Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Cristina cred ca te omoara dorul de casa si de cei dragi dar gandeste-te ca acusica va veni mami tau si ce bine va fi. Cat despre mutatul prin casa.... mai tragi suflu.. esti tare haioasa, dar totusi nici nu exagera. Las ca nu ramanem noi cu bebelusii in burtica toata viata, nu???!!!! Asa sunt ei mai incapatanati, ca doar de' ar fi cam scorpioni si trebuie sa isi arate temperamentul de pe acum, nu? Ca sa stim ce ne asteapta!
Pupici!!
Simo... mult curaj, hai mami ca mai e un picut.. deja 7 cm? Cand a plecat la spital, ca eu am ratat momentul!
Oricum facem galerie!! Hai simo!!!!

Laura si bebe strumf 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

HAI , SIMO!!!
Roxanaaaaaaaa!!! sa ne spuna cineva daca a nascut Roxana!!!

ROXANA 36+ DAVID MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Exact... HAI ROXANA!!!!
De Dolores ce mai stim??? HAI DOLORES!!!
Altcineva?.. Cine mai doreste, cine mai pofteste?

Laura si bebe strumf 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Mamaaa ce viteza aveti la scris, si ce de bebei au mai aparut si se mai pregatesc sa apara! Felicitari mamicilor si mult succes celor care sunt pe baricade!
Asiza streptococul de grup B din cate stiu eu este putin probabil sa se transmita la copil daca faci cezariana!
Alexandra am facut ieri papanasi cu reteta de la tine si am mancat de nu am mai dormit toata noaptea ca asa ma ardea stomacul cred ca de la dulceata!
Eu azi am umblat prin oras am mai cumparat un costumas pentru bebe, o paturica, minuni din astea !
Mi-am luat si rezultatul la analiza pentru streptococul asta de grup B si a iesit bine, adica nu trebuie sa fac tratament!
Acuma stau cuminte acasa si va citesc pe voi cred ca termin pana diseara!
Va pup!

carla2005 36+ cu Alexandra Maria

Cand viata te stoarce ca pe o lamaie, invata sa faci limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Gata.. am plecat la banca si apoi acasa!
Pupicei, ne auzim maine.

Laura si bebe strumf 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Asiza..multumim de capitol nou....
Bamboletta......si multumesc pentru lamuriri...
Mie mi s-a spus ca daca e deja plasat cu capul in jos si coborat o sa nasc usor...stiti voi daca e adevarat?
HAI SIMO ....fii tare...noi suntem cu tine....!!!
Nu mai stim de mult timp de atatea fete.....de ex de Dbunny...
Mirona...nu iti e dor de noi????????....oare ce-o face?
Si de Dolores...ma duc sa-i trimit un sms...
Aelita...azi ce faci?????....hai ca ne e dor de tine sa ne mai faci sa zambim.......cred ca mananci friptane cu cartofi prajiti.....


alexandra 38 + cu Mark Andrei
poze
burtik 37 saptamani
primii fulgi
"Una dintre cele mai mari bucurii ale acestei vieti este prietenia si una din bucuriile prieteniei este de a avea cui incredinta o taina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Carla...insemna ca au iesit tare buni de ai mancat atatia.........

alexandra 38 + cu Mark Andrei
poze
burtik 37 saptamani
primii fulgi
"Una dintre cele mai mari bucurii ale acestei vieti este prietenia si una din bucuriile prieteniei este de a avea cui incredinta o taina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza_max spune:

Laura: multumim tare mult pt. informatiile vis-a-vis de concedii, documente etc. Si io sunt in cautare de noi informatii, ca tipele de la noi de pe resurse umane si de la juridic sunt vai de capshoru' lor!!!

Alexandra: se pricepe mamica ta!

HAIDE SIMO

Pupici tuturor si o seara exceptionala, ca io am fugit la scoala parintilor! Aveti grija de voi mamici scumpe! Si bata multe si cat mai putina durere celor aflate in plin travaliu si bebei de nota 10!!!!!

Gabitza 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Laura, Simo a plecat la spital la 12.00 la amiaza...avea deja dilatatie 3. La 4 dilatatie i-au pus epidurala si acum e ok...optimista ca de obicei...Ne anunta de indata ce poate!
Hai Roxanaaaaa!!!!!!!
Cristina, nu exagera cu efortul, Doamne fereste sa nu patesti ceva, cu predispozitia ta spre preeclampsia asta!!!! Lasa ca vine ea Georgia cand o avea chef!!!Deja ii place sa va frece, vezi???? ...
carla, si mersi de raspuns...felicitari si pentru vestile bune!!! Pana la urma tu cum ai procedat? ti-a luat ginecologul cultura si te-ai dus tu la un laborator, sau cum ai facut???? ca io-s cam debusolata pe linia asta!
Alex, da, stiu eu sigur ca o sa nasti usor...CU O CONDITIE: sa nu te panichezi din cauza fricii!!!!!!! ok???? ne-am inteles????

Va pupacesc pe toate!!!!

Oana 33+ cu Denis Cristian
Disney bb


Personality can open doors, but only character can keep them open!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia-Ioana spune:

Buna fetelor ! Sper sa nu va suparati ca ma bag si eu pe aici, dar nu m-am putut abtine...In primul rand vreau sa va felicit pe cele care ati nascut si sa va tin pumnii celor care urmeaza...Sa fiti cu toate sanatoase alaturi de BB-ii vostri.

Si o mare rugaminte daca ma puteti ajuta, am vazut ca in "clubul" vostru exista 2 mamici cu gemeni, sau chiar 3, in fine...as vrea sa stiu si eu daca au nascut, cum a fost, cum sunt bb-ii, ce greutate au avut, la cate sapt au nascut...eu sunt in aceeasi situatie si am tot cautat dar nu am gasit vesti despre ele...Va rog ajutati-ma si pe mine...poate stiti voi ceva...

Multumesc din suflet !

Flavia 28+

Mergi la inceput