Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (56)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

E drept ca au zis ca vor cumpara niste ipsos sa imi faca statuie... dar inca nimic! Cred ca e prea scump... totusi!

Laura si bebe strumf 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziggy spune:

Din Bucuresti vreau sa stiu.

36 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

FELICITARI MAMI-RAMONA !!!!

Cred ca este in sfarsit il tine pe Rares in brate

Almo-multumesc pt informatii eu zic ca l-am tinut bine pe bebe la san dar tot nu vrea sa pape san trebuie sa ma storc ca sa pape

Roxana nastere usoara

Laura-nu fi suparici o sa vina si bebelinul tau

Alexandra_25-superb cosuletul

pupici

Bamboletta si bebelina Antonia-Gabriela
"poze"
www.dropshots.com/bamboletta" target="_blank">"video bebelina"

"Poze Antonia-Gabriela"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Felicitari Luciaro si Ramsan! sa va traiasca bebeii si sa fie sanatosi!

Fetelor, am mai crescut si noi, suntem in sapt 34!
Va pupacim cu drag!

Pupicei, Ingeras 34+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biabaus spune:

FELICITARI RAMONA sa-ti traiasca bb

Curaj Roxana iti tinem pumnii

chris80 pe mine ma doare incheietura mainii drepte de vreo luna, dar medicul meu a zis ca e nu stiu ce simdrom carpian, de la sarcina, n-am inteles nimic, dar oricum daca nu-mi trece dupa nastere, o sa ma ocup si de durerea asta (acum oricum nu puteam face vreo radiografie)

alexandra25 acum se vad pozele, dragutz cosulet, si primitor

laura13 de ce esti mami suparata ? bb vine el, cand e pregatit; si eu il asteptam de pe 5, dar vad ca mai are treaba acolo in burtica. Cum o sa-l chemem pe strumful tau? sau inca nu v-ati hotarat nici voi?

ziggy eu am luat cateva din H, sunt acolo cateva magazine de bb; si am mai primit e la o prietena care a zis ca le-a comandat la chico dar sunt aceeasi marca ca si cele din H, sunt romanesti si sunt f moi, cu multe capse, si fara etichete la gat sa-l deranjeze; mi-a mai zis cineva sa nu iau cu capse pe spate, ca o sa-l deranjeze; din cele care se pun direct pe piele eu n-am luat cu maimutoi si alte desene, pt ca m-am gandit ca o sa-l deranjeze cusaturile din interior; caut in schimb o salopeta mai grosuta si mai dragutza cu care sa-l scot din spital; dar daca nu gasesc pana atunci, o sa-i ia tati, ca stie cam ce vreau, si o sa aiba timp sa umble.

ma duc si eu sa pap ceva ca acum juma de ora ne-am trezit



Bianca 39+ si
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

FELICITARI, RAMONA!!! BINE AI VENIT PE LUME RARES MIHAI!!!
esti nemaipomenit de curajoasa, acum chiar nu exagerez cand spun ca esti un exemplu pentru mine, cu poza ta pe frunte ma duc la maternitate sa nasc.Sunt sigura ca nici pentru tine nasterea nu a fost chiar asa floare la ureche, te-o fi durut de-ti venea sa musti din...paturi, dar ti-ai dorit atat de mult copilasul asta si cu atata fericire in suflet l-ai asteptat, incat te-ai autosugestionat ca totul e bine si ai invins teama si durerea. asa o sa fac si eu!!!
Si ce frumos!!!E grasunel bine si are si parul cret ca tati!!! Si al meu tati are parul cret, si eu vreauuuuuuuu!!Gata de azi ma gandesc numai la cat de frumos baietel voi naste eu!!!
Asiza, ma bucur ca ai primit vesti bune la eco si ca esti optimista!Daca zici ca problema asta la rinichii lui bebe e f. frecventa la baietei , ma intreb daca in cazul meu dr. s-o fi uitat cu atentie, ca si eu tot flacau am in burtica. Azi merg si eu la control si-l intreb. M-a chemat saptamanal, acum in ultima luna. despre streptococul ala nenorocit nu stiu mare lucru, dar eu zic sa facem toate analiza asa preventiv, sa nu fim ingrijorate, iar daca "antidotul" e numai administrarea de antibiotic la nastere , de ca am risca???
uite ce am gasit pe net:
Streptocociile cu streptococ din Grupul B

Streptococul din Grupul B este un germene pe care il poarta aproximativ una din cinci femei gravide, in mod obisnuit fara a cauza probleme. Intr-un numar mic de cazuri poate fi transmis copilului in timpul nasterii conducand la o infectie puerperala sau chiar la meningita. Acest lucru se intampla doar la 3 din 10 000 copii nascuti in Marea Britanie. Este mult mai intalnit in Statele Unite, asa ca acolo s-a perfectionat un program de screening pentru streptococul din Grupul B.

In Marea Britanie tratamentul este indicat de obicei doar in cazurile cu risc deosebit de crescut, si anume : travaliu precoce (inainte de 37 saptamani), prelungit, sau in cazul ruperii precoce a membranelor, daca exista temperatura crescuta, daca exista febra in timpul travaliului sau daca copilul de la nasterea precedenta a fost afectat de acest microb. Tratamentul consta in antibioticoterapie intravenoasa in timpul travaliului.

ROXANA 35+ DAVID MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Laura 13..eram ingrijorata pentru tine...nu ai mai intrat sa ne dai vesti....ma bucur ca e totul ok...ti-am zis sa nu iti faci griji....mi s-a facut rau dintr-o data si deja de o saptamana cam des...ma ia cu transpiratii...abundent si tremur toata...poate fi si o scadere de glicemie......
Ce frumos ca te-ai intalnit cu fetele....Ramona chiar e curajoasa....nu stiu ce va fi cu mine...eu sunt cu moralul la pamant...si ar trebui sa fiu asa de fericita....mai am putin si imi voi strange baiatul in brate....
Chinico...ma bucur ca iti place cosuletul....e primit de la cineva.....si am reanoit perdeluta...
ziggy...eu am cumparat termometru de pe net....daca vrei iti trimit un Pm cu adresa....
Bamboletta.......hai incurajeaza-ma......si eu voi naste normal fara anestezie ca si tine....e nasol tare...???
biabaus...
Fetelor...urmam noi...si la ce stare am acum....


alexandra 38 + cu Mark Andrei
poze
burtik 37 saptamani
primii fulgi
"Una dintre cele mai mari bucurii ale acestei vieti este prietenia si una din bucuriile prieteniei este de a avea cui incredinta o taina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Alexandra, cosuletul e superb, si mai ales incadrat in peisaj, zapada, sobe, e idilica atmosfera la tine...
Laura, las' , fata draga ca vine bebe cand doreste el, cand considera ca e momentul, desi eu cred ca asteapta ca mami sa se retraga la vatra, sa se odihneasca putintel si sa-l astepte in liniste, nu la servciu, intre state de plata si cifre... Bestiala a fost faza cu Ramona cea sexi si burtoasa, care se plimba lejer pe holurile spitalului cu apa rupta, ce mai, curajoasa fata!!! Eu m-as fi cocotzat in varful unui pat si-as fi plans de-ar fi sarit camesa pe mine, urland la doctori: "Mi s-a ruuuuuuuuuupt apaaaaaaaaaa!!!!", ce sa ma mai apuc sa-i caut pe la nu stiu ce etaje si sa-i trag de maneca: Scuzati-ma ca ve deranjez, dar eu cred ca nasc...Cand aveti timp urcati sa ma vedeti, ca nu ma prea pricep la dilatatii si din astea...Multumesc!"

ROXANA 36+ DAVID MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza_max spune:

Wooooowww!!! Nu-mi vine sa cred ce de proaspete mamici si ce de bebei!!! De-acum incolo tot asa va fi!

Pana sa apuc sa citesc toate paginile "noului" capitol (56), vreau sa doresc tuturor mamicilor multa sanatate, recuperare grabnica, laptic la greu si bebelusi cumintei foc, mancaciosi si sanatosi!!!

V-am pupat pe toate!!!

Gabitza 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Hello, hello...

Tocmai m-am trezit...si am citit ceva din urma...apoi Chinico si parca mai intreba cineva de listutza cu nr. de tel. al fetelor...si cand merg sa verific mail-ul comun...surprise...toate mesajele din Inbox sterse...iar listutza nu era salvata in fisierul Pastrare...Nu stiu cine a sters tot, dar va rog sa nu mai stergeti mesaje inainte de a le verifica...si eventual salva daca sunt date importante!!!!! S-a mai pastrat o copie, din greseala cred, in folderul "Sent Messages"!

Roxana, ...Doamne ajuta sa fie totul bine si sa scapi repede, repede!!!

Mersi celor ce mi-au raspuns in legatura cu streptococul asta B...cica examneul se face in sapt. 35-37 de sarcina...si transmiterea infectiei nu e prevenita de cezariana...intrucat streptococul asta e localizat in vagin, anus si intestine! Voi, chiar toate ati facut examenul????? Chris, Donia, Alex, Anateo, Chinico, Atudor,Roxanica! Sper ca n-am uitat pe nimeni! ...

Oana 33+ cu Denis Cristian
Disney bb


Personality can open doors, but only character can keep them open!

Mergi la inceput