Bun venit "Bucurii de septembrie-octombrie 2006"

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

inni , ralucutza merci pt raspunsuri . eu scriu cu luca in brate.de la 13 e treaz. am sa incerc in seara asta sa-l stimulez sa vedem ce iese

pupici

_

Cami de Luca Ionut (25.09.2006)
Pozici cu burticutza
Album Luca Ionut

Cresc intre-o zi cat altii intr-un an...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Cata_adrdragut soricelul tau. M-am uitat la pozici. Sa va traiasca. Nenea dr tutunaru face copii draguti nupoate ma aud taticiCum ai facut pagina pt bebe???

Pupici

POZE CU PRINTESA

Monica si bebe Cosmina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

bine v-am gasit bucuriilor de sept-oct!
vreo 4 ani de aici inainte pe aici ne vom face veacul! spre deosebire de odisee unde am stat nici un an!

a adormit si fi-mea in sfarsit! am zis ca-mi dau duhul azi! nu mai puteam! niciodata de doua luni de zile n-am patit asa ceva! de la 10.30 de cand s-a trezit a urlat si iar a urlat! pana la 18.00, cand n-am mai suportat si cu lacrimile de crocodil curgandu-mi siroaie pe obraji am pus-o in patut si am lasat-o sa tipe! si a tipat! rau! vreo...3 minute! si a cazut lata si a adormit! acelasi scenariu ca cele 3 nopti, daca va mai amintiti! se pare ca uitese si avea nevoie de un remember!



raluca de alexia-maria (07.09.2006)
pozishoare
cresc pe zi ce trece...
www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">va invit sa ma cunoasteti!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

ahhhh am uitat... bine v-am regasit la scutece!
sa avem bb-i sanatosi si norocosi!

_

Cami de Luca Ionut (25.09.2006)
Pozici cu burticutza
Album Luca Ionut

Cresc intre-o zi cat altii intr-un an...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

bb ralukutzaasa a urlat si soricica mea acum vreo ora de nu se mai oprea , i-am dat titica a molfait-o un pic si a cazul lata .Doarme pe burtica nemiscata.Cred ca tb sa-i mai lasam sa si plinga ca la cit se frichingesc nici ei nu stiu ce vor. Eu ii mai zic "viermus" ca se misca de nu isi gaseste un loc.

POZE CU PRINTESA

Monica si bebe Cosmina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cata_adr spune:

quote:
Originally posted by Monique_new

Cata_adrdragut soricelul tau. M-am uitat la pozici. Sa va traiasca. Nenea dr tutunaru face copii draguti nupoate ma aud taticiCum ai facut pagina pt bebe???

Pupici

POZE CU PRINTESA

Monica si bebe Cosmina




Mercic pt. aprecieri. Eheee..da, intr-adevar face bebei frumusei. Am vazut si eu printesa ta. De altfel toti bebelusii de aici sunt minunati.
Site-ul l-a facut sotul meu, deci este meritul lui. Eu o sa pun in curand povestea nasterii micutului meu.
Piticotul meu a fost cuminte azi. Ralucutza, te inteleg perfect...acum 2 seri si piciul meu urla ca din gura de sarpe si a plans de la 12.00 la 3.00 noaptea. Bineinteles ca pe langa el plangeam si eu. Nu stiam ce sa-i mai fac. Oricum, am observat ca de cateva zile, il doare foarte tare burtica. Si e normal sa planga. Am citit undeva ca intre sapt. 6 si 8 sunt foarte plangaciosi. Si apropos, noi azi am implinit o luna si 2 sapt. In rest, e ok..ne luptam cu mucisorii, noroc cu batista bebeluslui.
Apropos, am o intrebare: voi cum le dati sa pape? La cerere? eu pana acum ii dadeam cu program, dar am decis sa incerc sa-i dau la cerere sa vedem daca va fi mai bine.


Cata - o mamica fericita
Robert Alexandru: www.keyweb.ro" target="_blank">POZE BEBE
----------------
You really can change the world if you care enough!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

Bun venit mamici -foste burtici-la scutece!

Eu chiar nu inteleg cum reusiti sa postati atat de des! Cred ca sunt eu total incapabila sa-mi gestionez timpul si sa ies din 'starea de distrusa din lipsa somnului'

Am vazut bbi si am promis ca voi semna in guestbooks cate un gand frumos...in curand...

V-am rugat si eu cu o carte, dar va iert ca m-ati ignorat ca ati fost ocupate cu scutecele

RALU -si al meu a plans azi, si el nu plange!!!! Colicii l-au rapus. Plange un pic- cam 10 sec si il plimb in toate felurile numai sa nu-l mai aud! Stiu ca nu e alintat si nu plange aiurea asa ca mi se rupe inima! Offff

INNI- cred ca ma abonez cu infarix hexa!

Sambata botez un ingeras si -fetele cu botezul- stati linistite ca va fi o zi superba!


ALESSIA80 cu minunea ARMAND (07.09.06)

poze
uite cum cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

bine ne-am intalnit la bucurii de sept-oct!

Inni- am o idee cand ai timp si chef datele si zilele de nastere le poti trece pe 2 coloane

Alexutza- eu ii fac masaj dupa baie, in vanita pun sapun lichid pt bebei Nivea si mai pun ulei de corp iar unghiutele le tai cu o unghiera care e doar a lui


Fug ca ma cheama datoria

Cristina siDragos (31.01.2004)+Victor(19.09.2006)
Poze
POZE YAHOO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

quote:
Originally posted by alexutza_26

Buna fetele, Va urmaresc de foarte mult timp, am mai scris de cateva ori...dar acum mai mult doar citesc...

Am si eu cateva intrebari pt voi...

1. cu ce taiati unghiutzele piticilor....?
2. in apa de la baitza voi ce punetzi?
3. inainte d ebaitza trebuie masat cu ulei..sau nu, cum e mai bine....???
Cam atata...daca mai imi aduc aminte...revin...

NU NE UITATI SI PE NOI CU LISTUTZAAA....

Mamica fericita de Gabitza

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!



bine v-am regasit la scutece!!
alexa eu tai unghiile lui matei cand doarme cu unghiera.mi-am luat forfecuta de bebei dar nu pot cu ea sub nici o forma.i-am cumparat o unghiera,o folosesc numai pt el si pina acum ne descurcam bine cu taiatul.
in apa de baita eu pun o solutie de baie pt bebei pe baza de ulei,hidrateaza pielea si nu mai trebuie sa dau dupa cu ulei.inainte nu dadeam cu nimic,nici moasa nu mi-a spus sa-i dau inainte ci dupa.
acum cateva zile mi s-a terminat solutia si aseara l-am spalat cu altceva si apoi l-am dat cu babyoil,l-am masat putin,ne-am jucat cu el sa-l mai obosesc si sa-mi doarma.
sa aveti o seara placuta alaturi de pitici si taticii lor

Svetlana,mamica fluturasului Matei


poze matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

aaaa, nu, a mea nu plangea de durere! asta e sigur! am invatat-o cand plange de durere si cand de rasfat! a mea s-a invatat sa stea in brate asa cu fata spre exterior sa vada tot ce misca si sa fie plimbata! intr-una daca se poate! daca nu se poate...face ea sa se poata! urla pana o iei si o tii asa! nu mai suporta s-o tin ca pe bebelusi culcata sau cu fata spre mine! eee, si cum ma asezam un pic jos cum incepea...pai cat sa stau asa ca nu mai pot? sunt si eu om! mi-e mila si de mine!

cata, suuuuuuper site-ul! mi-a placut mult mult de tot! iar comentariile sunt de coma! parca-l recunosc pe sotul meu, e stilul lui! cam asa sunt comentate toate albumele noastre cu poze! albume reale, nu virtuale, vreau sa zic!
aaa, si avem si noi carut din ala smecher cu vizor! am vazut la multa lume prin oras! chiar la f multa! se pare ca-s f practice si rap cal-pret e f bun!



raluca de alexia-maria (07.09.2006)
pozishoare
cresc pe zi ce trece...
www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">va invit sa ma cunoasteti!



Mergi la inceput