Mamici de sept-oct 2006 (90) - Ultimul episod :))

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Deci iesim si noi

POZE CU PRINTESA

Monica si bebe Cosmina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Buna dimineata!

Mexxa, si pe mine m-au luat emotiile instant cand am auzit ca e ultima zi la Odisee...

CHIAR NE MUTAM LA SCUTECE, GATAAAAAAA???

Inni pe multe dintre noi ne-a SALVAT forumul de griji si plictiseala (de ce sa nu recunosc ) in adevaratul sens al cuvantului. Si eu sunt acasa de la 20sapt si nu stiu ce ma faceam fara , fara VOI .

VA MULTUMEEEEESC !!!


Ileana, multumim ca ai deschis un ultim capitol sa putem sa mai oftam un pic dupa burtici si perioada minunata a sarcinii.





Sandra si gargarita
Ce mare am crescut !
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Gety, si eu am observat ca ochisorii curg mai tare daca iesim afara in frig si praf. Am cumparat si eu aseara Bonissan, am inceput sa-i dau si o sa urmez schema ta cu ora 15 sa vedem daca merge si la noi. Multzu' .



Sandra si gargarita
Ce mare am crescut !
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Eu ma incumet sa incep munca la listuta dar poate ma ajutati voi si-mi mai spuneti cine, cum, cand amai nascut? Am gasit detalii despre Adinazot, parca erau si Bogdan_alyna, Nokia, Danip, Sheryll....



Sandra si gargarita
Ce mare am crescut !
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vauva spune:

Vai ce emotionant! Ne mutam la scutece...odiseea noastra s-a terminat...

Na ca m-am emotionat. Eu nu am mai avut timp sa scriu dar de citit v-am citit asa ca vreau sa felicit pe Mirabela, Inni si Eloise pentru minunatele lor povesti ale nasterii care m-au impresionat profund fiecare in felul lor. ma gandesc ca trebuie sa imi fac timp sa o scriu si eu pe a mea. Apoi pe Pufymic, Alessia, Raluca pentru micii crestini, sa va traiasca si sa va bucurati in continuare de ei impreuna cu cei dragi voua.

Sheryll, Adina, Ena felicitari pentru puiutii vostrii!sa va traiasca!

Pe la noi e rece, dar au fost niste zile cu soare, asa ca am profitat si am stat pe afara cat am putut. Asta mica asa le doarme la frig... Acum ninge, e prima ninsoare dar e mai mult lapovita. Eu imi scot puiul si acum afara ca ce o sa ma fac cand e mai rece, trebuie sa o obisnuiesc. In rest nu prea sunt multumita ca nu mananca prea bine dar sper sa ia in greutate, joi mergem la control sa vedem ce dimensiuni mai avem. Si KK facem mai rar la 3 zile dar eu nu am stimulat-o cu nimic ca mi-au zis ca pana la 7 zile este normal la bebelusi , numai daca are dureri si plange trebuie facut ceva.
Daca vreti sa vedeti cum facem noi gimnastica si intinderi ne puteti vedea aici: aici si aici




Pupici,



Alina&Bianca(25 August 2006)

"Making the decision to have a child-it's momentous. It is to decide forever to have your heart go walking outside your body."

~ Elizabeth Stone


POZE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mini_me spune:

Buna ziua, mamicilor!

Cu surprindere si de ce nu, cu regret, vad ca am ajuns si la capatul odiseei si as vrea sa multumesc tuturor mamicilor de aici si abia astept sa ne vedem la "bucurii".

Fetelor, am nevoie de ajutorul vostru: m-a luat raceala de aseara(stranut si imi curge nasul intr-una) si cum alaptez nu stiu daca pot lua niste Panadol sa imi mai treaca nitel din nenorocirea asta.



poze Iulia

I am in shape: round is a shape!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Sheryll, Adinazot, felicitari si sa va traiasca bebelusii!

Mexxa felicitari pt. Seby, e baiat mare de acuma! Spor la treaba cu mutatul si sa revii cat mai repede.


Mirabela - mamica fericita de David (21.09.2006)
POZE EU SI DAVID
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">PAGINA DAVID
POVESTEA NASTERII BUBURUZEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vauva spune:

quote:
Originally posted by putzuruca

monique, eu o scot pe gargaritza putin mai tarziu. pediatra mi-a spus sa n-o scot daca sunt mai putin de -5 grade, daca e viscol sau ploua torential. deci...iesim.


Putzuruca mamica de Andreea-Iuliana(19.09.2006)

poze cu dragoste
www.totsites.com/tot/babydeea" target="_blank">pagina Andreea




Aici pana la -15 putem scoate bebelusii afara

Alina&Bianca(25 August 2006)


"Making the decision to have a child-it's momentous. It is to decide forever to have your heart go walking outside your body."

~ Elizabeth Stone


POZE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Neata!

Mai fetelor, mi-au dat lacrimile cand am vazut titlul "ultimul episod". Vai ce repede a mai trecut timpul si iata-ne mamici. Felicitari tuturor, sa va creasca puiutii mari si voinici!

Mamici de noiembrie-decembrie, de maine va predam stafeta! Succes si nasteri usoare!

Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

Buna ziua!

Abia acum am reusit sa intru si eu. Nu prea am timp, iar cand sunt mai libera incerc sa dorm, ca toata ziua sunt zombi ei su ca unele dintre voi, si cand ma pun in pat imi cad ochii in gura.
Sympa, Mirabela, Adameasca si Crisnemes va multumesc pt raspunsuri

Acum s-a mai reglat cu mancarea. Ziua vrea mai des, cam la 2 ore jumate - 3, dupa care doarme, iar noaptea mancana cam pe la 11 jumate-12 si apoi dimineata la 5 jumate-6.
Sunt bucuroasa ca asta s-a rezolvat, dar a intervenit alta problema. Ziua dupa ce ii dau sa pape il tineam langa mine in pat si dormeam amandoi. Si cerd ca s-a invatat asa, pt ca seara dupa ce mananca nu vrea sa doarma pana nu il iau cu mine in pat. cum l-am pus langa mine doarme f bine. Daca il las in patut plange de mama focului.
In rest noi suntem bine, colici nu a avut decat in ziua cand mi l-a dat asistentele in salon, dupa care nu a mai avut deloc. Sa o tinem tot asa.

Am vazut ca va plangeati de kg in plus. Eu in timpul sarcinii am pus 20 de kg, iar dupa 5 zile de sta in spital, cand am ajuns acasa m-am cantarit si aveam cu 11 kg mai putin. Deci am dat jos in 5 zile 11 kg. Restul sper sa le dau jos la fel de usor, dar intr-un timp mai lung, pt ca acum trebuie sa mananc pt bebe.

Acum plec ca a adotmit Luca si vreau sa dorm si eu putin. Revin mai tarziu sava povestesc cum a fost la nastere.

la toti

Scumpik_lui, mamica de bebe Luca (17.10.2006)

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput