceput