Mamici de noiembrie - decembrie 2006(55)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Aelita m-ai imbolnavit de tot cu patutzul ala... imi place la nebunie cum se potrivesc culorile cu perdeaua si peretele...


Ramona 39s3z Rares Mihai

Ramona
www.dropshots.com/ramsan" target="_blank">Filmuletze cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Aelita, super, super patutzul!!! Da' de unde ti-ai luat caruselul ala smecher, ca si io vreau...nu ma pot hotari ce carusel sa iau...da-mi si mie pontul, please...
Ramona, multumim de vestile de la Lory...sa ne tii la curent...


Oana 32+ cu Denis Cristian
Disney bb


Personality can open doors, but only character can keep them open!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Doamneeeeeeeeeeeee, nu pot sa cred!!! Ce printese frumoase ati adus pe lume Adina si Mirona!!!
Nu-mi mai revin din uimire!!! deci nu e un vis, in burtica noastra chiar cresc copii nemaipomenit de frumosi, DOAMNE AJUTA-NE PE TOATE!!!
Alexandra!!!Hai sa vezi frumoasele printese sa-ti treaca frica de nastere!
de cand am vazut pozele topai prin casa si ii tot repet sotului meu ca nu e o gluma, noi, viitoarele mamici, chiar nastem copii frumosi, noi suflete!!!Sunt euforica!!!
toata sarcina mi-am facut griji si ganduri negre, cred ca aveam nevoie sa vad in carne si oase primul copilas ca sa CRED ca totul va fi bine!!!

ROXANA 35+ DAVID MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Bine-ai venit acasa ANA!!! Ia pune si tu niste poze cu Tiberiu sa ma extaziez de-a dreptul cand voi vedea si un baietel, ca David al meu!!
Aelita, patutul e superb, dar si atmosfera din camaruta e de basm!
Hai, LORYM, CURAJ!!!
Ramsan, indata auzim si de tine ca ai nascut uimitor de repede un baietel grasunel!!

ROXANA 35+ DAVID MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Dani,felicitari tie si Mironei pentru printesa.E o frumoasa si seamana cu tine,doar ochii sunt a lui mami.

Va asteptam acasa gagicile!

Hainute bb ,caruciorul

Dana 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

fetelor,ma bucur ca va place patutul,defapt acoperitoarele alea ,ca patutul e normal.am cautat sa fie si cu verde si cu galben si daca s epoate si cu girafa,preferata mea,si am gasit azi!
caruselul e cu muzicuta,luminita si cu vacute sinu mai stiu ce animalute.
din pacate eu nu sunt in romania,ca va dadeam pontul,chiar mi-ar fi placut sa fim toate la fel.:(

i-am aratat si eu pozele sotului ,cu printesele nou nascute ! sunt superbe,as vrea sa fie si a mea asa frumoasa!



31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

LORYM,Hai mami!!!!!!!!!!!Curaj mult,mult si putere ,ad-ti pe lume printesica,fii tare, asa cum ai fost mereu!!!!!!!!!!!!!
Ramona,indata aud si de tine,ca ai nascut repejor si usurel....la tonusul care-l ai in tine, nici nu m-as mira sa fie altfel.
tensiunea mea s-a mai calmat,ca m-am linistit si eu cu al meu sot.Incerc sa ma pastrez in limite normale, din toate punctele de vedere, ca nu fac decat sa pierd energie de pomana daca ma cert.
Aelita,e super patutul tau,asa cum l-ai aranjat. Si pe mine ma batea gandul sa aleg lenjerie mai viu colorata, gen jungle,cu girafe, maimutele si alte strigatoare,insa m-am oprit pana la urma la roz,ca mi s-a pus o pata cat China de mare pe culoarea asta. Si camera Iasminei este roz, cu pat roz de printesa, cu draperii roz de printesa, cu mocheta si covorase roz,cu toate accesorille roz.Iasmina ,oricum, e incantata. Iar la cea mica, vad ca tot aceleasi tendinte am:roz,lila si chestii inrudite.Mai Aelita, ti-aduci aminte ce te distrai pe seama mea, cand ti-am zis ca stateau aia cu ochii geana pe nadragii mei,in Oxford street,terorizati de gandul ca ar putea sari in orice clipa de pe mine? Pai tu vrei sa patesti la fel? Unde te duci tu, asa, la cumparaturi,de una singura?
Oricum, bine ca ti-ai revenit.....




37+,Iasmina Timeea si bebe Georgia Helia

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Am revenit.....dupa ce mi-au trecut nervii si dupa ce am facut si ceva de papa...am fost harnicutza....s ava spun si ce am facut???...poate va fac pofta....hmmm...chiftelutze in sos marinat si cu cartofi piure si ca si desert doar budinca....sunt prea obosita....
Daca va spun ca scriu a doua oara pe ziua de azi si cand ajung la ultimele pagini fac ce fac si inchid tot ce am scris pana acum....daca mi se intampla si a treia oara...imi iau campii....
danidani74.......si nu ai de ce sa imi multumesti de raspunsuri...pentru aia suntem aici...sa ne sustinem una pe alta...nu?...
Ramsan....mai ai putin si vei fi si tu o mamica fericita...oricum nu stiu de unde ai atata curaj si esti plina de optimism...nu ne vinzi si noua pontul?????....
grati.ela...multumim de incurajari...
roxanica...si eu am auzit de la unele mamici chestia asta dar la mine sincer nu vad nimic decat simt o umflatura acolo unde isi baga cate un piciorus sau o manuta....oricum nici nu am cum sa vad de stratul de slaninutza de la mine de pe burtica......
andicu...felicitari si iti doresc o sarcina usoara si sa ai parte de cele mai frumoase 9 luni...
a_deju...vergeturile apar in timpul sarcinii dar nu e o regula pentru toata lumea...de exemplu la mine au aparut chiar la inceputul sarcinii pe picioare si pe ...si acum de o saptamana si pe burtica...asta chiar daca m-am dat toata sarcina cu crema speciala...problema e ca nu stiu cum o sa scap de ele dupa...
panaa...se pare ca incepem galeria si la tine...curaj si suntem alaturi de tine....
luciaro..ma bucur ca ne-ai adus vesti despre tine...de ce nu ne-ai scris mai des?????....se pare ca luni iti tinem pumnii si ne ..pentru tine...va fi bine...
Aelita........si cred ca si eu ar trebui sa iau o bataie buna...ca nu sunt cuminte....
Asiza.........si tu cum te mai simti?...cu moralul cum stai?...
anangel_lexi.....iti multumim ca ne esti alaturi...conteaza mult pentru noi....si tie sa-ti traisca fetita....
Nushulica........multumim de vesti!
...HAI LORYM......suntem alaturi de tine...nastere usoara si sa fiti sanatoase....
Nu a mai ajuns in Metro....zicea ca are o presimtire....
Atudor si bebe Tiberiu....bine a-ti venit acasa......felicitari....si sa fiti sanatosi.....asteptam poze...
Teutz.......macar tu ne mai trezesti la realitate...chiar ca am cazut in acel butoi...nu e o idee rea sa-l aruncam...
Adinutza...bine ai revenit impreuna cu Alessia....ma bucur ca sunteti bine amandoua si sincer mi-as dorii si eu o nastere ca si a ta...dar cine poate stii...vezi nici tu nu te-ai asteptat sa nasti normal......e chiar asa de rau cum imi inchipui eu???....tu ma poti consola........am vazut pozici....doamne ce minune mica....e atat de frumoasa....!!!!!
Mirona si Dani.....felicitari...sunteti niste parinti fericiti...si Kara e frumusica foc....seamana cu mami......multumim Dani...de pozici...!
Danita....pupiciiiiiii....
Aelita...ce frumos e patutzul si camera..felicitari..un adevarat designer......eu inca nu mi-am dat cu tastatura in cap dar daca se mai intampla si a treia oara cred ca sparg calculatorul....nu ma multumesc numai cu tastatura...
Lorym..curaj...sa ne tineti la curent cu starea ei.....o dulce!
roxanica...ma bucur ca esti fericita......
Gata fetelor......am reusitttt sa scriu pana la capat....oricum e o performanta nu?????...de dimineata era si cazul....

alexandra 37 + cu Mark Andrei
poze
burtik 37 saptamani
"Una dintre cele mai mari bucurii ale acestei vieti este prietenia si una din bucuriile prieteniei este de a avea cui incredinta o taina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Adina si Mirona, am plans cand am vazut pozele fetitelor voastre! Sunt niste mogaldete atat de dragute! Si atat de senine in somn, impacate, parca stiu ca mama si tata le vegheaza somnul si nimic rau nu li se poate intampla.

Ana si Adina, bine ati venit acasa! Ce frumos, ati facut treaba buna prin spitale, acum aveti o viata sa va bucurati de copiii vostri!
Ana, vrem poze de baietel!

Lorym, mult a fost, putin mai e! Sa dea Domnul sa scapi cat mai repede si sa iti tii bebele in brate!

asiza, azi mi-am propus sa fiu bine de tot, ca e sotul acasa si am de gand sa o iau foarte incet, sa nu ma sparg. Ieri am fost obosita si cred ca de aia simteam ca am ajuns la capatul rabdarilor.
Hi, hi, si eu tot la fel ma ridic din pat. Cel mai greu e insa sa ma intorc de pe o parte pe alta.

danita, da, vreau zapada, trimite!!! Mi-e atat de dor de zapada!
Culmea, a ajuns friguroasa Canada sa fie mai calda decat Brasovul!
A, iti trimit adresa de email ca am tot uitat, dai niste zapada pe email?


Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

Salutare fetelor!
O zi nu am intrat si vad ca au aparut inca 3 mamici si altele sunt pe ultima 100 de metri. Ieri a fost ziua fetelor. Daca pana acum erau mai multi baietei vad ca au inceput si fetitele sa apara.
Deci felicitari proaspetelor mamici:
Mirona
Almo
Mayaione
si bun venit pe lume puiutilor lor .
Am vazut pozele cu primii bebici si m-am emotionat. Sunt superbe bebelinele si f. bine conturate. Si eu zic ca bb de Mirona seamana f. bine cu mamica. (Cand am nascut-o eu pe Di, ma uitam la ea si nu-mi venea sa cred ca e a mea pt ca nu semana absolut deloc cu mine, doar parul il avea negru, dar si el s-a deschis intre timp. Oricum sper ca bb2 sa semene cu mine.) Si am mai remarcat ceva - tare mandra e mamica Mirona .
Bun venit acasa mamicilor Atudor si Adinazot si bine ati revenit si pe DC. Dandusaaaaa te asteptam si pe tine.
Pt mamicile care au revenit acasa: mult laptic, bbi mancaciosi si somnorosi si refacere cat mai rapida.
Adinazot sa-ti traiasca si tie printesa cea mica si frumoasa (ca mamica ei). Frumoase poze!
Atudor si eu zic s-o lasi mai moale cu laptele praf dc vrei sa-l alaptezi pt ca normal ca se satura mai usor cu laptele praf si e si mai comod pt el si s-ar putea sa renunte singur la tzatzica.

Mai aveam de spus ceva dar nu mai pot deocamdata.
Va pup si sper sa revin cat de curand.

Luly 35s cu si Diana

Mergi la inceput