Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (56)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danita spune:

RAMSAN - sa traiesti mamico !! te pup si ma bucur tare mult ptr voi ! SA fiti sanatosi si sa cresteti mari !

Asizuca pupici !

Donia trimit putin soare de acasa ??

Alexandra pup mai fata draga!

Dolores - suntem alaturi de tinee!

si normal ca pupici si la restul fetelor

D 36+





BeBelusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:




Roxana C. - mult curaj, refacere rapida si un bb sanatos si papacios.

Katrinel - bine ai revenit, te mai asteptam cu vesti despre bb Ana Julia.

Am vorbit iar cu Ramona si a zis ca a fost f curajoasa si a suportat f bine contractiile ... pe la 9 i s-a rupt apa si apoi au inceput contractiile regulate ... s-a rupt un pic, a fost si taiata dar ea a zis ca e ok ... bb Rares e un frumusel seamana cu tati, are parul cret ... abia astepta sa-l revada si sa-i dea tzitzica.
Va pupa pe toate si duminica spera sa fie acasa.


Mariana - 36+ cu ANTONIA

Mamicuta de -ANDRA si SARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

ramsan FELICITARI!!! SA TI TRAIASCA BEBELUL!!! mi se pare normal la cat dde optimista e sa nasca un bebe sanatos tun


asiza bravo pt eco. deci te ai mai linistit si cu cordonul.

roxanac tinem pumnii



dianocica, 35s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anateo2004 spune:

Buna dimineata
FelicitariRamonasa-ti traiasca baiatul sa creasca mare si sanatos!
Cristinaiti tim pumnii stransi.
Aziza,eu sarcina tecuta am facut un examem obisnuit al secretiei vaginale si mi-a iesit infectie cu streptococ de grup B.Eram tot spre finalul sarcinii,am facut tratament,chiar daca faceam cezariana deoarece teoretic orice infectie poate ascensiona si coloniza membranele la care se adauga faptul ca lohiile sunt un mediu propice pt infectii si pot apare coplicatii la tine dupa nastere.Dar daca ai facut un examen al secretiei si totul a fost bine stai linistita.In legatura cu faptul ca vei fii singura nu te impacienta,nici eu nu am avut ajutor decat de la sot si m-am descurcat ff bine.Ba chiar m-ar fi deranjat sa am pe cineva care sa ma bombardeze cu sfaturi mereu chiar daca ar fi cu buna intentie.Trebuie doar sa-ti rearanjezi prioritatile,adica copilul pe primul loc apoi celalalte.Nu trebuie sa te stresezi daca n-ai sters praful sau n-ai facut mancare cand ti-ai propus"si maine e o zi".Eu asa am facut si am fost o mamica mereu cu zambetul pe buze.Iti trebuie si sprijinul sotului cel putin moral,dar cred ca si el se simte mai bine daca in casa e o admosfera relaxata decat una tensionata.A si pt treburile mari gen geamuri,faianta am chemat o femeie.Sper ca ti-am mai dat curajSi acum voi fi tot singura asa ca trebuie sa gandesc pozitiv.
Eu am fost ieri la control,colul e lung inchis,acum ma duc saptamanal.Pe 30 ma internez sa-mi fac analize,iar pe 4 decembrie ma duc pt cezariana eu am termenul pe 8.Asa ca sunt destul de aproape.
Ana35+cusi mamica deTeodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

'neata!! Hop si io iar la munca..

RAMSAN sa-ti traiasca Rares, sa fie sanatos, mancacios si cumintel! Sa va bucurati unul de altul!

Mai fetelor unde e lista aia cu numere de telefon si ID-uri pe mess?? Ca eu nu am gasit-o pe mailul comun..Daca o aveti careva, nu mi-o trimiteti si mie pe pm? Please...

Ktrinel bine ai revenit!! Am intrebat de tine, fetele canadiencele insa sau nu au stiut sa-mi raspunda,sau nu au vazut intrebarea. Sa mai vii sa ne pove de fatuka ta!

Oare o fi deja Miro acasa?

Almo sa-ti traiasca fetita, multumim pentru descrierea metodei de alaptat.Nu am stiut ca e o asa mare tevatura...eu, in a mea masiva ignoranta, ma gandeam ca duci bebe cu gura la san si gata, in rest stie el ce are de facut..hait ca nu-i asa!!

Asizule zici ca in 18 decembrie ta paste...pai raman eu ultima, o sa vedeti..ma iau de manuta cu Aelita si ne tinem de urat de Craciun, in timp ce voi stati cu bebei...
Nu te necajii daca nu poa sa fie mama ta langa tine, daca nu se poa si nu se poa..o sa te descurci tu, nu-ti fa probleme!
Trims pm. cu date impooortaaaanteee

Alexandra si eu mi-am notat reteta de papanasi, inca nu am avut tragere de inima sa ii fac, dar de balit dupa ei balesc...astept sa vina mama sa ii faca..

Roxanica...Doamne ajuta sa nu dureze mult, sa nu doara tare si sa-ti ai cat mai repede bebelul sanatos in brate!!

Dolores mai poate saraca, e deja de o saptamana in spital!!

Dandusica si Bambo, mai pove ce fac bebeii vostrii..ma topesc de cate ori ma uit la poze..cand te gandesti ca purtam asa minuni in burtici!!!

Aelita zau ca de aia am nevoie..o curea pe popoul gol, si gata, nu se mai vad vergeturile!!

Bebyta eu intru in prenatal in 15 nov, cica..teoretic..caci practic o sa muncesc pana in 1 dec. Da' pe urma nu ma mai prinde nimeni in birou. Nu prea mai pot sa ma concentrez...normal, daca tot pe forum bantui sa vad ce-mi mai fac fetele!!!

GATA. Iar am logoree..

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Buna dimineata fetelor...cum sunteti azi?....eu am avut o noapte plina de junghiuri si de au si vai......
Biabaus....multumesc din suflet pentru lamuriri.......pana la urma nici nu stiu la ce sa ma astept...inca nu dau nici un semn de vreun simptom....
FELICITARI RAMONA ....Bine ai venit pe lume bebe Rares....Te asteptam acasa...refacere usoara si laptic muuuulttttttt!
Saryta.....multumi de vesti...
Vad ca unele au fost tare matinale....chris80...
Ktrinel...ai revenit?????.....multumim ca esti alaturi de noi...si noi iti tinem pumnii si sa ne tii la curent...
Asiza..sunt asa de fericita pentru tine...ca bebe e ok si o sa vezi ca va fi pana la capat....cred ca esti tristutza pentru ca mama ta nu va fi alaturi de tine si iti va fi putin greu la inceput dar ai sa vezi ca d-zeu iti da atunci o putere si mai ales instinctul de mama....si iti vei da seama ca le vei face pe toate cu bine.....
HAI ROXANA ...suntem alaturi de tine....va fi bine!!!!!!
Danita...si eu pup fata....
Chinico...tu tot la munca????...saracutza...
Aelita....
Chiar nu mai stiti nimic de Dolores????....Cleo..tu vorbesti mai des cu ea...nu ne dai vesti...?>
Hai ca am mai pus odata pozele....daca sunt batuta in cap...
cosulet 1 si cosulet 2
Sper sa mearga....Aelita..vezi ca in spatele cosului e soba....


alexandra 38 + cu Mark Andrei
poze
burtik 37 saptamani
primii fulgi
"Una dintre cele mai mari bucurii ale acestei vieti este prietenia si una din bucuriile prieteniei este de a avea cui incredinta o taina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Salut fetele!
Roxana C mult curaj, multa putere sa iti dea DD sanatate tie si lui bebe! Hai galeria!!!!
Ramsan felicitari... sa iti traiasca bebe Rares, sanatos si mancacios si frumos! Sa aveti parte numai de bucurii si fericire!
Aseara am fost la spital... sunt destul de trista se pare ca bebe nu vrea inca la mami si tati. Situatia e neschimbata, col scurtat si permeabil, dar atat. Membranele sunt in regula, doctorita a zis ca scurgerea mea ar fi putut sa fie de la o punguta?????? Oare a facut misto de mine?? Ca n-am priceput? Oricum mai mergem la control pe 18.11 si daca nimic nimic abia pe 23 noiembrie inducem nasterea. Ea spune ca nu crede ca mai stau atat dar eu nu mai cred nimic. Oricum azi am o stare nasoala!
Dar sa va zic... ca aseara la spital m-am intalnit cu Lorym avea abia 24 de ore de la cezariana si era tareobosita, in rest e OK. E deja in salon cu fetita ei, un picut deprimata ca nu i-a aratat nimeni nimic si ca ii este cam greu sa o ridice pe aia mica din cauza operatiei.
Apoi, cand am iesit de la control sotul meu vorbea cu o tipa sexi si burtoasa.... era Ramona... care coborase sa o caute pe tanti doctor sa ii spuna ca i s-a rupt apa. Am mai stat cateva minute cu ea de vorba era bine... si cineva a intrebat daca bebe Rares a iesit razand. Nu stiu, dar sigur mami radea cand a iesit bebe. E una din cele mai curajoase femei pe care le-am intalnit! Si chiar nu exagerez.
Alexandra cum adica ti s-a facut rau in oras??? Acum esti bine? Poate n-ar strica sa te odihnesti mai mult mai ales daca ai burtica asa mare cum spui! si ai grija!
Chris80 iti tin companie... dar pe mine nu ma dor genunchii ci soldurile, abia ma misc, cateodata chiar imi scapa piciorul de sub mine. E o senzatie tare tampita, nu cred ca avem ce face, poate doar calciu, sau laptic??
Fetele ma apuc de treaba ca e zi de salarii azi si e cam nebuneala pe aici. Dar iau bani... asa ca ce mai conteaza?
Pupici!

Laura si bebe strumf 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Pupici fetelor!
Almo, mercic pentru sfaturi; e clar ca nu reusesc sa-l pozitionez cum trebuie si nimeni nu m-a invatat in spital. Se multumeau sa-i bage in gura biberonul daca urla. E o adevarata strategie, ai dreptate, sper sa reusesc pana la urma
Florentina, pt streptococul B am fost la Medicover pe Plevnei. Sunt f dragute asistentele acolo.
Ramonica, felicitari !!!!!!!!! Sa traiasca bebe sa fie sanatos sa va bucurati de el
Asiza, eu stiu ca treaba cu streptococul B e serioasa chiar si in caz de cezariana. Am avut o colega de salon – cezariana – cu strept B si au chemat-o la un control pt bebe dupa o luna. Ai grija.
Roxana, tinem pumnii
Felicitari Ramona!!!!!!!!!!!
Va tzuc


Ana lui Tiberiu Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

Alexandra am vazut cosuletul, e super!!! si soba si mai si!!! Precis e o placere iarna sa faci focul, sa te lipesti cu spatele de soba si sa papi cozonac..imi e pofta de cozonac...

Laura..pai eu ma plang???? Eu sunt numa' in 33, tu esti in 39 si faci salariile???? Ha! De aici iti vad soclul...la statuie mai lucreaza..o mai slefuiesc nitel!
ia zi, ai pus pariu cu cineva ca nasti la locul de munca?

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziggy spune:

Voi de unde ati cumparat body-uri si costumase mai bune si mai ieftine pentru bb? Ce fel de biberoane ati luat si de unde? Vreau sa cumpar termometru de camera. De unde?

Mergi la inceput