Cirese de Mai-Iunie 2006 (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Buna Miti ,
Vad ca tu ai nascut in ziua in care eu ma rugam de Paul sa vina odata... Si a venit in ziua urmatoare - in 20 am stat cu perfuzie de oxitocina in zadar... da' macar am cunoscut bine sala de travaliu

Avem o tentativa de diversificare - adica am inceput sa-i dau suc de mar - o saptamana, apoi suc de morcov - si am ajuns sa nu mai avem scaun zilnic...

Cam atat acuma - ma cheama bucataria



Oana Rusu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

Lume, lume, poftiti de vedeti o lupta corp la corp cu o ....perna!
http://www.dropshots.com/adelatordoi

**********************************************************
adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)-3.1kg, 52cm

Baieteii lui mami AICI
Varsta Fineas

Varsta Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiudana2004 spune:

quote:
Originally posted by camelia.t

Lume, lume, poftiti de vedeti o lupta corp la corp cu o ....perna!
http://www.dropshots.com/adelatordoi

**********************************************************
adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)-3.1kg, 52cm

Baieteii lui mami AICI
Varsta Fineas

Varsta Andrei






La mine nu mergeee!!!

Dana si Andrei (6 mai 2006)
poze nunta
poze Andrei

Varsta Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

oanarusu pai de ce ii dai doar suc de morcov simplu ? daca i-a placut marul amesteca-le si cred ca se va rezolva "problemuta". Eu acum in locul tau i-as da suc de mere il loc de morcov pana in ziua cand face kk si apoi as adauga progresiv si cate putin suc de morcov, insa daca al tau e mai constipatel, as pune cantitate mai mare de mar si mai mica de morcov. Eu asa am facut, doar ca in loc de mar ii dau portocala+mandarina pt ca mi-a vomat cand am pus mar. Doar morcov constipa.

miti, mamica de 20 iunie 2006
http://photos.yahoo.com/magdalena_voinescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

cameliat SUPPPERRRR !!!!

mai fetelor ma faceti sa mor de ciuda !

miti, mamica de 20 iunie 2006
http://photos.yahoo.com/magdalena_voinescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

vivighe, nu sunt cu gluten, nu. la asta m-am uitat. nu stiam explicatia data de adi, caruia ii multumesc, da n-au. oricum, eu am folosit acest mod de evaluare la restul. adica treaba sta cam asa: toate indicatiile privind hranirea sunt enuntate astfel incat sa se poata aplica pana si la cei mai sensibili bebei, asa incat, daca ai discernamant, poti da ignore la multe Nu-uri. de exemplu eu am dat ignore la "cel putin trei zile intre doua alimente noi". poate gresesc uneori, nu stiu, insa acum copilul meu e fericit si n-are nici o reactie alergica la nimic.
a, am aflat si de ce era constipata!! vaca de ma-sa (cu toata prietenia ce ne leaga nu-(m)i pot spune altfel!) N-A FIERT spanacul! adica l-am oparit, insa nu l-am lasat cateva minute sa fiarba, nu's de ce, nu mi-a fost capu'acasa, ma gandeam la urzici, cine stie.. oricum, copilu' meu a mancat, asadar, masa verde... Barbatu-meu mi=a zis la telefon ca stie ca e taur, da asta nu inseamna sa copiez si alimentatia de la taurine...

camelia, la multi ani pentru fineas!!! m-am tot gandit ca vine 28 si te urez, da n-am intrat atunci asa ca iti spun acum, cu intarziere da' din suflet, un pupic pentru un scorpion mic!

geliza, eu ii dau vitamina C in fiecare zi, odata cu vigantolul, 5-6 picaturi. nu trebuie sa iti faci probleme, surplusul se elimina, nu exista overdose. de sterilizat nu mai sterilizez de pe la o luna jumate.
uite, acum citesc ce scrie daryana, pe care o pupam si o invitam la chinese, mai facem un drum zilele astea! nu stiam de vitamina c asa ceva! aoleu! pai nu bun atunci. facem si noi sapaturi

arleena, la noi a iesit aproape negru, da am zis ca de la spanac trebe sa fie. o fi fost de la banana? nu's ce sa zic... asta ar explica si povestea cu constipatia, in parte. uff, iar imi amintesc ce mama tampa sunt, auzi tu, sa nu fierb spanacu'....

maine mergem in parc, la soare, si facem poze cu verzii ochi ai horei! in casa nu se vede in poze, sunt intunecati si atat.

intreba cineva de gicutza. e bine, insa e cu amandoi copiii pe cap in cea mai mare parte a timpului si nu mai are timp nici sa respire. vine ea cand poate, sigur!

Luana si Hora - 14 Mai 2006

Hora Lucia
www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

"Toamna,dafinul ia culoarea schimbatoare a fosforului si, dupa zilele lungi, suparator de pline de praf, simti primele zvacniri ale toamnei ca aripile unui fluture, falfaind in dorinta de a se deschide."(Lawrence Durrell)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

Dana nu stiu care-i pb de nu merge. Acuma folosesc prima data site0ul pt filmuletze.....sa ma mai uit la setari....la mine se deschide...sa vad daca are si asta ceva setari pt privat/public.

**********************************************************
adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)-3.1kg, 52cm

Baieteii lui mami AICI
Varsta Fineas

Varsta Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

si la mine se deschid filmulete voastre.

miti, mamica de 20 iunie 2006
http://photos.yahoo.com/magdalena_voinescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

Dana, cred ca nu de la mine e pb......

**********************************************************
adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)-3.1kg, 52cm

Baieteii lui mami AICI
Varsta Fineas

Varsta Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

am vazut muuuuulte poze! sunt care mai de care mai frumoase, da nu dau nume, nici la poze nici la filme, ca sunt convinsa ca am pierdut multe pe parcurs si nu vreau sa uit pe cineva!

intrebare importanta! voi de ce nu folositi tarcul, mey mama mey!??! mie imi pare una dintre cele mai bune inventii, dupa pampers si servetele umede, lapte instant etc...
iti pui cupilu in tarc, il inconjori cu jucarii si lumea e a ta (sau balconul, cu scrumiera..)
serios, nu stiu cum ar fi fara tarc, noi il folosim intensiv deja, iar mai tarziu imi pare vital. daca te doare burta si esti singura in casa cu iedu ce faci? ca peste fo doua luni nici patul nu mai e safe, se trage in sus si se arunca in cap (io asa faceam, poate de acolo reactii secundare, vezi spanacu'..)
premergator noi avem, se cheama nancy, e o setteritza roshcata si abia asteapta sa isi ia slujba in primire!

Luana si Hora - 14 Mai 2006

Hora Lucia
www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

"Toamna,dafinul ia culoarea schimbatoare a fosforului si, dupa zilele lungi, suparator de pline de praf, simti primele zvacniri ale toamnei ca aripile unui fluture, falfaind in dorinta de a se deschide."(Lawrence Durrell)

Mergi la inceput