Inseminare (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

UN CAPITOL NOU PLIN DE GRAVIDUTE VA DORESC!!
Aurel_cris bafta maine, sa fie foliculii mari si sa faci inseminarea cat mai repede!! Multa bafta luna asta, sa fie luna ta de reusita!!! Si eu sunt in z12 azi, suntem mai mereu impreuna la asteptari, dar eu luna asta nu fac inseminare, fac o pauza!! Multa bafta maine!!
Mamucu depinde cu cine faci inseminarea, daca faci cu dr. Cocei nu te doare deloc, am auzit ca are "mana usoara".
Micky2007 tin pumnii sa fie cu ochisori!!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Ioanatugs multumesc mult pentru urari.
Azi Z12 dupa IA, temperatura 37.1, test negativ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Catty ai avut dreptate, oare de ce nu te-am ascultat?
Azi am facut un test si acum sunt demoralizata total , desi se poate sa fie prea devreme.
In afara de cateva intepaturi, nu simt nimic.
Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Micky eu sunt una dintre fetele care au reusit din prima IAS. Pot sa-ti spun ca facusem asa o obsesie cu testul de sarcina incat nici macar atunci cand am stiut sigur ca sunt insarcinata nu am facut test. Asa ca nu am vazut niciodata cele doua liniute (am facut testul de sange) in schimb am acasa doua ochisori albastri. Eu iti urez multa bafta si mai lasa testele. iti spun eu care am facut zeci la viata mea.. si fara rezultat. Imi amntesc ca in dimineata in care am fost la analizele de sange am facut un test si a iesit negativ. Aveam deja vreo 4 luni de sracina si m-am gandit sa fac si eu un test de sarcina ca sa am si o dovada de genul asta (nebunie curata) dar mi-a fost tare frica sa nu iasa tot negativ.

Mamucuinseminarea nu doare (cel putin pe mine nu m-a durut deloc) iar histerosalpingografia e un cosmar. Nu as compara-o nici macar cu nasterea. Iar eu am nascut natural fara anestezie. pe mine m-a traumatizat asa de rau HSG-ul ca mai bine as face laparoscopie decat procedura asta inumana.

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)



Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

MICHY, pai vezi daca nu asculti o fata mai "varstnica" decat tine? De ce vrei tu sa te demoralizezi asa? Mai sunt 2 zile pana la testul de sarcina din sange, si atunci o sa dai de baut. Sunt sigura de asta.
MAMUCA, dr Cocei e buna la IA. Si pt mine HSG a fost un cosmar, dar IA am inteles ca nu doare. Eu fac prima IA luna viitoare.
Succes tuturor

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Catty am sa ascult de aici inainte, dar sper ca nu este cazul. Sanii au inceput sa ma doara asa ca inainte de CM, s-au mai marit (dar cred ca este de la mancare, ca am inceput sa mananc mai mult), in rest nimic, imi caut simptomele.
Catty iti multumesc din suflet ca esti langa mine, atunci cand am cea mai mare nevoie.

Ana Maria esti o fericita ca ti-a iesit IA din prima, as vrea sa fie si la mine asa, mai ales ca noi nu avem nici o problema. Iti multumesc pentru incurajari....pai daca tu ai facut un test chiar in dimineata testului de sange....eu cum as vrea sa imi apara mie in Z12 doua liniute........? Hai ca m-am mai linistit, mai speram.


Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

MICHY, o intrebare. Sanii tai mariti si usor durerosi sunt tari la atingere sau sunt moi ca in restul lunii? Dr T spune ca daca sanii sunt tari e semn de sarcina. Stai linistita. Pana nu vezi roshu in fata ochilor e de bine.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Catty nu imi dau seama, intotdeauna inainte cu 10 zile de CM ma dureau si erau un pic mari.

Vom vedea, numai este mult pana joi.

Pupici
Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

MICHY, sanii nu trebuie sa fie moi, chiar daca se umfla. Ca sa fie sarcina ar trebui sa ii simti mai tari ca restul lunii.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Nu neaparat, eu n-am suferit nici o modificare a sanilor, nici la prima, nici la a doua sarcina.

Mergi la inceput