Cirese de Mai-Iunie 2006 (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Vivi, cand vrei praji, spune-mi mie!

Eu inca lucrez pentru servici

Si tot pentru Vivi: vad ca ai scris ceva de o masa de fructe. Cat ii dai? Te intreb pentru ca Razicescu la masa 2( care e la ora 11.00) a inceput sa nu mai bea decat maxim 60ml lapte din cauza ca bona ii da piure de fructe, nu prea mult, pe la 10.30, cateva lingurite... cat face din jumate de mar si o para mai mica... Apoi, la masa 3, mananca supa-crema de legume, intre 60 si 100 ml. Voi dati pana la urma piure separat si supa(lichida) separat? Al meu nu le vrea decat asa. Nu mai are rabdare sa-i dau cu lingurita cand ii este prea foame si nici supa chioara n-o adora. Cand incepeti sa-i preparati branzica? Cu ce o amestecati? Presupun ca o dati in loc de o masa, cu piure de fructe. Am inteles ca branzica preparata cu lapte si lamaie este cea mai practica si cat de cat gustoasa pentru bebei( cea cu calciu e caaaah)


Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006
ALBUM MOCUTZ

ALBUM LIMBUTZE

ALBUMUL DEGETZELELOR GUSTOASE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Ama, nu stiu ce sa-ti spun despre acei biscuiti, clar nu din cauza glutenului sunt recomandati la 12 luni, ca ala poti sa il dai de la 6 luni. probabil au mult zahar in compozitie, cine stie. Stai linistita ca Seby o sa-i manance pana expira ei ca doar face 1 an pe 27 aprilie 2007, sau nu ?

poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Viviana, sa mai treaca iarna asta si iesim cu placere...stam si destul de departe una de alta din pacate.

Eu asta seara i-am dat un maclavais lui Mihnea, doamne doamne: 3 linguri cereale(cu lapte) mar cu morcov+1 lingura cereale (fara lapte) orez cu roscove+1 masura lapte+120 ml apa+jumatate borcanel de piersica de la hipp. A iesit un castron plin de dadea pe afara. Si ce credeti? L-amancat Mihnea pe TOT TOT, doar ca tot timpul a marait. ma gandesc eu ca daca nu-i placea nu-l manca. Nu cred ca l-a mancat fortzat...adica sa-l fi obligat eu desi el maraia si deschide gura, nu?

poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Si eu ma intreb cam cand sa-i bag branzica...stiu ca aia facuta cu calciu este nashpa rau de tot e ca iasca la gust. Dar eu o sa o incerc pe aia cu iaurt. Mi se pare ca va iesi mult mai gustoasa + ca nu stiu cum se face aia cu lamaie.
Dar ramane aceiasi intrebare, cand sa o introduc? Am pus si eu putin ulei de masline in piureul lui Mihnea ieri, din pacate nu a macat piureul, azi nu am mai incercat, o sa o fac maine. Nu stiu ce are de vreo 4 zile nu mai mananca legumele deloc , ceea ce ma face sa cred ca e cazul sa schimb ceva.

poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiudana2004 spune:

quote:
Originally posted by LYLY809

Vivi, cand vrei praji, spune-mi mie!

Eu inca lucrez pentru servici

Si tot pentru Vivi: vad ca ai scris ceva de o masa de fructe. Cat ii dai? Te intreb pentru ca Razicescu la masa 2( care e la ora 11.00) a inceput sa nu mai bea decat maxim 60ml lapte din cauza ca bona ii da piure de fructe, nu prea mult, pe la 10.30, cateva lingurite... cat face din jumate de mar si o para mai mica... Apoi, la masa 3, mananca supa-crema de legume, intre 60 si 100 ml. Voi dati pana la urma piure separat si supa(lichida) separat? Al meu nu le vrea decat asa. Nu mai are rabdare sa-i dau cu lingurita cand ii este prea foame si nici supa chioara n-o adora. Cand incepeti sa-i preparati branzica? Cu ce o amestecati? Presupun ca o dati in loc de o masa, cu piure de fructe. Am inteles ca branzica preparata cu lapte si lamaie este cea mai practica si cat de cat gustoasa pentru bebei( cea cu calciu e caaaah)


Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006
ALBUM MOCUTZ

ALBUM LIMBUTZE

ALBUMUL DEGETZELELOR GUSTOASE



Lacra branzica ii dai o data cu piureul de fructe,deci dimineata.Si nu te sfatuiesc sa ii faci cu lamaie,pt ca o sa te intrebi de la ce il doare burtica.Eu pana acum am preparat-o cu lamaie si avea Andrei saracu' niste dureri de burtica si se chinuia sa traga parturi si eu ca mama nebuna nu imi dadeam seama de la ce,ca in mintea mea nu ii dadeam nimic nou.De ce nu incerci sa prepari branzica dupa reteta data de Ioana,cu iaurt?Si daca o faci cu Ca lactic,amestecata in frucre,nu mai e asa de fada.

Dana si Andrei (6 mai 2006)
poze nunta
poze Andrei

Varsta Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

quote:
Originally posted by carminabulina

Si eu ma intreb cam cand sa-i bag branzica...stiu ca aia facuta cu calciu este nashpa rau de tot e ca iasca la gust. Dar eu o sa o incerc pe aia cu iaurt. Mi se pare ca va iesi mult mai gustoasa + ca nu stiu cum se face aia cu lamaie.
Dar ramane aceiasi intrebare, cand sa o introduc? Am pus si eu putin ulei de masline in piureul lui Mihnea ieri, din pacate nu a macat piureul, azi nu am mai incercat, o sa o fac maine. Nu stiu ce are de vreo 4 zile nu mai mananca legumele deloc , ceea ce ma face sa cred ca e cazul sa schimb ceva.

poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc



Cand nu vrea deloc piure, incearca sa mixezi piureul cu supa, poate vrea supa-crema, asta ca o masura temporara, evident... eu ii dau deocamdata cu bibe supa-crema

Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006
ALBUM MOCUTZ

ALBUM LIMBUTZE

ALBUMUL DEGETZELELOR GUSTOASE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Lacramioara sa stii ca ar putea fi o idee buna, ca am vazut ca daca mancarea e mai lichida e mai receptiv. doar ca eu nu-i fac supa, am deja piure de legume congelat in borcanele. dar am sa adaug apa plata sa-l mai subtziez...nici nu stiu, sau sa pun acolo la fiert niste legume si sa amestec zeama care iese cu piureul deja existent.
Si ascult-o pe Danutza, ca s-ar putea sa aiba dreptate...nici eu nu vad lamaia cu oki buni...bine sunt si cam mioapa de felul meu .

poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana79 spune:

Buna fetelor!!!

Ati scris mult rauuuuuuu...incerc sa citesc dar mi-e are greu mai ales ca tot timpul mi-l ocupa Nicole.

Noi avem probleme cu morcovul a vomat rau duce ce i-am dat 2 lingurite intr-o zi.

Mancam cu mare placere fructe de legume sa nu auzim. O sa incerc mai incolo iar... asta e.

Am pus poze de la HALLOWEEN:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/necdiana/album?.dir=9093re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//www.photos.yahoo.com/ph//my_photos

Va pup

Diana de Nicole Evelyn (13 Iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

DANA, MULTUMESC MULT DE SFAT; DAR LINKUL CU RETETA IOANEI NU L-AM PASTRAT! PLS, IL ARE CINEVA? CA DE MAINE VREAU SA INCERC SA PREPAR BRANZA, DOAR AVEM DEJA 5 LUNI SI 3 ZILE
Cred ca o sa-i introduc in piure duminica si 20g de carne fiarta, o sa iau vitel, nicidecum pui. As lua vitel, as portiona si as congela... Inteleg ca SE FIERBE CARNEA SEPARAT si se arunca apa respectiva, doar carnea se mixeaza si se amesteca in piure... sau in supa-crema, ma rog.
Eu ii fac supa o data la doua zile, jumate ii dau in ziua respectiva, jumate pun la frigi pana a doua zi.


Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006
ALBUM MOCUTZ

ALBUM LIMBUTZE

ALBUMUL DEGETZELELOR GUSTOASE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Diana, pentru dovlecelul mic si frumos...dulcica mititica si frumoasa...bai dar ati speriat omuletul cu costumele voastre ...si pe mine, dar cel mai tare este al sotului, daca el este "scheletul", ala urat.

poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput