Bucurii de sept-oct 2006 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

Multumesc pt raspuns Inni

Si inca ceva: ce anume pot manca? ma refer si la fructe si la mancare, pt ca orice as vrea sa mananc imi este frica sa nu-l afecteze pe puiut.

Pana acum am mancat doar supica, carne de pui, piure de cartofi, branza de vaca si lapte. Asta mananc eu de aproape 3 sapt. A si paine prajita doar 1-2 felii pe zi. Astfel am reusit si am dat jos pana acum 13 kile jumate.

Cat am stat in spital (5 zile), in prima zi dupa operatie nu mi-a dat voie sa iau nik in gura, nici macar apa, a 2-a si a 3-a doar ceai si apa plata, iar restul zilelor supa strecurata si paine prajita. Asa a fost si la voi?

Scumpik_lui, mamica de bebe Luca (17.10.2006)

POZE LUCA

atat_suntem_de_mari

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Eu nu mananc fructe cu exceptia bananelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Scumpik parerea mea este sa mananci si sa bei de toate (exceptand ..normal..alcool, cafea, ceapa si usturoi in cantitati mari, fasole..si parca mai era ceva dar imi scapa). Cu fructele e mai delicata problema. Trebuie sa mananci ca sa vezi daca ii fac rau puiului tau. Data viitoare nu mai consuma un fruct intreg ci mai putin...o felie-doua ca sa observi reactia. Poate ca unii bebei sunt mai sensibili la ce mananca mama. Eu din punctul asta de vedere nu am avut probleme cu a mea. Mananc orice. La inceput am incercat sa urmez un fel de regim si mancam numai pui si fierturi. Mi se luase de la aceste mese copioase si imi scazuse si pofta de mancare (nu ca ar fi fost rau ...dar nu era necesar pe moment )

Am nascut natural, dar din auzite si citite, in general dupa operatii te lasa doar sa bei, iar mancarea consta in supe strecurate...mancare pasata..Asa ca e normal.


Poze
Poze Ami
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank">Prima poveste de iarna a puiutului nostru

Inni... mamica de Ami (29.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Eu nu mai mananc banane de cand am facut hemoroizi. Ca le invinovatesc ca din cauza lor m-am constipat exact in perioada aia...si poate de-aia s-au facut. Nu stiu.

Poze
Poze Ami
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank">Prima poveste de iarna a puiutului nostru

Inni... mamica de Ami (29.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Pai nu ti-au trecut? Ca si eu am evitat bananele in primele sapt din cauza asta, dar acum nu mai am probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Simona, Itzy, Sandra, Roxana, Cami, Ignatica, Lexi, Andra, Andreea, Raluca, Silvia, Cristina, Gripo, Alessia, Roxanae, Adriana, Svetlana....va multumesc foarte mult pentru toate cuvintele frumoase pe care i le-ati lasat Amaliei pe paginutza.
Nu mai stiu daca si cui i-am multumit pana acum ..asa ca mi-am zis sa va adun pe toate ca sa nu sar peste nimeni.


Poze
Poze Ami
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank">Prima poveste de iarna a puiutului nostru

Inni... mamica de Ami (29.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Mi-au trecut atunci.
Acum iar mi-au aparut in alt loc. o forma mai usoara ce-i drept, si nu mai sunt asa stresata ca prima data. Stiu tratamentul cu care ma fac bine. Data trecuta am pierdut vremea cu Proctolog...apa chioara pt. mine...ma tot amageam ca maine ma voi simti mai bine. Aiurea. Nu mi-a facut nimic.


Poze
Poze Ami
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank">Prima poveste de iarna a puiutului nostru

Inni... mamica de Ami (29.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Merg la somnic.
Te pupic.
Noapte buna.
Irena banuiesc ca a mancat si a dormit ca de obicei . Asa copii tot sa ai.
Cand mai ai ocazia..mai baga niste povestiri despre David ..ca mi-e dor de ele.


Poze
Poze Ami
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank">Prima poveste de iarna a puiutului nostru

Inni... mamica de Ami (29.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Azi David a fost cu ta-su la Cora. Cand a plecat i-am zis sa fie cuminte, sa nu puna mana pe nimic, iar ca recompensa i-am zis ca tati o sa-i cumpere ceva. Cand au venit mi-a aratat foarte fericit ce-i luase ta-su: pe Tweety. Dar dupa asta imi zice: "Mami, ia-l tu, sa nu mi-l dai." Il intreb de ce. Zice:" Pai am pus mana." Mi s-a rupt inima cand l-am vazut asa de sincer... Zic: "Ahaaa, deci ai pus mana... dar ai luat ceva de pe raft?" Imi raspunde ca nu, nu l-a luat decat pe Tweety. Atunci zic:"Pai inseamna ca ai fost cuminte, asa ca ti-l dau." Uite-asa aiuresc copilul... dar ce era sa fac, nu m-a lasat inima sa nu i-l dau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Vai, ce dragut, dupa ce mi-am varsat amarul vad ca s-a ster totul doar pt ca am apasat pe tab

Cum spuneam,
Buna dimineata, noi ne trezim si azi ca si ieri )vad ca devine o obisnuinta ) la ora 5, papam cu ochii inchisi, facem pe somnoroasa la mami in brate si...cum dam de patul ne sculam, ochii limpezi si mari, chef de joace, dat dein picioare...Evident, totul impreuna cu mami, ca altfel...plangem.

Bine ca s-a sters precedentul mesaj, ca era prea plangacios.

Acum stam bine merci la lumina monitorului si leganam scoica pusa pe masa. Maruca da frenetic din picioruse!!! Rsstul casei DOARME DOARME SI IAR DOARME!

Astept sa se faca 7 sa se trezeasca melomanul...Probabil cam atunci va vrea si Maruca sa doarma, iar eu imi voi incepe ziua de lucru

Inchei ca sa nu mai patesc ca adineauri (ma luasem un pic de tati si se pare ca DC-ului nu i-a placut)

SOMN USOR TUTUROR

Ideea mesajului trecut era ca singura solutie pentru a nu innebuni de somn (reusesc sa bag vreo 4 ore pe noapte) e sa nu te mai gandesti cum altii dorm, iar tu te joci...si eventual sa te gandesti la nenorocirile altora, ca sa ti se para ca tu esti fericit in comparatie cu ei!

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)
POZE CU PUI DE CUC

Mergi la inceput