Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (56)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Laura,ma stresez ca daca nu nasc pana luni,cica vor sa ma induca.Eu am avut preenclampsie la Iasmina,am avut cateva episoade nasoale cu tensiunea si de data asta, iar cei de aici, de la maternitate, fricosi cum sunt, ca doar sunt englezi,nu vor sa mai riste nimic,de aia vor sa o scoata afara mai repede.Mi-au zis ca fetita e mare, sanatoasa, si nu are nici un rost sa o mai tin acolo.Atata mi-au zis de asta, incat mi-au insurubat rau de tot ideea.Mai mult, daca bebe nu vine pana pe 13 noiembrie,vor sa ma induca, chiar daca DPN-ul meu e pe 23 noiembrie.Iar eu de inducere nu am nici cel mai mic chef,si nu vreau sa ajung in stadiul in care sa urlu la ei,ca altfel nu pricep.De aia ma stresez eu asa de tare.....Iar rabdarea,e finished de mult timp,dar asta e alta poveste.Of, daca ai sti cum rad tigarile, Laura, acum.......mama denaturata si nebuna, stiu, insa nu mai pot.Si le-am mai zis la domnii doctori sa faca bine si sa-mi lege trompele de 20 de ori, sa fiu sigura ca nu mai fac alt bebe,ca ei pomeneau de pe acum de urmatoarea sarcina, in cazul meu.Am facut niste ochi cat cepele la ei, si le-am zis clar ca NU VA MAI FI NICI O VIITOARE SARCINA, SI CU ASTA BASTA.


38saptamani fix,fix,fix,Iasmina Timeea si bebe Georgia Helia




cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Ank999 in ceea ce priveste frica cred ca suntem toate in aceesi tabara! Poate doar asa o sa ne treaca! In ceea ce o priveste pe bebelina ta trebuie sa ne incredem in DD ca le face pe toate la timpul lor si daca e sa vina mai repede stie cel de sus de ce!

Laura si bebe strumf 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:


Fetele care erau interesate de scutece(pelincute) din alea de unica folosinta se gasesc la Metro la raionul de Pampersi si sunt cate 10 buc parca de la Bella(Happy) ambalati in pungi.

Laura - las mamica ca ne-om intalni si noi ... ca mult nu mai este.

Alexandra - f frumos cosuletul o sa stea bb ta f bine acolo.Nu mai dispera mai este un pic si imediat o sa-ti vezi mandrete de baietel.



Mariana - 36+ cu ANTONIA

Mamicuta de -ANDRA si SARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Cristina cum ai zis... " mama denaturata"? Din cauza tigarilor? Atunci suntem doua. Desi am vrut, nici eu nu ma-m putut lasa. Cat despre inducere... te cred... si mie mi s-a spus ca voi naste si utie tot astept. Iar mie nu mi se induce decat pe 23 noiembrie adica pe la 41 sapt. Asa ca eu parca sunt la extrema cealalta... as vrea sa mi-o induca mai repede. Dar mergem inainte... ca inapoi oricum nu mai avem cum sa dam! Hai curaj mult.....

Laura si bebe strumf 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Roxanica...cuvintele tale m-au facut barbata....iti multumesc din suflet si nu cred ca putea cineva mai bine sa descrie exact cum ar trebui sa fiu...o sa memorez mesajul tau si o sa-l citesc de fiecare data cand ma apuca frica.... si esti o scumpica...
Asiza...sa stii ca si eu am observat ca au fost sterse toate mesajele din mail...eu am sters cateva dar erau mesaje heroglifice..cica din alea aducatoare de virus(asa zice Marius al meu...dar de listutza nici nu m-am apropiat....
Chinico..........si tie...ce m-as face eu fara voi....si asa imi zicea si moasa..."ai vazut tu sa raman copii inauntru?".......asa ca trebuie sa iasa cumva....
atudor...te-ai apucat de muncit?????.....sa stai cumintica sa nu faci vreo prostie...
Dianocica...si eu vroiam sa te corectez...rau mi s-a facut mie....se mai intampla sa faci confuzii....oricum l-am luat ca pe un sfat adresat mie.....
Cristina...eu zic sa stai linistita ca si eu am aceasi varsta la sarcina...si eu sunt tot in asteptare....mai avem pana la 40 de saptamani......
Si pe mine ma doare intre picioare...e asa o senzatie ciudata...dimineata cand m-am trezit i-am spus mamei ca asa de rau ma doare ca zici ca am calarit toata noaptea.........mama zicea ca e din cauza ca se latesc oasele bazinului....asa ca se pare ca in curand o sa intru sa va anunt si eu ca am plecat la "fabrica de facut bebei"...
Saryta......


alexandra 38 + cu Mark Andrei
poze
burtik 37 saptamani
primii fulgi
"Una dintre cele mai mari bucurii ale acestei vieti este prietenia si una din bucuriile prieteniei este de a avea cui incredinta o taina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

cris tu chiar cumperi chestii de la miniblu? tot ce am vazut acolo am gasit mai ieftin in alte parti. aceeasi firma, aceleasi produse. n am nimic cu ei si nu fac contrareclama dar eu n am reusit pana acum sa iau nimic de acolo din acest mare motiv

cristina1974 te inteleg perfect. nici eu nu prea mai am rabdare, nu cred ca o sa rezist pana la 40sapt. dar incearca sa pastrezi un pic de optimism

laura ai fost mult prea tare la faza cu fumatul. si pe mine sa ma incurajezi la fel in ultimele zile...



dianocica, 35s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

Buna fetelor,

am o intrebare pt fetele din Iasi: a facut cineva cursuri lamaze cu dr Nichita de la maternitatea Elena Doamna?
Imi puteti da mai multe informatii: nr tel, pret .... Daca s-a mai vorbit dati-mi va rog link-ul pt ca acum nu merge cautare.
Imi puteti da informatiile si pe PM.

Va doresc sarcini usoare in continuare.

kiss

18+
Anumita muzica se asculta cu vantul in fata! si degeaba lasi in jos geamul de la masina ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Alexandraeste tare frumos cosuletul lui BB!
Fetelor mai stiti ceva de Dolores? Ce mai face?
Care este treaba cu scutecele alea?

37+ cu Erica Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulisor spune:

Laura multumesc de raspuns, o sa incerc sa citesc si eu ordonanta, stii cumva cand se depun actele, unde si care sunt alea (pt concediu si pt salariul de baza)? Mai am tp sa ma interesez dar dc tot veni vorba...Cristina fii calma, stresezi copilul, o sa vina si al tau dar putintica rabdare. Ma intreb asa nerabdatoare o sa fiu si eu?Bulisor 32+ Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza_max spune:

Alexandra_25: tu ai cusut si perdeluta de la capatul cosuletului (are un nume care-mi scapa acum ceva de groaza si ma macina teribil!!!)?
Te intreb, pentru ca si io vreau sa-i cos gazei mele la patutz asa ceva si inca nu stiu foarte bine cum o voi face.

Pupici si ai grija de tine!

Gabitza 33+

Mergi la inceput