Mamici de noiembrie - decembrie 2006(55)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns panaa spune:

LORYM ITI TINEM PUMNII!!!! Lasa, ajungi tu in metro....dupa...cu bb cu tot...
ADINAZOT, ATUDOR BINE ATI VENIT ACASA!!!!!!! FELICITARI PENTRU BB-LUSHI ADINAZOT, MIRONA, foarte frumoase sunt minunile voastre!!!!!
ATUDOR asteptam cu nerabdare poze cu feciorul tau!!!! Oricum, FELICITARI TUTUROR MAMICILOR, sunteti un exemplu pentru noi!

Mirela 38w Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

ramona,multumim pt vestile de la Loredana!sper sa scape repede!
bine ca ne-ai dezlegat misterul cuMetro sa stim,a apucat sau nu!
ne_a mai ramas misterul Mironei:a apucat sau nu? cum ce? sa cheme PRO TV-ul!
Cristina,cum se simte Iasmina?
haha cum sa nu imi amintesc de tine cu nadaragii? de cate ori te vad imi amintesc
nu,nu ca nu m-am dus singura la cumparaturi!si am mers doar intr-un magazin.
in magazinul asta am fost sapt trecuta si am luat carutul,si nu aveau geanta aia e la carut,si a zis ca o aduce si ma suna .si am mai vazut eu niste acoperitoare,pe care le aveau doar in vitrina,si a zis ca la fel,le aduce.si a scapat porumbelul ca ii mai vin unele cu girafa! hoho girafa e a mea!
si alataieri,m-a sunat femeia de la magazin,in timp ce eu dormeam ca vaca,sa imi spuna ca INCA NU A VENIT GEANTA,DAR CA MA SUNA EA .
ce ii spun eu sotului: m-a sunat de la magazin si a zis ca A VENIT GEANTA si ca ma mai suna ea...si apoim-am prins eu ca e ceva in neregula,de ce sa ma mai sune,si zic: probabil daca vin si alea pt patut...(dar deja nu mai eram sigura)...defapt nu mai stiu sigur ce a zis,ca eu dormeam!
ajung azi la magazin,ea imi zice direct: stii ca ti-am zis ca nu a venit geanta si ca te sun daca vine!
eu,da,da!(de unde,eu nu stiam ce zisese,in somn).si o dreg si eu: dar chestiile alea pt patut au venit? si ea zice: a venit unul cu girafa,doar.YUHUUUUUUUUUU! cand l-am vazut ca e si cuverde precum camera!!
ratam eu asa ocazie cand nici nu stiam de ce ma sunase aia si ce imi spusese in somn ??
magazinul asta e la 40 de km de casa

alexandra,AI REUSIT !!!ia-o ususrel,nu te enerva,ca daca faci ca mine,rupi tastatura!haha tu dai direct cu calculatorul !!
am mancat chiftele alaltaieri.
de doua zile ma dau la fripturi,face al meu,de bucurie ca mananc cot la cot cu el v-am zis ca de 7 luni nu am gustat carne la gratar,mise parea ca e plastic stricat cum o fi plasticul stricat??



Am observat ca la multe sectiuni de mamici,se nasc intai mai mult baieteii,si mai ales cei nascuti in jur de 33-35 sapt.apoi incep fete si baieti pe la 38,media.si apoi mai mult fete la 40-41 .
si toata lumea spuen ca fetele se nasc mai devreme!
sunt putine fete care se nasc pana in 35,si putini baieti care se nasc la 40-41.Deci ?????

ca mie toate imi spun: aaa,nastimai devreme de DPN,ca fetele se grabesc!
o fi ca la maritat ???


stiti ce? eu nu m-am saturat de cumparaturi.ca au inchis la 14.
si mai vreau!
si al meu isi face somnul de frumusete,si mie mi-e lene singura,tre sa-mi care cineva si produsele. cred ca il trezesc si il iau cu inconjurarea intimidarii .

31+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

Fetelor,multumesc mult pt. rasp. si incurajari!
Doamne, ce ritm infernal de scriere aveti!Eu citesc din urma de juma` de ora.Eu in weekend intru mai putin pt. ca mai stau si cu sotul,abia ne vedem in timpul sapt.
Cristina 1974 are mare dreptate cu medicii de "peste".Si eu am patit ceva similar cand eram in sapt29.nici nu vreau sa imi aduc aminte.
Dana40+++ Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

am sosit si noi acas acum vreo juma de ora. alex a tras pe dreapta, iar eu m-am apucat de citit, si am avut ce citi...dar harnice ati fost, fetelor!
in primul rand trebuie musai sa spun ce frumoase sunt printesele alessia si karinuta! felicitari, mamicilor si taticilor pt asa copilasi reusiti! atudor felicitari pt bebe tiberiu mihai - a propos, cum il strigam: tiberiu sau mihaita?
bine ati venit acasa, bebelasi dragalasi, si le multumim mult mamicilor ca au avut un minut sa ne scrie si noua!

asiza era vorba in principal de ridicatul de pe scaun, dar e valabil si pt pat. eu intampin greutati insa cand e sa ma intorc de pe o parte pe alta, zici ca sunt o balena in deriva, si ma lupt din greu ca sa ajung de pe dreapta pe stanga si invers.

panaa bine ai pierdut dopul! sa scapi cat mai repede si sa ai un bebe sanatos, cumintel si mancacios! aceleasi urari si lui lorym, ii tinem pumnii sa vina acasica cat mai repede!

luciaro 9 kg? ... eu de la + 12 nu m-am mai cantarit, ca ma demoralizez...

marinelaf indiferent de varsta cand intra copilul in colectivitate, tot va lua diverse. asa ca iti doresc curaj gaina, ca te tai!

chris 35+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

am luat sutiene de alaptat, sa le folosesc sanatoasa, dar de cum am ajuns acasa m-au luat gandurile-sper sa am lapte si sa nu le fi achizitionat de pomana...

chris 35+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

si noi am fost un pic la cumparaturi si ne am intors cam cu mana goala. tot n am reusit sa ne hotaram la carut si nici la comoda. dar cum am hotarat ca pana la 37sapt nu nasc, am mai avea un pic de timp. nici cu patutul n am cazut de acord daca il pastram sau luam altul. termopanele n au venit, perdelele nu pot sa le schimb inca, camaruta lui david e deci varza.

ma tin tare sa nu ma apuce depresia mai ales cand vad ca toate v ati aranjat....

dianocica, 34s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

vai, cris, mai bine nu ziceai. de 2 luni caut 80b sutiene de alaptat si nu am gasit nicaieri. absolut orice marime numai asta nu. voi cate biberoane ati luat?asa, pt inceput...

dianocica, 34s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fatima spune:

quote:
Originally posted by roxanica2006
[Nu-mi mai revin din uimire!!! deci nu e un vis, in burtica noastra chiar cresc copii nemaipomenit de frumosi..


roxanica, exact asta ii spuneam si eu sotului cand am vazut pozele fetelor..umflatura asta din burta mea e o fiinta, cu ochi, nas, picioruse, manute..iti vine sa crezi?
aelita, esti teribila..cu girafele tale si culorile asortate in cel mai mic amanunt..tare imi placi..

fatima 38+ si eva ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

aelita chiftele ?!? mooooor de pofta... dar nu suport carnea tocata...si fac asa niste chiftele bune... gandeste-te si la mine cand mananci, bine?

chris 35+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

quote:
Originally posted by dianocica

vai, cris, mai bine nu ziceai. de 2 luni caut 80b sutiene de alaptat si nu am gasit nicaieri. absolut orice marime numai asta nu. voi cate biberoane ati luat?asa, pt inceput...

dianocica, 34s


Eu am cumparat doar 2 bib.pt. inceput. M-am gandit ca unul sa il fol. pt. ceai si celalalt pt. lapte praf completare in cazul in care secretia lactata se instaleaza mai greu.
Dana40+++ Emma

Mergi la inceput