Bucurii de sept-oct 2006 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cecilia C spune:

Buna dimineata fetelor,

Va doresc o duminica super frumoasa si calda alaturi de puiutii vostri

Noi va citim in continuare, mai greu e cu scrisul dar incercam sa facem fata, in schimb vizionam toate pozele asa ca suntem la curent cum cresteti.Am vazut pozitze cu Ami ( Inni), Mathias ( Mamilili), Radu Andrei ( Gripo), Luca ( Scumpik) toate super frumoase si super frumosi bebelusii asa ca trebuie sa fim mandri de ei

Despre noi nu avem mare lucru de spus decat ca suntem super cuminti, plangem cand ne doare burtica, cand ne e foame si cand ne e somn.
Azi ne-am pus si noi cercelusi si suntem si mai frumoase, o sa mai punem si noi pozitze zilele urmatoare.

Va pupam pe toate si o duminica super.

Cici,Alexia ( 22.12.2004) si Ada ( 17.09.2006)
Poze
Poze Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

NEATA!

INNI, zi-mi si mie tratamentul minune, ca eu tot proctolog folosesc, si de atunci tot n-am scapat de ei, inca mai am, si ma stresez zilnic cu fructe, ca altfel...e jale, si pe cuvant de nu m-am saturat de atatea fructe.

David, baiat sincer. Nu la- lasat inima si a recunoscut, ce frumos!

Cucuoancea, imi place de tine, mesajele tale devin din ce in ce mai optimiste.


Cecilia, lasa ca oricum era frumoasa!, dar sa-i fie de bine! a plans, la gauri?

DORI, mami lui RADU ANDREI(11 sept 2006)
www.totsites.com/tot/raduandrei" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alipiticot spune:

multumesc pt urari,eloise,mirabela,gripo si putzuruca ,scriu cu litere mici din cauza bb brate.
bb are ceva probleme,cand aflu mai multe am sa va anunt.
multa sanatate la toti bb si nu numai.
scumpik_lui,esti sigura ca e diaree?scaunele de la alaptat sunt f moi,si eu m-am speriat la primul bb.diareea inseamna apa multa sa curga si starea generala e influentata....nu stiu ce sa ti zic cu mancarea....fata avea scaun la 4-5 zile mancam orice ca sa-i faca scaun ,degeaba.Acum mananc numai solide sa nu ma balonez,ca are colici mari bb si el(bb2) tot f moale si des face...eu una nu stiu ce sa mai cred....
nu mai timp sa stau...poate dupa ce vin de la spital voi reusi sa intru.
Toate cele bune!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/paula_paduraru/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

'neatza! Eu iar am evadat azi noapte si l-am lasat pe tati de serviciu. Evident, pe tura lui fata doarme neintoarsa. DAR, cu el in pat. Ii e lene s-o mai puna in patutz seara, asa ca au sfarait la unison 2 nopti in patul mare. Si am sa vin eu ca o mama rea si uracioasa ce sunt si am s-o pun pe maracinii din patutzul ei la noapte si sa vezi scandal.
Marina, pe cuvant ca aseara am adormit cu gandul la tine intrebandu-ma cum reusesti sa-i faci fatza si Anei peste zi in conditiile in care esti asa de obosita...

Sa stiti ca si eu ma uit la pozele tuturor bebelushilor, dar uit sa zic. Oricum, is frumosi toti.

Ma duc sa hranesc gurile infometate de dimineatza.

Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Paula, am citit si pe la parintii intreaba despre problema voastra. Nu am mai auzit de asa ceva de cand citesc eu forumul asta de 3 ani... Dar sigur se va rezolva, curaj si putere sa treceti prin asta!

Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Multumim pentru aprecierile la adresa pozelor.
Noi azi mergem sa-mi citeasca preotul molifta. Bebe si tati vor sta cu mama mea.
In rest, sunt fericita ca bebitei se pare ca i-au trecut mucisorii. Acum ramane de vazut daca nu cumva ma bucur prea repede. Sper sa nu!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Poze diverse, Varsta Mariei,Mariuta mamaruta
www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Am si paginuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

quote:
Originally posted by scumpik_lui

Multumesc pt raspuns Inni

Si inca ceva: ce anume pot manca? ma refer si la fructe si la mancare, pt ca orice as vrea sa mananc imi este frica sa nu-l afecteze pe puiut.

Pana acum am mancat doar supica, carne de pui, piure de cartofi, branza de vaca si lapte. Asta mananc eu de aproape 3 sapt. A si paine prajita doar 1-2 felii pe zi. Astfel am reusit si am dat jos pana acum 13 kile jumate.

Cat am stat in spital (5 zile), in prima zi dupa operatie nu mi-a dat voie sa iau nik in gura, nici macar apa, a 2-a si a 3-a doar ceai si apa plata, iar restul zilelor supa strecurata si paine prajita. Asa a fost si la voi?

Scumpik_lui, mamica de bebe Luca (17.10.2006)

POZE LUCA

atat_suntem_de_mari

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"


Eu am inceput sa testez fructele si legumele treptat, in fiecare zi cate unul si David n-a avut nimic, face kk la 2 zile, e cam moale si mult dar nu e diaree, intr-o zi am mancat si niste fasole, mi-era o pofta nebuna.... Pediatra mi-a zis ca scaunul unui copil alimentat la san poate fi si mai moale si mai tare si ca diaree inseamna sa faca multe scaune apoase, asa e la tine???

Mirabela - mamica fericita de David (21.09.2006)
POZE EU SI DAVID
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">PAGINA DAVID
POVESTEA NASTERII BUBURUZEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katia spune:

Neata!

Cucoancea din mesajul tau nu prea ai zice ca esti asa obosita...sau inca nu ti-ai pierdut simtul umorului Si eu dorm cam putin noaptea si ziua deloc dar deocamdata mi se pare suportabil Hai curaj si rabdare ca trec - eu asa imi spun! Apropo cum e cu melomanul in dimineata asta?

Noi am pus niste poze noi si va invitam sa le vizionati daca aveti timp si chef!

Silvia & minunea Katia

Pozici cu noi


Numai acela poate construi castele de nisip pe malul marii, care crede ca valurile pot fi imblanzite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Katia, melomanul cred ca doarme extenuat dupa ziua de ieri. Sa te scoli dis de dimineata si pana seara sa asculti muzica...si ce muzica...cred si eu ca a cazut lat! Ori o fi simtit ca vreau sa sun la politia de proximitate!!!

Eu incerc sa imi tin firea, fiindca mi+e teama sa nu ii dauneze asteia mici. La Ana eram toata ziua cu nasul in batista si poate de asta a fost mereu agitata si ea, mititica! Si, in plus, asa cum i-am zis si lui Gripo, intotdeauna par mai vesela decat sunt! Fara sa vreau.

E, dar probabil ca tati a sughitat azi in somn...fiindca dupa ce m-am plans aici, iar la 6:30 s-a sculat fi-mea a mare (care pana acum nu se scula decat la 8,9, dar s-a gandit sa imi faca o bucurie, ca poate ma simt singura) s-a sculat si tati si a stat cu fetele pana la 9, asa incat am mai prins si eu 2 ore de somn. Multumesc pe aceasta cale lui tati, multumesc melomanului

Acum incerc sa o distrez pe maruca, fiindca se mataie de nu mai poate (a, cum a preluat-o tati dimineata, a adormit bustean si s-a trezit o data cu mine, deci cu mine are ce are)!



Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)
POZE CU PUI DE CUC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Deci Katia e a mica?
M-am uitat la poze si, ce sa zic, asa parinti, asa copil. Un dulce! Are deja trasaturile atat de bine conturate, felicitari. Seamana cu tati parca - nu da, asa mi se pare!

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)
POZE CU PUI DE CUC

Mergi la inceput