Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (56)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebyta spune:

BUNA DIMINEATA ! HOP SI EU LA
RAMONA felicitari sa-ti traiasca sa fie sanatos si papacios iar tu sa te refaci cat mai repede ,sanatate multa!
AELITA m-am gandit :daca voi naste fata si nu baiat asa cum stiu cred ca voi imprumuta numele la care te-ai gandit tu adica Antonia binenteles cu permisiunea ta ,e un nume frumos la care voi mai adauga optiunea sotului....?
O zi buna tuturor !
Cine mai e programata pentru maine la marea intalnire?~>

*bya*38+TUDOR MATEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Mai am o intrebare tot legata de streptococul asta de tip B...Stie cineva unde pot face analiza asta in Cluj?????

Oana 33+ cu Denis Cristian
Disney bb


Personality can open doors, but only character can keep them open!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Plec la maternitate. Sa-mi tineti pumnii. Nu mai am timp sa iau nr de tel, am doar nr Mironei si pe al Dandusei, asa ca ei cred ca-i voi da mesaj.

Nastere usoara celor care urmeaza!

Va

Roxana37+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebyta spune:

ROXANA FII TARE SANTEM LANGA TINE !
hai roxana

*bya*38+TUDOR MATEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

eu am mers la un centru particular si nici nu mi-am pus problema ca nu ar face. asa ca te sfatuiesc sa suni si tu la un cabinet si sa intrebi, pt ca nu cred sa fie asa capat de tara.

si teoretic, din cate am priceput eu, nu are de-a face cu cezariana, cred ca se putea transmite copilului doar la nasterea vaginala.

quote:
Originally posted by asiza

Mai am o intrebare tot legata de streptococul asta de tip B...Stie cineva unde pot face analiza asta in Cluj?????

Oana 33+ cu Denis Cristian
Disney bb


Personality can open doors, but only character can keep them open!




chris 36+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Ramona, felicitari!
Bun venit Rares Mihai! A iesit razand in hohote?

asiza, bine ca ai scris, ca ma pot culca si eu mai repede!
Streptococul B nu e periculos la cezariana, pentru ca bebe nu trece prin vagin, unde locuieste streptococul. De aia banuiesc ca nu se face. Sper sa nu uit sa intreb si eu medicul maine.
Cred ca o sa avem data nasterii foarte aproape, eu ma astept la 19 dec, sper sa aflu mai exact maine. Ca pe 20 cica se inchide sala de operatii ... daca e posibil asa ceva!
A, inca ceva. O sa te descurci si fara mami a ta, curaj! La mine o sa vina soacra pentru ca avem nevoie de ajutor cu Roxana, ea trebuie dusa si adusa de la gradi, etc. Altfel as fi fost OK.

Ktrinel, bine ca ai mai trecut si pe aici. Ai scris de inducere? Nu trebuia sa ai cezariana?!

aelita, da-ne si tu niste nume de iubiti din copilarie... sigur se gaseste ceva bun si pentru bebele tau . Desi nici Mihai nu e o idee rea...

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

haide roxana!!!!

chris 36+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

fetelor, de vreo 3 zile ma dor genunchii rau. mai sufera cineva de babisme, ca mine?

chris 36+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Hai Roxana!!!


Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraco spune:

Neata!
Sa nu dati.......dar urez su eu astazi La multi ani!tuturor burticilor,mamicilor,taticilor si mai ales bebicilor care poarta numele de mihai/mihaela,gabriel/gabriela[floTrec acum imediat si mai dar pentru cine a nascut ieriiar pentru cine urmeaza azi
Eu de 2 nopti ma tot trezesc ba pe la 1,ba pe la 3 si stau vreo ora,doua cu ochii in tavan....nu va mai spun la ce ma gandesc in timpul asta...ca ma apuca panica si....fuge tot somnul...si stau si-mi fac planuri...of,of.De nu m-oi enerva eu odata si smulg toti morcovii aia
Va pe toate si va multumesc pentru aprecierile la adresa bunicii.Ce-mi pare mie rau este ca nu-mi pot petrece mai mult timp cu ea,fiind departe de mine
Hai ca abia astept sa vad ce ati mai facut ieri...

Miraco34+ cu Alessia Elena
burtika

Mergi la inceput