Soacra !!!

Soacra !!! | Autor: georgiana 1000

Link direct la acest mesaj

Cu tot respectul pentru aceste mame Soacre dar ma mananca limba rau de tot ce se crede soacra mea nu pot sa va scriu povestea ca ma enervez din nou , pentru cele dintre noi care au probleme va puteti descarca aici , si inca ceva dati-mi si mie o idee sa ma inpac cu ea , doar am tutuito asta e tot intr-o criza de furie cand ea ma facut "" fetitzoo''

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Initial creeata de georgiana 1000
pentru cele dintre noi care au probleme va puteti descarca aici


Aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85863 e subiect special cu soacre si nurori.

Nunta noastra - 3 Iunie 2006

Vine bebe !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana 1000 spune:

Merci frumos !sunt atat de nervoasa si nici nu aveam cu cine sa vb. ca daca vb. cu ceilalti din familie incep toti sa te eticheteze ma simt o intrusa la mine in casa ... nu imi vine sa cred trebuie sa iau atitudine si nu pot ...., eu am fost plecata un an ,timp in care soacra mea a avut grija de copil si sot dar asta nu inseamna ca daca m-am intors ii sunt rivala nu.... am fost plecata din cauza unor planuri marete pe care le aveam cu sotul .... mie greu si nu imi vine sa cred , chestia e ca eu nu pup in fund pe nimeni ....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Georgiana,

Cel mai probabil soacra ta ignora faptul ca te-ai intors si se poarta ca si cum ar fi ea "sotia".

Nu cred ca atat timp cat ea incearca sa fie in locul tau se pune problema sa va impacati.

Am incercat si eu asta cu soacra mea, sa ma impac, dar cata vreme ea vrea sa "fie" in locul meu asa ceva nu e posibil.

Ce ai putea sa faci tu ar fi sa clarifici rolul ei acum cand te-ai intors.

Iti doresc succes si muuult, mult calm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calatoare spune:

De obicei unele soacre se impun atunci cand gasesc teren prielnic. Iar unele nurori nu pot riposta din mai multe motive(timiditate, sot ascultator fata de mama sa, ajutor financiar din partea soacrei si altele). In cazul tau, lipsa de acasa in decursul unui an. Clar ea are un aer de dispret in ceea ce te priveste.
Musai sa iei atitudine! E familia ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

Te sustiin!!!

Dar macar soacra-ta iti spune in fata (daca am inteles bine) ...soacra-mea sapa si sapa pe la spate cat poate


te pup!
capul sus!
si scrie-ne sa te mai eliberezi!




Irina si Noélia - 25 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

de 3 ori ne-am intalnit si ne-am certat de 5 ori.....

am tratat-o cu ignore tunci cand vorbea si nu ma interesa ce spune, al meu sot stia ca nu se poate pune cu mine si dak il vedeam ca ii ia apararea...avea de furca cu mine dupa, ca doar eu sunt cea cu care traieste


eh...n-am mai vazut-o de vre-o 2 ani si juma, si nu mi-e dor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

quote:
Originally posted by georgiana 1000

Merci frumos !sunt atat de nervoasa si nici nu aveam cu cine sa vb. ca daca vb. cu ceilalti din familie incep toti sa te eticheteze ma simt o intrusa la mine in casa ... nu imi vine sa cred trebuie sa iau atitudine si nu pot ...., eu am fost plecata un an ,timp in care soacra mea a avut grija de copil si sot dar asta nu inseamna ca daca m-am intors ii sunt rivala nu.... am fost plecata din cauza unor planuri marete pe care le aveam cu sotul .... mie greu si nu imi vine sa cred , chestia e ca eu nu pup in fund pe nimeni ....



http://pg.photos.yahoo.com/ph/hazardimob/my_photos


Georgiana si Bianca (30 Aug.2004)




Georgiana, nu trebuie sa pupi in fund pe nimeni; trebuie doar sa ai un pic de rabdare si tact, si incet, incet sa o faci sa inteleaga ca tu esti doamna casei.
Dar, dupa cum chiar tu spuneai, timp de un an de zile, dansa s-a ocupat de casa, iar acum nu poti sa o dezobisnuiesti intro zi de tot ce a facut un an. In fond v-a ajutat destul de mult.
Ai rabdare!
Nu pot sa remarc, in general, cata intoleranta exista vis-a-vis de soacre. Eu nu zic ca nu sunt asa cum le descrieti, dar totusi, voi chiar nu gresiti cu nimic fata de ele? chiar sunteti perfecte?
Nu uitati ca intro zi majoritatea vom deveni socare; mai bune sau mai rele. Stiu, o sa-mi spuneti ca voi nu veti face, nu veti drege! O sa vedem!
Sper ca nu am suparat pe nimeni, eu am spus doar ce cred, pentru ca am vazut multe cazuri de soacre blamate, dar care in realitate, situatia era cu totul altfel. Cum sunt si soacre rele, exista si nurori foarte rele, si atunci fereasca Domnul de asa ceva!
Stiti cum se zice: adevarul e undeva la mijloc!
Pupici si numai bine!


www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Poate ca asteapta recunostinta ta si nu reprosuri. Nu cred ca conteaza cine te-a trimis, daca nu voiai nu plecai! Mie nici "fetito" nu mi se pare atat de rau!

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Adevarul adevarat e ca nu putem stii exact ce si cum in cazul Georgianei. Si eu, daca povestesc de cele 2 soacre (fosta si actuala), puteti zice ca adevarul pe la mijloc.... etc. Am mai povestit si nu repet aici. Este in-cre-di-bil ce le poate naste mintea si cit pot fi de scorpii! Sper sa nu ajung la fel! De dragul copiilor mei!

Nu putem judeca noi de ce a plecat Georgiana, ce si cum. Iar mie sa-mi fi zis "fetito", as fi luat-o la goana din casa mea!.....

Georgiana, iti tin si eu pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

quote:
Originally posted by babyblue

eu atat de bine m-am impacat cu soacra mea incat am divortat.:)))

insa acum ma bucur. e mai bine asa. si acum ma simt din nou fericita.

nu te lasa calcata in picioare!! e tot ce pot sa-ti spun!

_

Babyblue va pupa pe toti!!

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."



wow! Si eu!!! Maine am a doua infatisare la tribunal, si pe cuvantul meu ca imi pare rau ca nu se poate pronunta un divort din culpa soacrei! Asa ca ramane vinovatul principal sotul si alcoolul...

Mergi la inceput