Cirese de Mai-Iunie 2006 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

Buna fetelor,

Venim sa dam si noi raportul... O groaza de investigatii si inca nu avem un diagnostic clar. Rezultatele la ambele uroculturi au aratat mai nou ca Andrada are e.coli. La prima ne iesise proteus. Am fost la dr. Marcu, asteptandu-ma sa ne dea un antibiotic, ceva. Insa mi-a spus ca in momentul in care a avut acel episod febril (acum 3 saptamani), fara alte simptome, trebuia in primul rand sa-i fac o ecografie abdominala, si 3 uroculturi la 2-3 zile diferenta. Ne-a facut programare peste rand la dr. Stamate, si la eco ne-a iesit ca totul este normal (cu o exceptie). Astfel ca urmatorul pas este sa refac uroculturile la spitalul Victor Babes. Daca de la sumarul de urina ne iese ceva infectie trecem repede pe tratament. Daca nu, ramane sa asteptam rezultatul de la urocultura.

Da si exceptia de la eco ar fi ca ii apare pe ovarul drept o formatiune chistica de 7 mm diametru. Dr. Marcu nu mai era acolo sa discut cu ea cat e de grav, cum a aparut, etc. Dr. Stamate nu a parut ingrijorat, dar poate nu era cazul sa imi spuna el ceva.

Si uite cate complicatii au aparut doar de la un scurt episod febril .

Maine o astept pe mama la mine, asa ca ma mai eliberez un pic. Sotul vine abia marti noaptea in tara. Nu stiu cum se intampla dar mai mereu cand pleaca el, apar si complicatii cu cea mica, incat raman singura sa umblu peste tot. Da, si sambata viitoare vom fi nasi de botez, asa ca voi mai avea de facut si cumparaturi pentru finutzul cel mic.

toata livada de ciresele.

Steluta cu Andrada Cristina (17 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Viviana sa inteleg ca aveti o slabiciune la ochii negri ? pai atunci ne straduim sa-i tinem asa toata viata.

Multumesc fetelor pentru complimente, nu va spun cat de mandra ma simt cand le primesc si sper sa ma intelegeti . intr-adevar Mihnea se misca mult, poate de aceea nici nu-i gras, desi cu riscul de a va innebuni , cred ca nu este gras ca nu mananca .

Mitti multumesc pentru nominalizare .

Doroti, intr-adevar pare mai mare pentru ca este un bebelus luuuuuung rau.

Stelutza imi pare rau ca trebuie sa treceti prin toate "examenele astea". Cand mai mergi la MArcu sa vezi ce zice si ea despre acel chist? dar Andrada se simte bine acum? si sa aveti grija de voi.

poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vivighe spune:

Steluta...multa sanatate Andradei.Sa speram ca rezolvatzi repede...iar cu ovarul nu stiu ce sa zic...Ce-or avea fetitzele noastre cu hormonii astia?...Ingrid a avut chist la tzatzica...Andrada la ovar...

POZE
Filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Raluca, am vazut pe micutza Ilinca (foarte frumos nume, incantator as spune...si bebi care il poarta )si am zambit, chiar am ras, cand am vazut cat de nedumerita era de noua pozitie in care se afla...o sa se obisnuiasca si o sa faca si altele, ca deh, creste.

Si sa intreb si eu ceva: copiii vostri maraie cand le dati cu linguritza? Al meu cum il pun la masa incepe sa maraie, cand nu deschide gura inteleg de ce o face dar atunci cand deschide, ce naiba mai inseamna?

poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vivighe spune:

Carmina...avem avem...mare slabiciune mare la ochii negri...daca avetzi si voi la albastri (sau verzi ca inca nu stim cum raman) ne-am rezolvat

POZE
Filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vivighe spune:

Ingrid desi manaca frumos(in sensul ca deschide gura si papa orice ii dau) "comenteaza"("mmm...mm...mmmmm") tot timpul...la inceput ca-i e foame si vrea sa-i dau mai repede,apoi ca s-a cam saturat si n-ar mai vrea.Plus ca de cand se stie nu mananca linistita niciodata...tre' sa dea dintr-un picior cand e in scaunelul de masa...se trage cu mana de picioare.Noroc ca nu-si baga mainile in castron...Cand ii dau biberonul ii pun un shervetzel de panza sub gusha sa nu i se scurga lapte pe haine ...da nu ramane sub gushitza nici un minut...il smulge de acolo si-l flutura prin aer.Daca i-l iau din mana se trage de haine...daca o tin de maini cu mana mea libera incepe sa dea din picioare.Daca il vede pe tac-su' isi sugeste gatul dupa el.Si toate astea in timp ce mananca foarte "linistit".Nu scoate biberonul din gura pana nu se satura.

POZE
Filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiudana2004 spune:

quote:
Originally posted by Steluta

Buna fetelor,

Venim sa dam si noi raportul... O groaza de investigatii si inca nu avem un diagnostic clar. Rezultatele la ambele uroculturi au aratat mai nou ca Andrada are e.coli. La prima ne iesise proteus. Am fost la dr. Marcu, asteptandu-ma sa ne dea un antibiotic, ceva. Insa mi-a spus ca in momentul in care a avut acel episod febril (acum 3 saptamani), fara alte simptome, trebuia in primul rand sa-i fac o ecografie abdominala, si 3 uroculturi la 2-3 zile diferenta. Ne-a facut programare peste rand la dr. Stamate, si la eco ne-a iesit ca totul este normal (cu o exceptie). Astfel ca urmatorul pas este sa refac uroculturile la spitalul Victor Babes. Daca de la sumarul de urina ne iese ceva infectie trecem repede pe tratament. Daca nu, ramane sa asteptam rezultatul de la urocultura.

Da si exceptia de la eco ar fi ca ii apare pe ovarul drept o formatiune chistica de 7 mm diametru. Dr. Marcu nu mai era acolo sa discut cu ea cat e de grav, cum a aparut, etc. Dr. Stamate nu a parut ingrijorat, dar poate nu era cazul sa imi spuna el ceva.

Si uite cate complicatii au aparut doar de la un scurt episod febril .

Maine o astept pe mama la mine, asa ca ma mai eliberez un pic. Sotul vine abia marti noaptea in tara. Nu stiu cum se intampla dar mai mereu cand pleaca el, apar si complicatii cu cea mica, incat raman singura sa umblu peste tot. Da, si sambata viitoare vom fi nasi de botez, asa ca voi mai avea de facut si cumparaturi pentru finutzul cel mic.

toata livada de ciresele.

Steluta cu Andrada Cristina (17 iunie 2006)



Steluta,multa sanatate Andradei.Tinem pumnii sa iasa totul bine!

Dana si Andrei (6 mai 2006)
poze nunta
poze Andrei

Varsta Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

quote:
Originally posted by vivighe

Ingrid desi manaca frumos(in sensul ca deschide gura si papa orice ii dau) "comenteaza"("mmm...mm...mmmmm") tot timpul...la inceput ca-i e foame si vrea sa-i dau mai repede,apoi ca s-a cam saturat si n-ar mai vrea.Plus ca de cand se stie nu mananca linistita niciodata...tre' sa dea dintr-un picior cand e in scaunelul de masa...se trage cu mana de picioare.Noroc ca nu-si baga mainile in castron...Cand ii dau biberonul ii pun un shervetzel de panza sub gusha sa nu i se scurga lapte pe haine ...da nu ramane sub gushitza nici un minut...il smulge de acolo si-l flutura prin aer.Daca i-l iau din mana se trage de haine...daca o tin de maini cu mana mea libera incepe sa dea din picioare.Daca il vede pe tac-su' isi sugeste gatul dupa el.Si toate astea in timp ce mananca foarte "linistit".Nu scoate biberonul din gura pana nu se satura.

Viviana si Ingrid

POZE
Filmuletze



, uf m-am mai linistit. Deci sa inteleg ca-i dai lui Mihnea sa manance? ...Eu ma gandeam serios sa angajez pe cineva sa-l hraneasca ca eu nu am nervi pentru asa ceva...poate si pentru ca nu inteleg foarte bine toate semnele lui, si imi este teama sa nu-l fortzes sa manance dar in acelasi timp nu vreau sa ramana nici nediversificat...acum bea doar 4 mese de lapte pe zi...o medie de 700 ml (sunt zile si de 630 dar si de 750 ml). Ingrid cat lapte mai bea? Aaaaaa, plus laptele din cereale 90 ml ar veni.
si o dedicatie pentru fetele care vor...ca noi le vrem pe toate ...sa iasa la o prajitura cu Mihnea:http://www.youtube.com/watch?v=vCQBG3vjCFU


poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Am fost prin tot orasul sa ii caut lui Seby biscuiti Hero fara gluten si cand intr-un final am gasit produse Hero intr-o farmacie, avea si biscuiti si cand i-am vazut i-am luat fara sa mai citesc ce scrie pe spate: contin gluten si sunt pt bb peste 12 luni Ca sa nu mananc eu biscuiti de 130mii de lei , spuneti-mi si mie pana la cate luni e interzis glutenul asta..sa ii pastrez ca expira in octombrie 2007 si sa ii dau mai tarziu sau ii pot da de acum? Si de ce scrie ca sunt pt bebe de peste 12 luni, din cauza ca au gluten sau de ce?Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby Erik Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vivighe spune:

Ingrid mai are doar 3 mese complete de lapte,una de fructe si cea de pranz o inlocuim incet incet...per total circa 550ml(o medie).

Cred ca totzi au bazdacii lor...io am inceput sa ma mai calmez ca mai aveam un pic si o luam razna.De cand cu diversificarea a la dr. Marcu m-am linishtit...urmez in principiu schema aia...si cand simt io ca mai pot adauga ceva...mai adaug.De pe la 8 luni o sa-i cam dau de toate(mai putzin alea interzise pana la 1 an).E mai simplu sa urmezi niste reguli decat sa-ti bati tu capul cu fel de fel de meniuri.

Si cand zici ca mai iesim la prajitura?


POZE
Filmuletze

Mergi la inceput