Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (56)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Buna fetelor.....acum am revenit si eu....am plecat cu soramea in oras...si mi s-a facut si rau....si nu ma mai misc din casa ca poate ma prinde nascutul pe drum.....oricum cu cine m-am intalnit imi spunea felicitari pentru gemeni...deci va dati seama cata burta am...
Mi-a coborat burtica destul de tare...asa ca se poate sa nu mai ajung 19 noiembrie....
Carla2005...sa-mi spui cand faci papanasi daca ti-au iesit...
FELICITARI LUCIARO ...SA-TI TRAIASCA PRINTUL SERBAN......!!!!!
Laura13....multumim de vesti...
HAI RAMONA
HAI LAURA
Azi am primit vesti de la Kokorina...va ramane in spital cu amandoi pana la sfarsitul lui noiembrie...stau intr-un salon toti trei si se pare ca totul merge inspre bine..ea e fericita ca e alaturi de amandoi...sunt cuminti si fac progrese....va saluta si va pupa pe toate si va doreste nasteri usoare!
Astazi am terminat si eu cosuletul...o sa fac poze si o sa le pun sa-l vedeti...!
Aelita.....unde esti???.....nu te-ai apucat de papanasi?????....
Asiza...sa ne spui ce ai facut la medic.....
Ce mai stiti de Dolores??????

alexandra 38 + cu Mark Andrei
poze
burtik 37 saptamani
primii fulgi
"Una dintre cele mai mari bucurii ale acestei vieti este prietenia si una din bucuriile prieteniei este de a avea cui incredinta o taina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Felicitari, Lucia,pentru baietel!!!! multa sanatate si laptic mult, mult pentru bebe, iar tie refacere usoara si cat mai rapida!
Hai Ramona!!!!!!!!!!!!
Hai Laura!!!!!!!!!!!!!!!!!
Acum ma duc sa stau un pic, abia am venit,iar de la cumparaturi,si sunt franta de oboseala.
Pupicei la toate.


37+,Iasmina Timeea si bebe Georgia Helia

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

dupa ce v am tot auzit cu tensiunea mare, care mai de care mai panicata, sa mi cada fata azi cand am auzit o pe dr.: ai tensiune de gaina 9 cu 5. asta dupa ce mi am revenit de la eco, unde mi s a facut rau de la caldura si mi a zis ca am avut o cadere de tensiune. si la juma de ora crescuse la 9cu5. si mai avem si 3kg deja....

ce mai stiti de ramsan?

atudor, bamboleta, porumbita saru'mana ca ne tineti la curent cu bebeii

dianocica, 34s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

cred ca e ceva deranjat in ceea ce ma priveste. am fost azi la doctoratul cumnatei mele, si dupa, hai la restaurant, unde am stat langa soacra-mea. la aperitive femeia m-a invitat sa iau din farfuria ei tot ce imi pplace. a continuat sa ma intrebe de fiecare chestie pe care nu o mancam ca de ce nu o mananc, nu am voie? i-am explicat ca eu nu mananc ficatei de felul meu, desi asta stie toata lumea, si nici nu stiu ce minuni de chiftele date prin susan, ca nu imi place susanul. bine, dar vreau cascaval pane de la ea? nu, multumesc, e suficient cat am mancat. dar niste ciuperci umplute? nu, multumesc, nu imi e f foame. dar niste piept de pui?... ea e clar ca a fost bine intentionata, dar pe cuvant ca am vazut rosu in fata ochilor, mi-am cerut scuze, am zis ca sunt f obosita, ceea ce nu era complet neadevarat, si m-am carat acasa. nu cred ca e o reactie 100% normala, dar cu atatea discutii la primul fel de mancare, pai ma impuscam pana se termina masa!

chris 36+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

tinem pumnii!

quote:
Originally posted by Laura13

Si in plus vad ca pe langa tampon am chilotii uzi!! Sa insemne ce cred eu ca inseamna ?!! Da Doamne! -ici

Laura si bebe strumf 39+



chris 36+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

donia"Ma apuca rasul cand imi aduc aminte ca la prima nastere am fost si eu la coafor cu o zi inainte, m-am tuns, coafeza mi-a uscat parul cu peria... sa vada copilul ce mamica frumoasa il asteapta! Si dupa o ora de contractii eram transpirata toata, parul imi era ud si mi se lipea de fata, chiar si tuns mi se parea ca e prea mult si ma incurca... Dar dupa vreo doua zile eram inapoi la coafor, era in incinta maternitatii, m-a spalat pe par, mi l-a uscat cu peria... eram iar o mamica prezentabila.

"asa imi place sa fiti!

bebyta
,numai pe vreun kogalniceanu sau mai stiu eu ce sa nu nastem!numai daca ii soptesc acum ca ii pun numele kogalniceanu daca e baiat,se face fata la loc!
Alexutzu,nu poare complicata reteta,sper sa imi iasa si mie,cand oi avea chef sa o fac,am copiat-o si i-am pus numele "papanasi Alexandra" ia sa vezi cum sar fetele acum pe papanasii tai!
hahaaaaa ia uite aici : "vai hai sa i-o luam pe Luiza din bratele domnului ca saracul mai are putin si lesina"hahahaa moooooorrr!!
anateo
,imi pare rau ca ai probleme cu fierul.chia rnu stiu ce sa faci.probabil baietelul te seaca de tot!
atudor,pupici pt Tiberiu-Mihai si LA MULTI ANI!
imi pare rau ca are probleme cu talpita dar sper sa se regleze fara dureri,si repede.cu laptele nu ma pricep.
cristina "..Ieri am dus-o la coafor,sa o tund un pic. Apropo, numai la coafor sta ,ca sa simte importanta.Si era un stilist acolo,gay....mama,i-a facut capul calendar lu' ala cu Georgia: ca ea acum face nani singurica, ca mami face nani cu tati,ca georgia, surioara ei, vine indata si o sa creasca mare si o sa doarma impreuna..... Si mai statea un pic, si-i zicea: "Auzi,da sa ma faci ca o printesa,da?". Si ala ii zicea,"da, da, tu deja esti ca o printesa".Si-i radea mustata Iasminei.Si uite asa, toata lumea de acolo a aflat toate detaliile din casa noastra:ce culoare are camera Iasminei, a Georgiei,ce jucarii am cumparat,totul,totul.
"vezi sa nu dea sialte detalii hahaa bestiala Iasmina!

Laura,in ce iti misca???
gata,nasti???
Alexandra,vad ca ti-a fost rau in oras.ia sa iti iei si tensiunea,cand te mai ia asa raul,treci pe langa o farmacie si vezi cum e.ca poate scade,sau creste..si ia un zaharel repede sub limbuta.si pe mine ma ia,si culmea,maiales cand sunt singura ! si daca zice ca ai gemenei,ce? lasa,ca nmie imi zic unele ca am burta prea mica,as vrea si eu sa spuna ca am gemeni.
am inceput iar sa ma culc din ce in ce mai tarziu,credeam ca ma facusem si eu femeie de casa.doar ca acum si dorm din ce in ce mai mult,m_am trezit ca vaca la unu !!! nu la unul ...in casa,la ora unu
nici numai visez,nici nu mai ies la baie,trag cu porcul!




LUCIARO,la multi ani ! pt SERBAN care s-a nascut ieri!
Mirona,LA MULTI ANI ! dde ziua ei de nastere.

de SF.MIHAIL SI GAVRIL:
Bamboletta,LA MULTI ANI ! pt Antonia -Gabriela
Proumbita,LA MULTI ANI ! pt Mario -Gabriel
Roxana c,LA MULTI ANI! ca o cheama si Gabriela.
ai mai avut loc la volan?
ATUDOR,LA MULTI ANI ! pt Tiberiu-Mihai
roxanica2006,LA MULTI ANI ! pt David-Mihai din burtica.



32

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Multumesc, AELITA!!!Si eu i-a cantat azi la multi ani baietelului meu din burtica, oricum la anu' o sa avem un sarbatorit in familie. O sa facem chef monstru!!!
Esti tare atenta si dragutza, Aelita, sa-ti dea Dumnezeu numai bine, sa te rasplateasca pt. sufletelul maaaaaaaaaare.
Hai LAURA!!!
Asiza, asteptam vestile bune de la eco.sa-ti traiasca nepotelul Mihai!!!

ROXANA 35+ DAVID MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Aelita, pai sa stii ca eu ma rugam de toti sfintii sa-ti tina gura,ca ne-a prins o data ca ne uitam la filme xxx,si inca o data ne-a prins ca eram amandoi in cada,faceam baie,si l-a intrebat pe Kaveh daca nu ii este rusine sa stea in "fundul gol2 in fata lu' mami.A ramas asta traznit,ca i-a trecut tot cheful de toate alea. iar acum, de la faza aia,cand ne apuca si pe noi nebunelile,ne asiguram ca ori nu-i acasa, ori doarme....ca apare, frate, ca o boare,si te-aduce din pod in beci,ca nu-ti mai trebuie nimic.Si nu mi-e de alta, dar se apuca sa povesteasca pe ici si pe dincolo.....deja toata gradinita stie de cate ori mami merge la toaleta si cat de tare o doare pe mami spatele,si burtica.Asa ca aveti grija,aviz amatorilor,ca astia mici sunt extraordinari.


37+,Iasmina Timeea si bebe Georgia Helia

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Ieri am dus-o pe Iasmina la coafor, azi m-am dus eu,ca deh,sa nu o impresionez prea tare pe Georgia si sa vrea inapoi in burtica. Si maine, daca nu nasc,ma fac si mai frumoasa, ca ma duc la cosmetica.
Tocmai am aflat ca marti vine si mami a mea aici,pentru trei saptamani,sa vada odorul nr. 2 de Cristina.Si cred ca maine ma si vopsesc pe par,sa fiu frumoasa,imi fac si manichiura, si pedichiura,tot, tot.Imi pare bine ca la capilolul epilat, nu am treaba,nu am par pe nicaieri,inafara de cap.Nu mai stiu ce sa mai fac, cum sa imi mai omor timpul.
Lasa, ca gasesc eu ceva.....




37+,Iasmina Timeea si bebe Georgia Helia

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



Laura 13 hai ca mai ai putin curaj mami


Luciaro felicitari, mami sa iti traiasca bebe sa fie cumintel si papacios!

Pe DOLORES am sunat-o dar mi-a respins apelul, poate era un moment nepotrivit.

Cristina dar te pregatesti nu gluma...curaj mami daca vrei sa vina bebelina atunci multa bafta si curaj!

Eu tot nu am gasit ultima postare a DANDUSEI si tot nu i-am vazut bebelina

Cleo 37+ saptamani

Mergi la inceput