FIV in Ungaria 4

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

lachi stai linistita, sunt fetita cuminte... si sa sti ca cu renuntatul la fumat ma simt pregatita sa devin mama, parac deja sunt responsabila de viata micutului - nu sunt nebuna... dar asta e situatia. Tu cand termini stimularea???

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Pis poti sa ma suni linistita oricand, ma bucur daca te pot ajuta.
Pussi ti-am trimis un e-mail.
Mirabela imi pare rau ca ai atatea probleme. Iti doresc sa se rezolve cat mai repede, ca sa poti incerca din nou, daca vei mai vrea. Si eu sunt gandita ca am un fibrom mic, dr. Zadori a spus ca nu e problema. Dar imi e frica cu stimularile astea....
Andicu multumesc mult de raspuns. Ce super valoare ti-a iesit azi!
Magda deja in ianuarie vrei sa incerci? Iti doresc succes de data asta. Cand va vad pe voi, parca nici eu nu mai am rabdare sa astept pana prin aprilie-mai. Daca ar fi dupa mine, as face deja si in decembrie din nou.
Lachi eu iti tin pumnii si ma gandesc la tine.
pentru toate

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auburn spune:

andicu mie mi-a dat utrogestan pana in saptamana 12 6/zi si pana in saptamana 13 3/zi. la vitamina C am renuntat dupa prima vizita la szeged - saptamana 7. Elevit si Magne B6 am luat pana in saptamana 12. De atunci iau de 3-4 ori pe saptamana. Despre MagneB6 zicea ca pot sa continuu cu 3/zi pana la nastere daca vreau.

mirabela iti tin pumnii sa treci cat mai repede peste problemele pe care le ai acum.

pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Ciao, fetelor ! Imi place ca e multa voie buna aici !
AndicuFELICITARI! Nu stiu cum, dar te-am visat cred ca vineri sau sambata , nu te-am vazut ! Am ramas surprinsa si m-am gandit ca sigur are un rost acest vis ! Sa aflu acum aceasta veste minunata ! Ma bucur f. mult pt. tine si-ti doresc tot binele tie si bebicului ! Sa aveti mare grija de voi !
Pussi, Liana, Pisbafta in continuare! S-o prindeti din urma pe Andicu!
Crinuta, Zori, Magda, Stelianaurmatorul FIV va fi cu succes!
Eu pe 16 am prima intalnire cu dr.Zadori ! Pe cuvant ca ma duc plina de optimism la Szeged ! Am vazut ca atatea fete si-au implinit visul acolo ! Daca va rog, imi spuneti si mie de ce trebuie facut acel tratament cu anticonceptionale o luna. Dupa calculele mele as intra la stimulare pe la mijlocul lui decembrie... Nu cred ca mai apuc anul asta sa fac Fiv , ca doar nu m-oi stresa de sarbatori ! Sunt tare curioasa sa vad ce zice si dr.
Va pup dulce pe toate, toate, toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Ioana nu toate fetele au luat acelasi numar de tablete de AC. Unele au facut mai putin de o luna tratamentul. Eu am luat 24 de tablete de AC. Sunt care nici nu fac tratament cu AC. O sa vezi ce iti spune dr., eventual sa-l intrebi aproximativ cate AC vei lua. Iti doresc bafta.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magda76 spune:

Andicu sper din tot sufletul sa mi se arate pana la urma. Nu inteleg de ce voua la Szeged v-au dat si Magne B6 pe langa Elevit pt ca am citit pe prospectul de la Elevit ca are in continut toate tipurile de B-uri. Ai vreo explicatie ?
Crinuta daca ar fi dupa mine as incepe de maine stimularea, dar...nu se poate, trebuie sa fac putina pauza. Dupa calculele mele ar trebui sa incep AC cam prin 25-26 decembrie.
Ioana78 trebuie sa iei AC pentru relaxarea ovarelor inainte de stimulare.

Eu cred ca stimularea nu a avut efecte negative la mine, cel putin pana acum, din contra, aveam un nodul la sanul drept de 8 mm, iar acum nu il mai simt. Am sa merg totusi sa-mi fac o ecografie sa fiu sigura.

la toata gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Magda mie nu mi-a dat Magen B6 si tot cu acelasi dr. ca si Andicu am facut FIV-ul. Se pare ca difera tratamentul, nu da acelasi lucru la toate pacientele. Mie nici Progesteron injectabil nu mi-a dat. Andicu tie ti-a spus dr. sa iei si Magne B6? Vad ca si la Auburn i-a dat.... Oare mie de ce nu mi-a scris, mai ales ca eu oricum sunt mai stresata?

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

Ioana78 eu sunt printre cele carora dr. nu le-a dat AC...incep direct stimularea in Z2...deci numai dupa consult iti va spune daca ei sau nu...si apropo de Craciun...mie mi-a spus ca pot sa fac si atunci...si ne-a lasat sa ne consultam (eu cu sotul) si am ales noiembrie gandindu-ne si la sarbatori dar si ca poate Mos Craciun imi aduce in dar un test pozitiv...

Crinuta inca mai "facutul" injectiilor...nici mie nu mi-a dat MagneB6...poate vrea sa ne tina in stres...eu am numai acid folic 3mg si Elevit.

la toate fetele

Pis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magda76 spune:

Crinuta mie mi se pare ciudat. Inteleg ca fiecare organism reactioneaza altfel la stimulare si avem nevoie de tratamente diferite...dar vitaminele astea cum ni le dau ? Se uita la noi si gata, au hotarat dintr-o privire ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Pis tie ti-a dat deja si vitaminele??? si chiar tu de ce nu iei AC??? De ce depinde daca iei AC sau nu??? Mirabella parca nu a mai luat AC la al doilea FIV, in rest nu cred ca stiu pe altcineva...

Sunt de acord cu Magda in legatura cu vitaminele. Care e criteriu??? Nu stiam ca daca iei MagneB6 te linistesti... si nu mai esti stresata, o sa iau si eu. Oricum nu cred ca sunt mai calma dupa magneziu ca dupa Ultragestan oral


PUSSI

Mergi la inceput