Mamici de sept-oct 2006 (90) - Ultimul episod :))

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Alina, dar ce mare s-a facut Bianca!
Chestia cu kk e adevarata, David al meu a facut o data pe saptamana pana la varsta de 5 luni. Pe vremea aia eram si eu impacientata, nu-mi dadeam seama ce bine era ca nu trebuia sa-l spal nonstop la fund cum o spal pe asta mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Am intrat sa-i multumesc in special lui Inni...pentru urari si sa stiti ca am fost alaturi de voi la fiecare nastere.....chiar daca numai va citeam....cred ca va e greu acum sa va despartiti de ceea ce va tinut aproape atatea luni.....dar voi incepeti acum un alt capitol din viata voastra...cu alte probleme si intrebari....
Vreau sa va felicit pe toate si sa va spun ca aveti niste bebeii foarte frumosi...nu ma mai satur sa ma uit la poze...si sa aveti parte numai de bucurii alaturi de ei....si pe mine m-a incurajat mult citindu-va!
Va ...pa toate.....si sper sa se termine si la mine cu bine........si ne vom intalnii cu toate la "scutece"...!

alexandra 37 + cu Mark Andrei
poze
burtik 37 saptamani
"Una dintre cele mai mari bucurii ale acestei vieti este prietenia si una din bucuriile prieteniei este de a avea cui incredinta o taina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Fetelor, m-ati terminat azi cu mutatul la scutece!!! La propriu, stau acuma si plang in fata calculatorului cu lacrimi de crocodil... David doarme si bine ca nu e nimeni acasa sa ma vada ca ar zice ca mi-a murit cineva...

M-am emotionat foarte tare, in cateva clipe mi-am adus aminte de tot ce am trait in sarcina alaturi de voi, de toate intrebarile care ma macinau si am gasit raspuns aici... alaturi de voi am trait un capitol foarte important si unic din viata mea, sarcina aceasta, cine stie daca voi mai avea parte de o alta, numai Dzeu stie, oricum usor nu va fi nici la a doua.

Vreau sa va multumesc pt. tot, pentru raspunsurile voastre legate de sarcina, pentru urarile voastre cand mergeam la controale si echo, cand am aniversat ziua de nastere si a nuntii noastre, la nastere si la intoarcerea acasa... chiar am simtit tot timpul ca imi sunteti alaturi si, sincer, mi-a fost mai usor...

Daca e sa-mi para rau de ceva, este faptul ca nu v-am descoperit mai repede, abia in luna a 5 am dat de voi si sunt f. multumita de acest lucru... de atunci am avut o sarcina mai usoara, cu griji si cu nelamuriri mai putine...

O sa-mi para rau tot timpul ca s-a terminat frumoasa perioada a sarcinii, atunci abia asteptam sa nastem, sa fim cu bebeii in brate, sa-i stim sanatosi... acum ne e dor de ea, cu toate neplacerile ei...

De acuma ne intreptam toata atentia noastra catre minunile care le avem in brate, sa ne bucuram ca-i avem sanatosi si sa ramanem impreuna cat mai mult, vorba lui inni, pana ne sclerozam... (dar nu mai devreme de 100 ani)

Va pup pe toate si sa ne vedem la scutece!


Mirabela - mamica fericita de David (21.09.2006)
POZE EU SI DAVID
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">PAGINA DAVID
POVESTEA NASTERII BUBURUZEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

Ce repede a trecut timpul..... parca ieri am intrat prima data aici pe forum, eram insarcinata in luna a 4-a, iar acum il tin pe Luca in brate!!! Imi dau lacrimile cand ma gandesc ca asa repede a trecut!

Ma bucur ca v-am gasit aici, nu stiu ce ma faceam fara sfaturi voastra, pt ca eu nu stiam prea multe. De cate ori am avut o nelamurire v-am cerut sfatul si mi l-ati dat. Majoritatea ati sarit in ajutor. Va multumesc cu aceasta oacazie la toate si va .
Sa va traiasca bebei, sa fie sanatosi si sa aveti putere sa-i creste-ti si sa-i educati asa cum va place.

Parca as pleca undeva departe asa ma simt in acest moment, dar imi pare bine ca ne revedem la Scutece.

Odiseea sarcinii....

Scumpik_lui, mamica de bebe Luca (17.10.2006)

http://new.photos.yahoo.com/la_ank/album/576460762332527922#page1

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor!
Ultimul episod? Nu-mi ajungea ca eram si-asa destul de deprimata din cauza ca ne-am mutat de la mama iarasi in cutia asta de chibrituri unde nu ai loc nici sa te misti...Acum sunt deprimata si pt. ca ne despartim de odisee...Dar nu-i nimic, cred ca o sa ne simtim tare bine si la scutece...

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Poze diverse, Varsta Mariei,Mariuta mamaruta
www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Am si paginuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

quote:
Originally posted by putzuruca

monique, eu o scot pe gargaritza putin mai tarziu. pediatra mi-a spus sa n-o scot daca sunt mai putin de -5 grade, daca e viscol sau ploua torential. deci...iesim.


Putzuruca mamica de Andreea-Iuliana(19.09.2006)

poze cu dragoste
www.totsites.com/tot/babydeea" target="_blank">pagina Andreea


a, da? atunci iesim si noi afara! buburuza mea m-a tras in piept si azi! am venit de la dr. de familie. prima oara a corupt-o pe maica-mea, am gasit-o pe burta la ea, si-acum doarme la mine in brate. asta e !


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

incercare pt poze

Scumpik_lui, mamica de bebe Luca (17.10.2006)

http://new.photos.yahoo.com/la_ank/album/576460762332527922/photo/294928803475883488/0

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

Merge, dar am latit pagine si nu stiu sa prescurtez.

Cine ma ajuta?

Scumpik_lui, mamica de bebe Luca (17.10.2006)

http://new.photos.yahoo.com/la_ank/album/576460762332527922/photo/294928803475883488/0

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

CE REPEDE A MAI TRECUT TIMPUL! IN APRILIE PARCA M-AM INSCRIS SI EU AICI SI ACUM TIN UN PUI DE OM IN BRATE. II MULTUMESC CELUI DE SUS PENTRU TOT CE AM ACUM!

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Scumpik-lui, tineti-o tot asa! si somn usor! cred ca acum faci nani, nu?

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput