LMA - Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (96)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Am vazut pozele....

Melku superbissima Dariuca...si ce de rochite ati mai schimbat...cocheta rau don'soara. Mi-a placut tortuletul..am vazut ca era cu martipan, preferatul meu

Mimi_dumy..frumusica si cealalta Dariuca, avem fete frumusele in grup, nu incape indoiala. Bb mic din burtik ce face?

Anda te-am intrebat si pe mess da' nu mi-ai rasp...ai primit in seara ai datele ptr astrograma mea? Ca faceam baie la bb si cand am terminat eu, erai ofline deja.

Vad ca se preconizeaza caldura mare, papam si plecam afara deci..mai vine careva prin zona?????



Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 10 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Neatza! Astaz sunt eu cu moralul la pamant.

Stefanelul a facut febra de ieri dimineatza, avea 38.4. I-am dat Panadol si a parut sa-si revina pe dupa-amiza. Am pus-o pe seama dintilor. Aseara a inceput iar sa arda, iar avea 38.5. I-am dat iarasi Panadol si l-am pazit toata noaptea. pe la 5 dimineatza ardea destul de tare si cand i-am luat temperatura avea 39. I-am facut impachetari cu comprese, dar dupa o jumatate de ora era tot atat asa ca i-am bagat un supozitor cu Algocalmin. Nu a mai vrut sa doarma, plangea tot timpul asa marait. pana la urma l-am plimbat pe rand in brate si pe la 7 a adormit...pana la 8:30. Acum nu mai are febra asa de mare si urmeaza sa mergem la dr. pe la 13:15. Dar ce ma scoate pe mine din minti este ca am o soacra prapastioasa, pe care am ajuns sa nU O MAI SUPORT in jurul meu cand e puiul bolnav. Mi-a spus azi de nu stiu cate ori "e de la gat, sigur il doare gatul, saracul!" si "vai de mine ce-i ard manutzele!" - asta si ieri si azi. ma dipera toata comentariile astea, mai ales ca Stefan nici nu mai papa de ieri nimic altceva decat lapte!!! Cum vede o linguritza incepe sa planga si sa arunce cu jucarii in toate directiile. Se infurie de-a dreptul daca incerc sa-i dau ceva papa. Si vine soacra si-mi zice mieros:"A papaaaaaat??", "Nu vrea sa paaaape?", ca si cand nu se vede cu ochiu liber (ca e tot pe langa mine) trebuie sa ii mai explic si eu.
.

sa vedem ce zice si dr., sper sa scapam de antibiotic, ca tare ne-a chinuit data trecuta!

Silvia eu te sunasem aseara si am vb cu husbandul, dar desteapta de mine nu i-am spus si numele, sa stii cine te-a cautat!

Tania & BB Stefan (17.12.2005) Nazdravan

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

TANIA, MULTA SANATATE LUI STEFANEL!sper sa scapati de antibiotic... imi pare rau ca te mai supara si soacra! si fa-te ca n-o auzi, acum iti trebuie putere pt bebe!
sanatate si altor bolnaviori, daca mai sunt, sper sa va faceti bine curand!
sa avem o zi buna!

Bianca, mama lui Serban

10 decembrie 2005
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551231989&security=bIObPb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Bianca iti multumesc!
Voi intra mai spre seara sa va spun ce am facut la dr. Sper sa vin cu vesti bune ca, vorba lui tati, ne-a cam saturat de rosu in gat!. Si inca ceva: in Sibiu e epidemie de scarlatina. Asta cum se mai manifesta?

Tania & BB Stefan (17.12.2005) Nazdravan

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Tania, si tu Brutus!Zi mersi ca papa si lapte, ca ai vazut alti bebei bolnavi nu papa nimik!Cred ca scapi de antibiotic, daca nu mai face febra!Eu am scapat de febra , dar tot i-am dat augmentin ca am senzatia ca e tare inflamat gituletzul, si nu poate minca solide!Sanatate Stefanucului!
Tu macar ai doctori buni pe linga tine!Eu..., no comment!
Las-o pe soacra-ta in pace!eu cred ca si ea, saraca e ingrijorata dar asta e stilul ei!

Melku, frumoasa foc pustoaica sarbatorita!Mi-au placut torturile, si mai ales piticii de pe tort!
Silvia, astept sa-i raspunzi lui Joy cu oscillo., si pe mine ma intereseaza!
Ando, cu toata supararea mea, m-am prapadit de ras cu bancurile tale!
Doinna, bine ai revnit!De ce iti faci reintrarea cu asa teama!?Te-a speriat ringul de box nov_dec_2005!


Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Varsta lui Simon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Ina, ati scapat de diaree?
Hai mai intra fara sa raspunzi tuturor, macar da-ne vesti despre tine!
Dordia, daca ai asa cumintenie de copil, nu te gindesti la bb2?
Corapinoooo, mi-e tare dor de tine!Zi cevaaaa!
Ioana, sper sa ploua pe la voi ca sa mai intri si tu cu vesti!

Hai , ca m-a apucat doru'de fete!

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Varsta lui Simon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Ce ceaiuri dati si sunt baute cu placere de bebelusi?
Eu i-am luat de la hipp (children tea) dar nu prea-i place!

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Varsta lui Simon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

a, mai vroiam sa intreb ceva:
Dorm copilasii vostri in galagie?
Bine , nu galagie de genul batut tobele sau televizorul la maxim!
Eu de-ex nu pot nici macar sa trebaluiesc prin bucatarie,ca daca imi scapa vreo tigaie , sau daca dau drumul la apa , gata , se trezeste!(sa nu-mi ziceti sa inkid usa la bucatarie, ca nu am!bucataria comunica cu holul)

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Varsta lui Simon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

hi, hi, hi Bulucel mama bantui cam singurica pe aici.
Mateea nu bea ceai.... decat de menta cand face kk mai molicel.... si asta fooooooooooooarte raaaar
De dormit doarme f bine chiar daca e un pic de galagie, da sa nu fie agitatie mare in zona. In rest n-are nici o treba.Doarme ca valiza-n gara seamana cu tac-su sa somn .

Gabriela si Mateea Ioana 7.12.2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Da bea apa plata cate 200 ml pe zi
Tania multa sanatate la stefanel

Gabriela si Mateea Ioana 7.12.2005


Mergi la inceput