LMA - Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (94)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Ripley bucura-te ca sta Anutza si alea 2 ore si se joaca singura..a mea nu sta nici 5 minute, de cate ori n-am calcat cu ea in brate, sau am spalat vase, sau mai stiu eu ce.

Numai ca m-am impacat demult cu gandul asta, inca de cand era in burtica, asa era si atunci, super activa si zabauca, asa e si acum.

Gata ca tati e singur cu fata, care ,apropo, sub "atenta" lui supraveghere tocmai si-a prins acu 5 min degetele in sertar la comoda.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 10 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Intamplator am dat peste un articol despre intarcat. Am pus link dar cica e reclama ilegala.

Cristina Negara cu
Elise-Stefania
, 3 Decembrie 2005
Filmulete Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Da Ripley am un copil cuminte in general dar sunt si momente si zile in care e un mic dracusor si nu sunt obisnuita deci...ma pierd cu firea pt cateva secunde si...ma calmez ca nu imi sta in fire sa lovesc.

REPET: Nu sunt de acord cu ce a facut dar ii pare rau destul de tare si ...eu cred ca tb sa fim alaturi de ea si nu sa o punem la zid.
Lavi ma surprinzi prin remarca ta ca "nu suntem un grup". Nu am sustinut nici o clipa ca toate suntem la fel dar...am crezut ca suntem "UN GRUP" in care fiecare vine cu realizarile si esecurile fiecaruia si pe cat posibil ne alinam una alteia suferintzele si ne bucuram impreuna pt realizari...samd.
Dar se pare ca tu nu esti de acord. Imi pare rau sa aflu lucrul asta.

Sau sunt eu cea deplasata si cer prea mult de la acest grup? Eu asa am intzeles pana acum ca suntem ca o familie cu bune si rele si in care sa ne sustinem reciproc dar...se pare ca...gresesc?

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Gabitaco frumos spus!!!



Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Diana,

Suntem un grup de mamici care au fost insarcinate si au nascut aproximativ in aceeasi perioada. Deci multe chestii comune.

INSA: ca mamici evident gandim diferit. Si ne tratam copiii diferit din multe puncte de vedere.

Nu suntem un grup decat la modul cel mai comun: mamici de noc-dec 2005. In rest, greu gasesti 2-3 mamici din 80 care seamana ca gandire si ca educatie copil.

Asa ca NU putem generaliza absolut nimic.
Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Ok...am intzeles acuma....
Si eu care traiam cu senzatia ca suntem ca o familie....
Asta e...greseala mea. Asa sunt eu...ma atasez si... de multe ori gresesc.



Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Si apropos: niciodata nu am sustinut ca suntem la fel...ci doar ca eu credeam ca suntem ca o familie. Dar se pare ca fiecare intzelege ce vrea asa ca...sryyyy!!!

Ca sa schimbam subiectul...ce ziceti de vremea de afara?

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

uite cand voiam si eu sa scriu, se aprind lucrurile, si nu-mi place.

dar voiam sa scriu de altele.

intarcatul. fi-mea mi-ar face o mare favoare sa se intarce singura. si-am mancat... tot felul de arome picante, poate poate se stramba la san, da-i place fetei variatia. cum avem liber la lapte de vaca, incercam substitutia, mai bine lapte de vaca decat o mama care cedeaza nervos. o fi sanatos pt ea alaptatul pana la maritis, da' pe mine ma epuizeaza.
pana atunci, ma chinui sa conving zgatia ca mami gateste bine si n-o sa moara de foame daca se lasa de cautat tzatzele pe sub tricou.

maimutica mea cu 4 dinti a invatat sa se si suie in pat, ca de coborat o face de ceva vreme. cu conditia sa-si traga o masina si sa se suie pe ea intai. deschide fermoarul la patutul ei, intra si iese in 4 labe cu cate-o jucarie in dinti. vrea numai cu andrei, asta e turbat ca-i strica sor-sa sinele la trenuri... o loveste... iris urla... si e ca la nebuni.
azi am pus-o pe iris in scaun, ca faceam mancare... andrei se juca cuminte... si cand ma uit, iris se strecurase afara din centura scaunului, si se suise pe masa de bucatarie. si asta in spatele meu, ca spalam legumele.

sia cum intrebare... ca poate stiti. iaurt seara la un an, are ceva? ca andrei asta mananca, si sor-sa vrea si ea. i-am dat, ca n-am cu cine sa ma inteleg...


Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

cristinamh iaurt baga nati de pe la vreo 7-8 luni. Simplu, nu cu fructe, arome, alea-alea.

dordia, eu asta am zis, nu suntem un grup - unitate in cuget si simtiri ci mai degraba un colaj de personalitati diferite, pt mine asta-i farmecul.

Si de aici, la cate o intamplare, fiecare are o reactie conforma cu personalitatea ei. D'aia nu mi-a placut fraza: noi ca grup trebuia sa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Cristinamh eu zic ca e ok. Ce ar avea???

Stiti ce face fi'miu cat eu stau pe DC? Faramiteaza un biscuite pe covor in milioane de frimituri!!!Asa ca maine...!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput