Soacra !!!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

bune .....dimineata!

Oana am ramas socata de ce fel de soacra ai....de fapt aia nu e femeie,soacra,mama,bunica...e ceva de genul ....brrr....Doamne-fereste!!!

mare e gradina Domnului!!!

in rest.....o excursie spatiala...gratuita ....e oricand bine-venita!!
sa ne rezervam loc....ca peste vreo cativa ani o sa ne vine randul!!
eu am baiat si cred ca tb sa incep sa ma pregatesc....sufleteste!

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

uau si eu ziceam ca soacra mea e o scorpie!!!!!!!!!!!mama de poama acra! asta e de coma !!!!!!!!!!!!! brrrrrrrrrrrrr

mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Oana si Persis, soacrele voastre au bilete gratuite in capsula interstelara...
Dar si ideea lui Mihaela e buna, insa din pacate nu stim cand vine urmatorul tzunami in zona:(

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Draga Gabi K , eu una fac si credit la banca sa-i platesc un concediu definitiv in alta galaxie!Ca asa-s eu , generoasa de felul meu!Si ii platesc si masajele si activitatile distractive.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Draga magnolis, cu toate ca eu scap de soacra mea in 3-4 saptamani printr-o metoda care nu-i pedepsita de lege crede-ma ca as plati si eu pt un bilet pt dansa, inca unul pt barbatul ei, inca unul pentru fiica sa si inca unul pentru cumnatul... si daca nimeresc actiunea gen "4+1 gratis" atunci poate sa mearga si sotul, sa nu ramana singurel aici, fara mami si fara turma.

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

quote:
Originally posted by Gabi_K

Draga magnolis, cu toate ca eu scap de soacra mea in 3-4 saptamani printr-o metoda care nu-i pedepsita de lege crede-ma ca as plati si eu pt un bilet pt dansa, inca unul pt barbatul ei, inca unul pentru fiica sa si inca unul pentru cumnatul... si daca nimeresc actiunea gen "4+1 gratis" atunci poate sa mearga si sotul, sa nu ramana singurel aici, fara mami si fara turma.

ex- gabibarta





Dana Paul(6) Ana Maria(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Pai , daca-i la gramada , mai am si eu de trimis cativa membrii din familie. Poate-si deschid acolo un club si citim noi la forumul lor:"Cum am scapat noi de Gabi , Magnolia , Luna etc, - si nici n-am dat bani!".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:



Care sunt asemanarile dintre o bere si o soacra?
1. Amandoua sunt amare!
2. Amandoua fac spume la gura cand le agiti!
3. Amandoua sunt bune reci pe masa!

Nora aduce acasa doi pepeni si spune catre soacra-sa:
- "Draga" soacra, te-am auzit ieri spunand ca ai da jumatate din viata pentru un pepene. Uite ti-am adus doi!

Soacra in vizita la nora.
Nora:
-"Draga" soacra, cat stai pe la noi?
Soacra:
-Atat cat voi fii bine primita.
Nora:
-Nici la o cafea nu stai?


Ce faci atunci cind iti spune doctoru ca ti-au mai ramas 3 luni de trait?....
--Te duci si le petreci cu soacra si vor fi cele mai lungi zile din viata ta..


Maria face poze pe malul lacului.
La un moment dat, barbatu-sau o striga disperat:
- Marieeeeee! Vino repede ca se ineaca maica-mea!
- Imi pre rau, dar mi s-a terminat filmul din aparat!


- De ce e bine sa mearga soacra la vot?
- Ca sa se obisnuieasca cu urna.


Soacra merge in vizita la nora ei si o gaseste goala pe pat.
- Ce faci noro?
- Il astept pe sotul meu in costumul Evei, ca sa-i fac o surpriza placuta.
Se duce soacra acasa si isi asteapta sotul goala, pe pat.
- Ce faci, fa?
- Te-astept in costumul Evei! Nu-ti place?
- Ba da, dar n-ai putut sa-l netezesti putin?


Intr-o zi Maria era la lucru pe camp.
Si vine in fuga Vasilica, vecina ei si o striga:
-Ba Marie - o murit soacra-ta, vino repede acasa.
Dar Maria striga:
-Ba Vasilica - prima data lucru si dupa aceea distractia.


Intrebare: Cand te uiti cu un singur ochi la soacra ta?
Raspuns: Cand apesi pe tragaci....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinaczm spune:

Eu ii tot spuneam la sotul meu ca ar fi fost perfect daca era orfan de mama. Vad ca scorpia de soacramea are asemanare. Eu am doi baieti si de multe ori m-am gandit cum voi fi eu ca soacra si am ajuns la concluzia ca daca voi fi la fel ca ea, ca ea sa capat... deci daca voi fi foarte acida in ce o proveste pe soacramea... In viata mea nu am vazut o femeie mai inconstienta, egoista si tampita! Se crede foarte "smechera" chiar daca nu are mai mult de 8 clase, considera o "smecherie" sa nu vorbesti cu vecinii pe scara, sa nu iti faci prieteni, ci numai din cei dupa care sa poti profita, ceea ce eu detest... Doamne in viata mea nu am detestat mai mult pe nimeni, mai mult decat pe ea... A avut tupeul sa ii spuna baiatului meu cel mai mare, sa nu ma iubeasca ca eu sunt rea, ca vreau sa ii vand casa...si ca va dormii in garajdin cauza mea... etc... aproape un an mi-a trebuit sa-l conving pe copil ca nimic rau nu i se va intampla.Va mai spun eu pozne ale soacra-mi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Persis spune:

Corina, bine ai venit in clubul nurorilor satule de soacre. Eu i-am spus unei prietene, tot nemultumita de soacra, ca soacrele ar trebui duse si inchise undeva.........departe...... sa fie numai ele, sa nu aiba acces nimeni la ele si nici ele sa iasa de acolo, sa se otraveasca una pe alta....hi hi hi!!!!
Asa ma enerveaza soacrele astea, mai ales cand se iau de copii nostrii si ii invenineaza, e lucrul pe care nu-l suport si pentru care am dat-o eu afara din casa mea pe soacra. Eu din fire sunt rabdatoare, m-a crescut bine mama, m-a invatat sa nu-i raspund nebunului dupa nebunia lui, sa trec cu vederea lucrurile marunte si care nu au valoare, sa nu fac un capat de tara din nimic, asa ca am tacut, am rabdat , am ignorat annnniiii de zile, crezand ca se va potoli nebuna, dar de unde????? Nu m-am gandit niciodata ca ar putea sa invenineze copii, dar cand am vazut ca o face, m-am ridicat ca o leoaica impotriva ei, ca nu mai puteam rabda sau ignora.
Culmea e acuma ca si socru s-a cam saturat de ea si se "trimit" unul pe altul la.....stiti voi unde!!!
Eu sper sa nu fiu asa , nu am cum sa ajung ca ea ca nu ea m-a facut pe mine!!
Sanatate si fiti fericite,
Persis

Mergi la inceput