Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (56)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

TUTUROR CE-SI SARBATORESC ZIUA

Apropo de laptic bebelina mea papa de la mine vreo 20 ml plus completre tot vreo 20 ml,dar tare ma chinui cu ea nu vrea deloc sa suga de la san ,maine mergem la pediatru sa ne cantarim si sa vedem daca e totul ok

LUCIARO-felicitari pt bebelin sa-ti traiasca

HAI RAMSAN !!!NASTERE USOARA

Multumesc de urari fetelor



Bamboletta si bebelina Antonia-Gabriela
"poze"
www.dropshots.com/bamboletta" target="_blank">"video bebelina"

"Poze Antonia-Gabriela"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

LA MULTI ANI TUTUROR GABRIELELOR, MIHAELELOR, SOTILOR SI BEBELUSILOR!!!
LA MULTI ANI, MIRO!!!!CEA MAI FERICITA ANIVERSARE, NU-I ASA???
Felicitari noilor mamici si sanatate multa lor si puiutilor!
Asiza, multa bafta la eco!Asteptam vesti buune!
Marcela, multa incredere si curaj, eu nu cred ca e ceva grav, nici la David al meu nu s-au sincronizat niciodata perfect masuratorile, intotdeauna caputul era mai mare, femurul miiiic, dar dr nu mi-a atras atentia ca ar fi o problema. pentru tine.
HAI ROXANA!!!
HAI RAMSAN!!!

ROXANA 35+ DAVID MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Salut fetele!!
Am vorbit cu Ramona, sau Ramsan e la spital, in perfuzie, dilatatie cam 3 cm. Mai asteapta pana la dilatatie 4-5 dupa care i se va monta caterul pentru anestezie. Cat am vorbit cu ea a avut 2 contractii, iar in timpul unei chiar a avut putere sa rada. E asa cum o stiam cu moralul MARE, fericita ca va veni bebe Rares, se bucura cand aude copiii care se nasc cum plang. Deci intr-un cuvant e FERICITA! S-a intalnit si cu Lorym, sta intr-un salon alaturat si ea e bine si cu Bubi e bine si ea.
Bebyta molifta se face in general dupa ce trec lohiile, adica cam dupa 40 zile. Singura chestie e ca nu poti intra in biserica la botez daca nu ai molifta facuta. Si din cate imi spun pe aici fetele mai cu experienta in obiceiuri... molifta nu se face inainte de 40 zile decat in cazuri foarte speciale. Nu vreau sa le mentionez ca nu e de bine. Asa ca daca vrei sa fii prezenta la botez (adica sa intriiin biserica) trebuie sa il mai amani.
Luciaro felicitari.... sa iti traiasca baietelul sa fie sanatos, mare si frumos!
Si hai cu galeria pentru Ramona si Dolores.... ca eu tot nu stiu unde sunt majoretele!
Pupici!

Laura si bebe strumf 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Si eu am vb cu Ramsan optimista ca de obicei avea dilatatie 4 i-au montat cateterul,pana acum e ok a zis ca durerile sunt suportabile si era f fericita ca-si va tine puiutul in brate

ma duc la bebelina

Bamboletta si bebelina Antonia-Gabriela
"poze"
www.dropshots.com/bamboletta" target="_blank">"video bebelina"

"Poze Antonia-Gabriela"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

RAMSAN chiar este un exemplu pentru noi toate, ce puternica e!!!
Nici eu nu pot sa ma inteleg cum sunt asa de fricoasa si slaba, ma tot bat cu caramida in piept ca vai, ce minune sa aduc pe lume un bebelus, plang de fericire, dar ma panichez cand e vorba de nastere.Pai astea doua nu prea se potrivesc...
Acum o sa ne povesteasca Ramsan cum e o nastere naturala cu epidurala.

ROXANA 35+ DAVID MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Fetele.... imi misca ceva in .... A mai simtit cineva asa ceva???

Laura si bebe strumf 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Si in plus vad ca pe langa tampon am chilotii uzi!! Sa insemne ce cred eu ca inseamna ?!! Da Doamne! -ici

Laura si bebe strumf 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

laura, se pare ca asta inseamna.. pregateste-te de drum, si... BAFTA MULTA!!!!
noi ramanem cu galeria: HAI LAURA!!!!


Deea 33+ , viitoare mami de Eric

PICS

ERIC

dortmund

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

lauraaaaaaaaa

BeBelusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

fetelor, tocmai am venit si eu de la dr. v am tot citit zilele astea dar pe langa faptul ca tre sa intru prin dial up, mai nou - adica acum vreo 2 zile-m am varsat un pic de apa pe birou si dupa vreo ora am vazut ca de fapt varsasem mai multa si majoritatea pe tastatura. asa ca v anm citi dar n am putut sa spun nimic...

se pare ca bebelul meu e grasun tare, are deja 3 kg la 35 de sapt si m a cam speriat... am o banuiala ca o sa ma cam chinuie...

imi pare rau ca n am apucat sa i fac galerie lui ramsan, sper ca totul e ok.

panaa, ce mai zici, ne dai vreo veste buna?

va citesc acum si mai intru dupa, am vreo 4 pagini de recuperat...

dianocica, 34s

Mergi la inceput