Piticlontzi de iulie-august 2004 (202)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Pateuri cu brinza telemea si ciuperci:
-foietajul se cumpara!. Eu aici il iau de la frigider si-l las putin sa se dezghiete. Este din cel care la copt se desface in foi. Eu il gasesc sub forma de patrate si tai pe diagonala ca sa am triunghiuri.
-compozitie:-o legatura ceapa verde
-ulei masline (sau orice alt ulei)
-brinza telemea (sarata)rasa
-2 oua
-1 cutie mare de ciuperci
-o legatura marar
Pe foc de caleste ceapa in ulei..se adauga ciupercile. Separat se bat ouale, se adauga brinza rasa si mararul. Se raceste putin compozitia de pe foc si se combina apoi cele doua.
Se pune cite o lingurita de compozitie in fiecare triunghi si se impaturesc mai intii cele doua colturi de pe aceea linie si apoi virful opus (ati inteles ceva?)
Se pun la cuptor (eu le dau si cu un pic de spray cu grasime)...pofta buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Olivia...saru' mana de reteta.Chiar o voi face si eu.Apropo de felul 2,am dat un link in celalalt capitol,de pe culinar.ro, cu Pui la cuptor cu sos de smantana...a fost grozava.Mie imi mai plac cartofii frantzuzesti,poti manca cu inca ceva,carne, sau chiar simpli.Si am mai zis...de varza a la cluj...un fel de sarmale desfacute...
Ca gustare ca sa zic asa...ar fi telina cu maioneza si usturoi...e delicioasa.
Mi-am amintit de mancarica de ardei copti.Sau n-ar strica un cordon bleuSau ostropel de pui.

Dariuto...ehehehe...as vrea io sa mai prefere pe tat-su si sa mai scap io,dar toata ziua aud:'mamiiiiii...mamiiiii'.Normal ca vrea si cu el si mai ales s-a obisnuit la somn cu sotzul,dar initial,tot dupa mine urla.Si la greu,desigur


Dana...sa-ti traiasca baietii ,sa fie norocosi si sanatosi.Eu cred ca vrea la mamaia pt ca e un pic gelos.Spui ca a suferit ca vrea la mamaia dupa ce ai nascut,dupa ce a stat 1 an la voi.Posibil sa fi suferit de fapt ca mai imparti dragostea pt el cu inca unul mic si la mamaia stie ca e singurul favorit.Si in plus,te si pedepseste,ca sa zic asa,ca pleaca de la tine.Cred ca nici nu este constient de astea,le face instinctiv,iar la mamaia nu are concurenta.Si cred ca ii era dor si de prieteni.Poate am batut campii,te rog sa nu te superi,dar si la mine e aceeasi situatie ca la tine,doar ca eu nu eram departe si fata isi doreste sa stea cu noi,dar vad ca e geloasa,chit ca il iubeste foare mult pe cel mic.Si are tendinte sa ne 'pedepseasca' cu cate ceva,cand nu-i convine regimul.Ei intra in adolescenta si devin foarte dificili,indiferent ce ai face.Ehhh...sunt multe de spus aici...eu iti doresc sa le rezolvi cat mai usor pt toti.

ana...bine ai venit!pt imunizare eu ii dau Septilin,de la Himalaya.Dar ma tenta si unul cu echinaceea si propolis.

Nora

Comorile Norei Noi doi Costume carnaval Noutati

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Nora,nu bati cimpii deloc!Ba chiar m-a bucur nespus ca intr-un fel ai inteles situatia.Despre Serban as vorbi zile si tot nu ar fi de ajuns sa spun tot despre el.Am zis sa scriu si eu la bloguri dar de departe bat recordul la drama pe tot forumul asta ,asa ca am renuntat.Serban e un copil absolut deosebit,nu stie sa pedepseasca,singurul lucru care-l tine acolo este mama mea,destul de bolnava pe care el nu vrea s-o lase singura.Prieteni nu are,e un tip mai straniu!Poate o sa am timp sa-ti mai povestesc,acum insa m-a trege cineva de mineca in mod asiduu!Pupi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

quote:
Originally posted by speel

Nora,nu bati cimpii deloc!Ba chiar m-a bucur nespus ca intr-un fel ai inteles situatia.Despre Serban as vorbi zile si tot nu ar fi de ajuns sa spun tot despre el.Am zis sa scriu si eu la bloguri dar de departe bat recordul la drama pe tot forumul asta ,asa ca am renuntat.Serban e un copil absolut deosebit,nu stie sa pedepseasca,singurul lucru care-l tine acolo este mama mea,destul de bolnava pe care el nu vrea s-o lase singura.Prieteni nu are,e un tip mai straniu!Poate o sa am timp sa-ti mai povestesc,acum insa m-a trege cineva de mineca in mod asiduu!Pupi



Pai daca il tine acolo dragostea pt bunici si e asa sensibil la nevoile altora...este...extraordinar...e laudabil si...fara cuvinte.Putini adolescenti sunt asa sensibili si atenti.Dar atunci...e mai greu pt tine si pt el.Daca erau doar toane de copil...mai treceau ,dar asa...Cred ca el se simte vinovat ca o lasa pe bunica singura,stiind cat il iubeste.dar tot cred ca e si un pic de gelozie,ca te imparte cu Cado.La bunica...el e unic,deocamdata.Deci daca vrei si ai timp si nu te deranjeaza...eu astept chiar cu mare interes ce ai vrea sa-mi povestesti.

Nora

Comorile Norei Noi doi Costume carnaval Noutati

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Nora merci de idei!Varza a la Cluj..io nu servesc..ca nu pap varza dulce..sub nici o forma! Alice mi-a dat reteta de pui!
Dana si io te astept ..la povesti...

..eu acum am venit de la filmari...si azi am fost vedete .
sper sa va arat miine niste poze de la filmari ...ma duc sa pap...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Olivia draga,povesti o sa-i spun Norei ca voua v-am impuiat capul cu cel Serban!da tre sa am timp si eu cu asta stau cam prost deocamdata.Ca noutate,imi spune una din zilele trecute ca isi deschide cont pe DC si se baga la taclale cu cucoanele ca a citit el niste chestii care ar trebui lamurite pe aici.Cica toate mamicile se vaita ca le sunt copiii bolnavi de parca nu ar fi normal sa fie si bolnavi..........,sunt nemultumite pentru ca copilasii nu fac intotdeauna ce vor ele ..........si mai mult de atit ca aici pe forum chiar ar trebui sa-si spuna si copiii parerea!!!!!!!!!Of Doamne si asta e numai inceputul pubertatii,cica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

http://new.photos.yahoo.com/antandreea/album/576460762332625338/photo/294928803482418845/29
cred ca acum o sa se vada
caro, ce par lung i-a cescut alessiei! ai niste fete beton! si treci si tu mai des pe-aici

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza si la noi fulguieste un pic,mandra m-a anuntzat de dimineatza ca i-a zis bunica Geta ca o sa ninga si o sa iasa cu saniutza(saracutza nu a mai iesit de-o saptamana din casa)asa ca i-am zis ca nu are ghete,asa ca trebuie sa mergem intai sa-i cumparam ghete
Am vazut fetele foarte,foarte frumoase ale Carolinei si pozele superbe ale AndreeiP,peisajele parca-s din povesti!!!Si asteptam cu nerabdare pozele cu ginerica Uka costumat si cuscra vedeta!
Fetele,multumesc pentru raspunsuri,mucisorii i-au trecut, problema este ca a luat-o tusea(si ea nu a tusit niciodata pana acum)o sa incerc cu stodal sau paxeladine(daca intra Serban al Daneispeel pe forum eu-s prima la impuscat)
o zi cat mai scurta si usoara

gorodeii

aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza neatza
aici nu e ninsoare dar plouaaa ca la nebuni.
Olivia ce sa mai zic de Pat? ca tot din ale lui face. rastoarna, mestereste, croncane prin casa, se uita la niau, deseneaza...din astea. macar daca nu va dau prime sa va filmeze, nu? astept poze cu tumul si cu tine vedeta
Andreea tare furmoase poze.
Liliana, Anca, ce mai faceti, sunteti ok?
Nora buna ideea cu cordon bleu, am sa fac maine! sa traiesti!
cam slabuta miscarea ieri....pe unde ati umblat?
Ioana pai hai sa ii cumperi ghete mandrei, cum altfel
gata, fug la treaba.
sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Neata!

Pe aici ninge la modul serios. A fost asa incantat Tudor de dimineata cand i-am aratat, a stat vreo jumate de ora la geam sa vada cum "linge".

Cristal, baga un ochi pe aici, ca sa imi zici care e numele tau complet, sa nu scriu gresit pe pachet. Ca azi vreau sa-l trimit.

Sotul meu s-a gasit tocmai azi sa plece la Bucuresti (cu ninsoarea asta). Si eu vreau sa plec prin oras, ca mai am ceva cumparaturi de facut. Nu prea imi vine, dar ma duc, ca m-am saturat prin casa.

Va pupez si astept restul de raporturi.

Mergi la inceput