Inseminare (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Micky Acum am vazut ca erai in ziua 12. Chiar ca e devreme. bafta la testul de sange!! Nici eu nu am avut nici o modificare a sanilor. Abia pe la 20 de saptamani e sarcina au inceput sa ma doara si ma intrebam ipohondra ca de obicei, oare ce am. m-am lamurit repede pentru ca de pe la 26 de saptamani au inceput sa curga (colostru).

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)



Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Fetelor, eu dupa sani imi dau seama ca a mai trecut o luna. Daca se umfla inainte de CM cu max 7 zile si sunt moi ca in restul lunii, nu am ce sa sarbatoresc. Pana acum nu am pipait sani umflati si tari, care sa ma faca sa sarbatoresc.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Fetelor va multumesc oricum pentru incurajare.
Eu cred ca depinde de la organism la organism.

De exemplu am auzit ca pe unele fete le-au durut IA, iar pe altele nu.

Nu ne ramane decat sa asteptam ca DD sa traga o privire si pe la noi.

Va pup
Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

initial postat de mamucu

nou venit


Membru din:26/10/2006



Romania

2 Posts
Trimis la - 31/10/2006 : 15:16:14
--------------------------------------------------------------------------------

a facut cineva IA cu dr. Diana Cocei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

TIA, i-am raspuns la pag 1. Stiu ca dr Cocei e buna la IA, dar mai multe date nu ii pot da intrucat eu fac de abia luna viitoare prima inseminare.
Poate stiu fetele mai multe, dar sunt asa de putine pe aici zilele astea.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Tiaeu am bifat a-8-a IAS care de data asta a fost cu Dr. Cocei. De fapt dansa ii concentreaza pe gigei in laborator! O sa iti spun rezultatul. Eu am vrut sa fac 6 IAS pe care le-am facut cu stimulare, apoi am mai facut una in luna imediat urmatoare fara stimulare, dar mai eram inca sub efectul celor 6 din lunile precedente. Luna asta trebuia sa fie FIV, caci cu IAS-urile merg in gol si stupiza, in urma tratamentul scump am avut doar 3 foliculi si aia de-abia se dezvoltau, incat am fost f. deprimata si am cotit-o spre IAS macar asa sa nu pierd banii dati pe stimulare care nu au fost decat vreo 700 Eur.
Asa ca poate cine stie Dr. Cocei o sa imi poarte noroc! Va tin la curent!Eu am facut IAS sambata 28.10. si inca ma mai dor sanii si sunt tari. Pe mine nu m-a durut niciodata, dar nici la HSG cu toate ca trompele erau infundate. Ma rog, nu stiu excat daca exista vreo regula in acest sens!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Fetelor, vineri trebuie sa merg la dr sa imi dea tratamentul de stimulare. As vrea sa vorbesc cu el sa ma programeze la IA la un cabinet particular, ce sugestii imi dati? Va rog ajutati-ma, ca deja simt ca o iau razna.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

micky, eu am mereu sanii umflati si tari inainte de CM si tot vin rushii, asa ca regula e ca nu exista nici o regula. bafta multa celor ce asteptati rezultatul!

andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Azi dimineata m-a sunat o prietena care a facut inseminare si se pare ca e in ziua 28 a ciclului.Era foarte agitata si emotionata.Imi spunea ca are toate simptomele ca ii vine ciclul:sanii moi, cercane si dureri de burta, si totusi azi dimineata a avut temperatura 37.2.
Stie ca suntem in aceeasi situatie, adica asteptam amandoua sa ni se intample minunea candva, si din cauza asta s-a consultat cu mine.
Dr care i-a facut IA i-a spus sa ia 6 capsule de utrogestan/zi (vaginal).
Eu i-am zis ca n-am mai auzit pana acum de doza asta si ca poate din cauza utrogestanului sa-i fie atat de mare temperatura.Voi ce credeti?
M-as bucura tare mult sa i se implineasca visul , macar ei...

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

ali, eu am facut IA in octombire, soldata cu esec: am luat 4 utrogestan/zi, am avut temperaturi mari, cam 37,1 in fiecare zi, a intarziat ciclul, asa ca probabil acest medicament e responsabil de asa temperaturi si de intarzieiri. dar, cine stie, poate prietena ta e o norocoasa si la ea chiar e bb!

andreea

Mergi la inceput