FIV in Ungaria 4

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

Pussi explicatia pentru AC a dr. a fost varsta "ridicata" si analizele hormonale foarte bune...mi-a spus ca nu are ce sa regleze (culmea mie mi s-au imbunatatit hormonalele de la celalalt FIV)...iar pana la stimulare mi-a dat acid folic 3mg/zi si Elevit 1tableta/zi...asta-i tot...a...si mi-a spus sa mai slabesc 2-3 kg



Pis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Fetelor, poate se mai uita si prin analizele noastre, si in functie de ele mai dau sau nu vitamine...cine stie?! probabil ca analizeaza si el situatiile in mod diferit, ca doar suntem persoane cu organisme diferite! la mine, de ex. a fost si a2a incercare cu el, si deja stia cum reacrtionez eu la stimulari si la restul...probabil ca a "bagat" mai mult in mine decat data trecuta , ca si-a dat seama ca n-am reactionat cum credea de prima oara.
Crinuta, poate si la tine o sa fie la fel acum! el deja o sa stie cum ti-a mers stimularea si o sa-ti modifice tratamentul si dozele.

AC se dau ca sa se odihneasca ovarele inainte de stimulare,si sa produca mai bine la momentul potrivit. Depinde de rezerva ovariana si de varsta, probabil.

Imi vine si mie randul... /Pozele mele
Ajutati-l pe Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

pussi eu joi voi fi la unguri la ora 11 ora lor..nu stiu cand ajung in TM..lasa'mi nr tau pe Pm si te sun daca avem timp si mai stam in TM putin..
maine eu plec spre ei..raman o noapte acolo imi este mult mai usor asa..
va pupacesc pe toate!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Liana, drum bun iti doresc si numai bine.
Iti tin pumnii!


Nana, aspiranta la titlul de mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Sunt suparata, mi-am facut nalizele pentru anestezie si mi-a iesit glicemia = 116mg/ dl, depaseste limita superioara, maine o repet din nou!!!

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

pussi nu mai fi suparata ca si eu o aveam 110 in conditiile in care nu ma atingeam de nimic dulce, nu prajituri, nu zahar, nu fructe dulci, absolut nimic dulce pentru ca nu imi placea, nu puteam manca dulce. Ei acum de cand nu mai fumez, nu se poate intelege omul cu mine daca nu bag ceva dulce in fiecare zi. Nu vreau sa ma gandesc cat oi avea acum glicemia. Daca o repeti maine, in seara asta dupa ora 19 nu mai papi nimic, maine dimineata pe nemancate/nebaute te duci si o repeti. Bafta si chiar daca o iesi tot mare nu-i un capat de tara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

mersi frumos Lachicu lasatul de tigari si eu simt la fel, as manaca dulciuri in prostie si am si mancat de 2 saptamani, in plus mai trebuie sa si beau multe lichide, apa nu-mi place, acidulat nu am voie si beau sucuri... cu zahar sau ceaiuri tot cu zahar(LIpton sau Nes..) doar daca beau facut acas il beau cu miere... Oricum maine merg la 2 laboratoare diferita si la spital si-mi fac glicemia...

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

Liana drum bun si sa te intorci cu vesti bune...
Pussi repeta analiza, nu este o valoare atat de mare si fa cum a spus Lachi nu mai manca cu o seara inainte si a doua zi repeta analiza pe "stomacul gol"...dar pentru anestezie nu se face EKG?



Pis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Liana, bafta fetita joi, sa stii ca tin pumnii straaaaansi! stranaaaansi!

Fetelor, eu am luat din proprie intiativa la FIV dupa ET vitamine Elevit, aspirina sub forma de aspenter 1/zi si magne B6 3/zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

si eu iau elevit- pronatal, tromboass, acid folic si 3 magne B6/zi aproape de o luna si sunt a 5-a zi de inhibare. Deci pana la punctie se vor aduna aproape 2 luni. Am lasat tigarile, alcoolul, ness-ul ( am bagat cafea fara cofeina in loc). In alimentatie am introdus mai multe fructe si salate.
Fetelor care faceti la Szeged, dupa ET consumati mult ananas (fructul ca atare sau suc). Informatia o are Sheritra de pe un forum american despre fiv. Cica, contine ceva care ajuta la fixarea embrionului. daca nu credeti, dati cautare pe google "ivf-pineapple" si va convingeti.

Mergi la inceput