Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (56)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Buna dimineata burtici, voi deja faceti ochi si eu n-am chef sa ma culc, desi imi cad ochii in gura. Dar parca acum incep sa ma simt mai bine si vreau sa savurez momentele astea.

asiza, sa vii cu vesti bune de la doctor! Eu merg la control joi, sper sa aflu in ce zi e programata cezariana.
Incerc sa fac si eu poze cu burtoiul de 33 sapt., sa vad daca pot in oglinda, caz in care le voi pune mai pe seara (ora Romaniei). Daca nu ies, ramane pe maine.

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebyta spune:

PORUMBITA LA MULTI ANI pentru Mario GABRIEL!
BAMBOLETA LA MULTI ANI pentru Antonia GABRIELA!
MIRONA LA MULTI ANI !
Pentru proaspetele mamici LORY SI DANIDANI felicitari sa va traiasca domnisoarele sa fie sanatoase ,frumoase si norocoase
LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CARE POARTA NUMELE DE MIHAELA SAU GABRIELA DIN ODISEEA NOASTRA si tot ce va doriti pentru voi si bebelusii vostrio zi plina de surprize si mult soare!

*bya*38+TUDOR MATEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebyta spune:

AELITA m-am amuzat teribil"ideea ta "cu numele spitalului sau a strazii in caz contrar.. .Esti o dulce , chiar ma tot framanta gandul asta ce-o sa fie ?ce-o sa fie?

*bya*38+TUDOR MATEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Neata!
Ce matinala sunt! Nici mie nu-mi vine a crede. Am trimis fetele la scoala si la gradinita si n-am putut sa mai dorm cum obisnuiam.

Vreau sa ma duc pana in Metro, dupa aceea sa ma tund,sa treaca ziua mai repede. Daca auziti la stiri ca a nascut vreuna in Metro, sa stiti ca io-s aia

Marcela, m-am tot gandit la tine si nu-mi iese din cap: cum e posibil sa fie totul ok pana acum si acum sa-ti spuna asta? Nu pot sa cred, sa dea Dumnezeu sa fie o greseala de-a lor si sa fie totul bine. Eu joi voi fi in maternitate, dar aflu eu cumva ce-i cu tine, parca stau pe ghimpi, imi inchipui ce-o fi in sufletul tau.Iti tin pumnii si ma gandesc la tine sa fie totul bine.

Cristina, vezi ca si Dandusa tot cu baie cu spuma a facut-o pe Crinuta sa iasa, asa ca fii pregatita.Ai fost mortala la faza cu alergatul cu salteaua. Mi te inchipui cum alergi sarmanul om prin casa

Mioara, ia fa si tu o baie cu spuma si pune-l pe sot sa te spele pe spate, eventual du-te in Cluj, sa ai timp sa ajungi si la maternitate

Fericitelor, voi inca puteti sa mai faceti prostioare, eu am cam uitat cum se face, dar am calculat deja si cam in jur de Craciun voi avea liber
Vai de mine, m-am ticnit, maine nasc si sunt cu gandul la prostii

Roxana37+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Am deviat de la subiect. De fapt intrasem sa spun LOREDANEI si lui DANIDANI refacere grabnica, sa se faca mari si frumoase bebeluseleEmma si Catrinel-Riana

LA MULTI ANI si MIRONEI, sa se bucure de Karinuta si sa vina mai repede acasa.
De fapt pe Mirona o voi suna eu mai tarziu, va tin la curent si pe voi.

LA MULTI ANI ptr toti sarbatoritii zilei de astazi, bebelusilor, mamicilor si gravidutelor. Sa vi se implineasca toate visele, sa aveti parte numai de bucurii in viata.

Si la mine al 2-lea nume este Gabriela, dar daca ma striga cineva pe drum cu numele asta, face rosu-n gat, ca tot nu raspund

Gata, ma duc sa mananc si sa plec. Ma intreb daca voi avea loc la volan, ca ma duc singura cu masina si n-am mai condus de ceva timp ca nu prea incapeam la volan

Roxana37+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama.lia spune:

Neata fetelor !!!

Felicitari lorym si danidani!!!! sa aveti bebelusi sanatosi, papaciosi si mult laptic bun !!!

Mirona !!!! MAMI, SA FII IMPLINITA, FERICITA SI SANATOASA, REFACERE RAPIDA SI BEBELINA TA SA-TI ADUCA NUMAI BUCURII !!!!!

LA MULTI ANI ! sarbatoritilor de azi - Mihaele, Gabriele, Mihai si Gabriel, sa fiti sanatosi si sa aveti parte de tot ce va doriti!

PORUMBITA pentru Mario GABRIEL!
BAMBOLETA pentru Antonia GABRIELA!

Doamne, ce copii frumosi avem in gasca!!!


Mult curaj fetelor care azi au marea intalnire !!!

Marcela, eu cred ca bebelusul tau are nevoie de mami doar pentru el, stai si tu linistita, pune-i muzica, da-i papa bun si ai sa vezi cum recupereaza daca are parte de tine toata! Mult succes la eco!!!

toate fetele, bebelusii si burticutele, sa aveti o zi buna !

Amalia 36s5z si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

LA MULTI ANI ! pt toti cei cu nume de sfant de azi ..... LA MULTI ANI ptr MIRO sa fiti sanatosi cu totii si sa fiti bine !!!

pupici cu soare
D 36+

BeBelusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

Felicitari lorym si danidani, sa aveti bebici sanatosi, mancaciosi, sa aveti parte numai de bucurii!!

LA MULTI ANI Mihailor si Mihaelelor, Gabrielelor, Gavrililor si tuturor alorlalte derivate care nu-mi vin acum in minte..

Mirona La multi ani, sa fii sanatoasa tu si puiul tau mic Karina!

O noua zi a inceput si pentru mine..una mai putin pana ajung sa tin copchila in brate...e cam frig aici, porcul nu prea a avut chef de plimbare azi dimineata, Doamne ajuta..nici eu..
Azi ma duc sa achizitionez pijamale si camasi de noapte d'alea de dat tzatza..plus chiloti dimensiuni parasuta... Sper sa nu ma intorc acasa iar cu tona de carti..iau tovarasul cu mine pe post de paznic.
Asta dupa ce termin de lucrat pe ziua de azi.
Mai fetelor nu mai am nici un chef sa stau pe scaun la calcu..deloc. De abea astept sa intru si eu in prenatal ca nu mai am rabdare.

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebyta spune:

ROXANA LA MULTI ANI !succes la cumparaturi si ai grija de tine .
Fetelor eu inca nu stiu cum voi proceda dupa nastere daca pana la botez voi accepta vizite sau nu , sant nedumerita voi cum veti face si inca ceva molifta o pot face si mai devreme? adica in spital ?unde exista o capela?am nevoie de ceva special pentru asta?cum se procedeaza ca eu sant nascuta catolica iar prin casatorie am devenit ortodoxa si chiar nu stiu mai nimic din ritualurile bisericei ortodoxe,asi prefera sa aflu de la voi decat sa-i dau satisfactie prea mare soacramii

*bya*38+TUDOR MATEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Dani, Lorym felicitari pt bebici! Sa va traiasca si sa fie sanatoasi si fericiti!!!

Pupicei, Ingeras 33+ Maya

Mergi la inceput