Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (56)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebyta spune:

CHINICO ce te impedica sa intri in prenatal eu sant acasa de la 32 sapt.sau de fapt la tine sant alte legi.In ce oras din Germania esti?am fost si eu cu sotul in 2 concedii la koln si la Dortmund unde avem prieteni,o tara foarte frumoasa mi-a placut mult

*bya*38+TUDOR MATEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Buna dimineata fetelor......ce surprize ne mai asteapta azi???...
Am ramas datoare Aelitei cu o reteta :
Papanasi cu branza
Ingrediente :250 grame branza de vaca
3 oua
3 linguri de gris
sare
Mod de preparare : Amesteci branza de vaca cu galbenusurile,cu albusurile batute spuma, cu grisul si putina sare!Dupa ce ai mestecat bine toata compozitia,iti dai mana prin faina si iei din material bucati cat vrei tu de mari si ii faci ca niste baghete!
Pui pe foc o oala cu apa...in care ,cand fierbe pui papanasii....ii lasi la fiert cam 5-10 minute...dupa care ii scoti cu o supiera!
Se pot servii cu smantana....dar mie imi plac cu pesmet...intr-o tigaie prajesti putin pesmet si iei fiecare papanas si il dai prin pesmet...!Pofta Buna si sper sa-ti reuseasca.....nu are grad de complexitate mare.......si rezultatul e....
Donia...dar ce bine stii cantecul....chiar tu de unde esti de loc din Romania?......si apropo de freza Roxanei...asa am facut si eu pe la 3 anisori....numai ca eu din parul lung care il aveam....mi-am facut breton.....
...Mirona....sa ai parte numai de bucurii alaturi de minunile tale...sa-ti traiasca printesa si sa va aduca numai fericire....!.....si te asteptam cu drag acasa....si pe forum!
Danidani.......sa-ti traiasca bebelina Emma...
Asiza...iti tin pumnii si stiu ca vei venii cu vesti bune...ai fost totala cu faza cu "taticii speriati de bombe"......si Marius al meu asa e....am fost la un botez in vara....si s-a trezit el dintr-o data cu aia mica in brate...saracul..il treceau deja transpiratiile...dar sa vezi cum o tinea...zici ca era de ghips....si la un moment dat zice bunica bebelinei....vai hai sa i-o luam pe Luiza din bratele domnului ca saracul mai are putin si lesina...
Lasa morcoveii.....doar tu ziceai ca o fi bine.....
Sa nu uitam ca Ramsan azi va fi mamica....
HAI RAMSAN
V-am pupat si ne auzim mai tarziu.....




alexandra 38 + cu Mark Andrei
poze
burtik 37 saptamani
primii fulgi
"Una dintre cele mai mari bucurii ale acestei vieti este prietenia si una din bucuriile prieteniei este de a avea cui incredinta o taina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:






PORUMBITA LA MULTI ANI pentru Mario GABRIEL!

BAMBOLETA LA MULTI ANI pentru Antonia GABRIELA!

MIRONA LA MULTI ANI !

LA MULTI ANI tuturor celor care poarta numele de MIHAELA SAU GABRIELA si tot ce va doriti sa se indeplineasca.

Marcela iti doresc ca totul sa fie ok pt. tine si bb ta sa dea DD sa fi fost doar o echo citita aiurea... fii optimista.

Ramonica ma rog ca totul sa fie ok pt. tine ... nastere usoara si un bb gras si sanatos.


Mariana - 36+ cu ANTONIA

Mamicuta de -ANDRA si SARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anateo2004 spune:

Felicitatilorym si danidani!Sa aveti bb-lusi sanatosi si mancaciosi.
La multi ani!ceor care isi serbeaza onomastica.
Eu azi am inceput ziua cu stangul,de dimineata am fost la medicul de fam sa o vaccimam pe Teo si cand am ajuns acolo ne-a spus ca tocmai voia sa ne sune ca s-a amanat pe saptamana viitoare.Mi-am luat si analizele si desi iau fier de o luna nu se vede vreo imbunatatire,chiar sideremia e mai mica.Eu data trecuta am facut cezariana singura neplacere e ca am pierdut mult sange si aveam 6g de hemoglobina asa ca am stat o saptamana in spital ca sa fac injectii cu fier.Am sperat ca daca iau fier de acum poate nu se repeta povestea dar se pare ca nu prea sunt sanse.Iar in sumarul de urina apare flora relativ frecventa,dar cu urocultura sterila.Probabil ca va trebui sa le repet.
Bebytaeu am nascut in Polizu si a venit preotul si a facut sluja pt noi si bb-lusi in salon si ne-a sfintit si apa pe care o pui in cadita cand ii faci baie si poti bea si tu din ea pana la botez.Iar molifta de 40zile mi-a facut-o preotul inainte de botezul lui fimea adica la 3luni si ceva.
Am vazut ca ati vorbit despre supertitii,eu nu pot sa cred ca in secolul 21 cineva se gandeste sa nu iasa din casa sau altele.Cine vine in vizita trebuie sa se spele pe maini indiferent de ce a facut noaptea sau in ce zi a luni se afla,e ceva legat de igena personala.Iar dupa parerea mea vizitele se fac cam dupa ce bb face doua luni,pana atuni se formeaza o rutina cat de cat si stii cam cand esti disponobila pt vizite.Asta e parerea mea,nu vreau sa supar pe cineva.
Ana35+cu[baiat]si mamica deTeodora


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Va pup fetelor! La multi ani sarbatoritelor, bun venit bebilor, felicitari mamicilor si curaj celor care trebuie sa nasca!
Am si eu putin timp liber si am intrat sa va citesc. Noi suntem OK, bebe doarme de rupe, se trezeste maxim de 2 ori pe noapte, sper sa o tina tot asa :D . Laptic de la mine ii dau e fiecare data, desi e putin rau (cam 20 ml maxim) si apoi completare. Apropos de asta, al meu are acum 8 zile si deja papa 60 ml de Humana cam de 6 ori pe zi. E OK, aveti idee? El pare satul, face si cacuta de 2 ori pe zi si e linistit. Am introdus si Sab Simplex la fiecare masa ca sa nu facem colici
A fost pediatra, l-a vazut a spus ca e f bine dezvoltat. Cu o talpica avem probleme din cauza ca a stat deficitar in uter si se pare ca va trebui sa mergem la un ortoped sa rezolvam problema ca sa nu aiba necazuri la mers.
Fetele cu cezariana, cat timp v-ati dat cu tinctura de galbenele? Si dupa cate zile ati facut dus, in sensul ca ati udat operatia cu apa si sapun? Mercic
Va pup, aveti grija de voi


Ana lui Tiberiu Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Fetelor aveti un ritm la scriiisss. Dabea apuc sa citesc tot!
Alexandra_25o sa incerc si eu papanasii fiindca sunt asa cum ii facea bunica mea in ardeal si chiar nu stiam reteta..ma bucur ca mi-ai adus aminte de papanasii deliciosi...si mie tot cu pesmet si cu zahar usor caramelizat in tigaie si apoi ii mai bag la cuptor intr-un vas de yena si sa vezi atunci...
LA MULTI ANI!!!celor cu nume de sfinti Mihail si Gavril!

carla2005 36+ cu Alexandra Maria

Cand viata te stoarce ca pe o lamaie, invata sa faci limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

MIRO Sa fii sanatoasa,fericita, si sa te bucuri in permanenta de minunea pe care ai adus-o pe lume!
La Multi Ani tuturor sarbatoritilor si sarbatoritelor de azi,fie ei ce-or fi:bebelushi, mamici, gravidute, tatici.Sa aveti parte numai de ce va doriti voi,si sa va fie numai bine.
Marcela,nu dispera, o sa fie bine totul.
Asiza, bafta multa la control si sa aduci vesti bune.
Cleomoni,ma intrebai daca Iasmina realizeaza ca va avea o surioara. ..Ieri am dus-o la coafor,sa o tund un pic. Apropo, numai la coafor sta ,ca sa simte importanta.Si era un stilist acolo,gay....mama,i-a facut capul calendar lu' ala cu Georgia: ca ea acum face nani singurica, ca mami face nani cu tati,ca georgia, surioara ei, vine indata si o sa creasca mare si o sa doarma impreuna..... Si mai statea un pic, si-i zicea: "Auzi,da sa ma faci ca o printesa,da?". Si ala ii zicea,"da, da, tu deja esti ca o printesa".Si-i radea mustata Iasminei.Si uite asa, toata lumea de acolo a aflat toate detaliile din casa noastra:ce culoare are camera Iasminei, a Georgiei,ce jucarii am cumparat,totul,totul.
Azi am sa pregatesc patutul Georgiei,am sa pun lenjeria inauntru,ca pana acum am zis sa nu se puna praf degeaba.Si dupa aia o sa ma plimb la greu prin fata patutului,o sa ma joc un pic cu ce i-am luat eu,poate o pacalesc si o fac curioasa sa vada cu ce e asa de ocupata mama-sa.Daca nu tine,dupa-amiaza vine Kaveh acasa,si iar reluam campionatul de atletism ,si daca nici asa nu tine, ma apuc de sauna si jacuzzi,si daca nici asa nu vine,inseamna ca e lenesa si puturoasa, dar nu ma las..... o fac eu sa iasa afara ,ca n-am chef sa ma cert cu aia in spital din cauza ca ei vor sa ma induca si eu nu.
Ramona, bafta multa, mami! Nastere usoara si bebe sanatos!
Pupicei la toate


37+,Iasmina Timeea si bebe Georgia Helia

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

quote:
Originally posted by atudor
Laptic de la mine ii dau e fiecare data, desi e putin rau (cam 20 ml maxim) si apoi completare. Apropos de asta, al meu are acum 8 zile si deja papa 60 ml de Humana cam de 6 ori pe zi. E OK, aveti idee?

Ohoho..e foarte bine. Chiar prea bine. A mea ..la varsta de o saptamana...dupa 30ml pica lata de somn . Puiul tau e mai mancacios

*********************************************

Inni mamica de Ami (29.08.2006)
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank"> Amalia si paginutza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

La Multi Ani tuturor fetelor pe care le cheama Mihaele sau Gabriele, care au in familie Mihaele / Mihai / Gabriele / Gabrieli sau...care au bebelusi Gabrieli sau Mihaeli :)

Porumbita, Bamboleta, La Multi Ani bebeilor!

Miro, La Multi Ani!

Pupicei, Ingeras 33+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

inca un baietel s-a nascut in gasca noastra
Am primit mesaj de la Luciarocare l-a nascut ieri la 14.35 la C-voda, prin cezariana cu epidurala,pe Serban, un bebe frumos si sanatos, de 2,900 Kg si 49 cm,care a primit nota 8.



Madalina 34+,

poze,

Mergi la inceput