LMA - Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (96)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buluci si Stefan bea ceai dar din ala la pliculete de fructe dar...mai des bea apa plata si compot indulcit cu un pic de miere. compotul il fac proaspat din mere si il amestec cu suc de porto sau gref.
Da, ma gandesc la bb2 dar....de la anu' sa pot trece dintr-un concediu in altul dar....tare m-as intoarce la srv (daca ma mai primesc) macar pt un an sa ne mai revenim cu banii ca in afara de sal sotului care nu e mare (lucreaza in armata deci...bugetar) si CIC-ul meu...nu avem alte venituri iar Cic-ul este dat la banci asa ca....din motive fin m-as intoarce prin martie la serv...si as proiecta un bb2 intr-o luna-2 ca sa nu apuce sa ma dea afara asta daca ma mai primesc.
As merge sa vb cu sefa dar...poate sapt viitoare!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Buluci iti raspund in ordine, si repejor ca plecam afara, sa amortizam bunatate de vreme frumoasa

1. ceai ai gasit de la Hipp din ala de mere si inca unul din fructe de padure. Le bea cu mare placere maimutza, problema e ca se gasesc cam rar. Children tea ii dadeam cand era mica ptr colici, nu se omoara dupa el

2. la noi tre sa fie liniste deplina cand doarme mandra, altfel se trezeste imediat. Ca sa-ti faci o idee, dupa ce o culc pe ea, abia daca pot scrie la comp, ca aude tastele cum tacane si e in picioare. De bucatarit....no way. Asa s-a nascut, am incercat sa o tinem in galagie, n-a mers. Ma mosteneste pe mine ca si eu tot asa iepureste dorm , din pacate. Asta e!

Gata, plec afara, va pupez cu mare drag

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 10 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya spune:



Mai primiti niste urari intarziale rau de LMA pentru ieri?
Daca da, LA MULTI ANI MIHAI, GABRIEL, MIHAELA< GABRIELA !!!!

tare rau stau cu timpul, am niste proiecte in lucru care imi omoara ochii, timpul si calculatorul, dar shi daca-mi iese pasienta am pus-o de un superjob pentru la anul!!!
faza ucigatoare pt mine e ca daca randez ceva nu mai face fata compul si nu mai pot sa deschid nici o pagina de net...dar de bagat bani in upgrade nu mai bag decat la anul, asa ca stau, oftez si...asta e !

multa sanatate la BB bolnaviori, naspa rau cu anotimpul asta, vad ca nu se mai termina cu racelile...

noi suntem binisor, avem o ditai lopata de incisiv lateral model vampirul stirb, si parca-parca se vede langa lopata un mic coltisor de central...in rest papa, nani, etc etc. ocupatia favorita: jumulirea podoabelor capilare. mai am un pic si raman cheala, dar nu ma lasa barbatul sa ma tund periuta, ca as face-o.

va pup cu foc ca cine stie cand mai apuc sa intru si eu un pic!

Adina si BB Razvan

Razvan-Nazdravan
yupiii! mai am un pic!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Of mai Tania, ce vesti ne dai si tu ! Nasoala treaba cu socrosenia !
Tinem pumnii sa fie bine si sa scapati fara antibiotic!-ici Stefanelului!

Buluci, Dariuca bea ceai de care ii dau [de la Hipp "Tummy Tea", de plante (sunatoare, tei)], suc de porto. Referitor la dormitul in galagie... nu prea !

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi! (Gabriel Jose Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

BuluciM-am gandit l atine si la SImonel care a avut febra, pupicei multi, speram sa fiti bine acum.
Noi suntem bine, dar nu prea apuc sa scriu ca Maria vrea plimbata numai de manute si si-a mai si schimbat bunatate de program ce-avea inainte si adoarme la ore ciudate in timpul zilei.
Plus ca scrieti intr-un ritm ametitor si nu mai apuc sa tin pasul. Uite-asa ma ramas si eu restanta la urari, intru acusi sa le scriu, poate ma iarta fetele ca nu am fost prezenta la data exacta. Oricum, ma gandesc cu drag la fiecare bb care implineste un an.

Azi imi cam face fite mandra la mancare, m-am hotarat ca de maine sa-i pun bucatele in fata si sa se serveasca cu mana, ca vad ca nu e prea incantata de mancarea pasata cu furculita. Cam cand invata sa manance singurei cu lingurita sau macar incearca? Parca Monet scria de Maya ca deja mananca singurica.
Tania, tinem pumnii sa treaca raul cat mai repede, of.


Ioana si Maria (29.11.2005)
poze
Poze 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Buna ziua si de la noi.
Domnul Titi bea numai ceai Babydrink. I-am dat de mic cand avea colici si s-a obisnuit si numai din asta bea. Il fac foarte diluat si e ok.
In legatura cu al doilea sondaj, legat de somn, daca e foarte obosit doarme si pe linia de tramvai, daca nu la orice pas se trezeste. de obicei dupa ce a dormit vreo ora, daca intru la el in camera se trezeste imediat.
Ieri ne-am serbat si noi pentru prima data impreuna ziua de nume, adica eu si domnul Titi. Tata ne-a luat un tort in forma de inimioara superb, au venit nasii si o perche de fini, a fost chiar fain. Am apucat sa facem doar vreo 3 poze ca s-a descrcat aparatul, dar bune si alea, maine incerc sa le pun.
Acestea fiind zise, va pupicesc si mai vorbim.
Mihaela
Uram si noi multa sanatate bebeilor bolnavi. Noi suntem pe revenire si speram sa ne mai si ocoleasca virusii astia ca deja m-au inebunit.
album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Si Stefan doarme in galagie adica...doarme cu TV aprins iar eu pot trebalui linistita ca nu se trezeste. Doar e un copil cuminte nu??? Dar daca suna tel...se trezeste asa ca...cat doarme tel e inchis!(fix-ul)

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Salut

Sa zic si eu La multi ani!!!! celor care s-au sarbatorit ieri, mari sau mici.

He-he ce ne-a facut Alex. Gingiile de sus ii sunt inflamate, da' rau, ne asteptam la dintii 7-8 si la plansete mai insistente (noaptea, de regula) mai aplicam cate un Calgel, sus bineinteles. Si-mi zice ieri sotul ca fata noastra are dintele nr. 7, jos. Cand o fi aparut, habar n-am. Si e saltat binisor de la gingie. Pai de ne-ar lasa s-o analizam in gurita, am fi si noi mai informati .

Alex adoarme si in galagie cand e obosita rau.

Cu mancarea? Pasata nene, asta e sfanta. Pana la adanci batraneti.

Ce ne-a speriat de rau acum vreo 2-3 seri ca smotocea o punga si a inghitit o bucatica( chestia aia care se desprinde la pungile noi, langa manere). Amandoi eram acasa. Si numai o auzim ca tuseste. Ii bag mana in gurita, simt plasticul, dar ea deja mima greata. A vomitat putin, noi cu inima ghem, da' a dat afara bucatica de punga. Ne venea sa ne dam pumni in cap. Offffffffff, a trecut.


Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Maria doarme cu radio deschis, eu pot sa fac treaba in bucatarie, nu se sesizeaza.
Nu-i dau de baut decat apa plata si-i mai fac suc de morcov cu porto si mar, sau numai de porto simplu, dar nu in fiecare zi.



Ioana si Maria (29.11.2005)
poze
Poze 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

mancarea la cuptor, asa ca sa raspundem la sondaj...

nu bem ceai.

dormim in galagie, ca asta e viata cand mai ai un frate. am zis ca se cheama lupta pt supravietuire... ca in natura. daca ti-e somn, dormi.

uite ce vreme frumoasa, si noi stam la cratita! dar azi nici daca voiam nu mai luam calea centrului, ca ieri am fost rupte amandoua... fusei sa ma uit de cadou pt nasa, la turta... da' m-am luat cu mainile de cap, ca ceva "simbolic" nu e nici pe departe simbolic si la pret... asa ca-s nu in pana de idei, in pana de buget.

mi-ar place o intalneala cu bebelusi, da' sa-i putem lasa sa "socializeze". ieri "cuplu fericit" iris si bogdan au dat pe spate doua magazine, pusi fata in fata se mangaiau si se giugiuleau nevoie mare, se tineau de mana si vorbeau... numa' bine bogdanel se chinuia s-o invete pe zgatia asta cum sa tina degetul in gura, ca dupa indelung studiu vad si maimuta mea ca-s face masaj la amigdale. bine ca s-a lasat de sport!

pischi, si noi mancam pasat. pai cu ce sa mestece? cu aia 4 dinti de iepuras???



Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput