* Ghiocei de martie - aprilie 2006 * (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simona_toma spune:

Multi ani traiascaaaaa Mariuca Atomica
Multi ani traiascaaaaa Anthony Nicholas -Biuta

Multi ani traiascaaaaa Marc Alexandru - alinaalex

Multi ani traiascaaaaa Thea Antonia - Andreea Georgiana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nshiro spune:

Iar am ramas in urma de tot cu cititul si cu scrisul$B!&(B
Vesti noi nu prea avem decat ca Maria se aseaza singura in fundulet In rest, pozne$B!&(Ba tras fata de masa si si-a varsat in cap o sticla cu apa iar in alta zi a furat o jumatate de rosie de pe masa si pana a gasit-o mama a mozolit-o bine de tot. Se pare ca i-a placut$B!&(BAl doilea dinte inca nu a aparut dar cred ca nu mai e mult ca se vede alb.

Laura cred ca ti-am mai scris dar tare m-am mai bucurat cand am citit vestea!!! Si eu cred ca va fi baietel si ca de data asta nu vrei mai avea nici cea mai mica problema.
Dea voi poze noi nu aveti?
Mari ce chestie mai cu Teo ca nu vrea nani decat afara$B!&(BSucces cu dezvatatul ca acusi vine iarna si ce te faci?! Ce grei tre sa-ti fie si tie cu 6 treziri pe noapte$B!&(BDeci de cate ori ii dai san Teodorei? Felicitari pt dintisor si pt ridicat in fundulet si in picioare. LA MULTI ANI pt ziua ta sa fii fericita si iubita!!!
Ciuf are dreptate Mari si eu te admir mult. Pe langa copii mai ai si o casa foarte frumoasa si curata. La mine e vraiste$B!&(B E si stramt si nici nu mi-a placut apt asta niciodata. Sa vedem cand ne vom muta la casa daca voi fi in stare sa le tin din scurt asa ca tine$B!&(BMicuta Eva zici ca nu i-a picat bine supica?! Hmm eu nu cred sa fie totusi de la pui. Cine stie$B!&(BNu te descuraja. Mai incearca, poate a mancat cu pofta si din cauza asta a vomitat. Si mie imi cada parul ingrozitor. Da de tuns nu ma tund ca mi-ar sta oribil. Mi-am cumparat vitamine si am luat cateva zile dar am constatat ca ma constipa. Uff$B!&(BAuzi tu globurile alea le faci dupa model sau din cap de la tine?
Catrinel succes cu muraturile! Ce bine suna$B!&(B
Marilena bine ati venit in clubul nostru!
Mihaser gata incepeti cu engleza? Puiul tau parka seaman cu Teo a lu Mari Si Maria exact ca si Cristian zice ca patutul are gust tare bun. Uite aici dovada:http://www.dropshots.com/day.php?userid=137263&cdate=20061027&ctime=225702
Poli multa sanatate micutului sa se faca bine repede Ufff.
Lili LA MULTI ANI fericiti alaturi de cei dragi. Pupicei lui Vladut. Uff tare rau tre sa mai fie sa-ti vezi copilasul venit $BEB(Branjat$B!&(Bde la gradinita$B!&(Bi Maria o sa inceapa din decembrie si am o groaza$B!&(B
Roxivan ti-ai tras glow?! Ai patit si tu ca Adar$B!&(B
Alorea ce reactie a facut bebe dupa vaccin?
Serj am vazut pozele. Ce dulce e Ambra! Si ce mare s-a facut! Ce diplome aveti voi acolo pe perete? Si Maria are o predilectie pt cabluri, butoane, telefoane. Are mobilul ei (o vechitura de-a mea stricata) si telecomanda ei, la fel una stricata, ca altfel nu o scoatem la capat cu ea$B!&(B
Aalina si Maria are miscorici la masa$B!&(Btre sa-i dam mult in lingura si repede ca san u aiba timp sa se plictiseasca ca e jale. Mamica aia care ti-a spus $BEE(Baca ai vrut copil$B!&(Be cam saraca cu duhul. Acum depinde sip e ce ton ti-a spus$B!&(B Si cat de apropiate sunteti ca sa-si permita o astfel de gluma.
Adar multumesc pt adresa. Voi incerca sa ajung joi la posta, caci termin mai repede serviciul. De obicei inchide inainte de a termina eu si e cam dificil. Cat despre combinatii de mancare, acum ca am inceput si a doua masa sa stii ca ii dau cam orice. Mai putin sare, zahar, lapte, carne de porc si albus de ou. Am vazut ca tii cura de slabire. Cum merge? Stii cate kg a slabit mama mea de cand a venit la mine? 20! Cu regimul Scarsdale. Il gasesti la femeia intim si nu e greu. Ochioasa e o ochioasa tare frumoasa! Mai termina cu retardul si alte tampenii ca fiecare bebe e cu ritmul lui. Si o luna de varsta conteaza mult la ei.
Delia felicitari pt dintisori! Ce frumos ca ai asistat la nasterea aia. Ce chestie cu doctorii in America. Nu stiam$B!&(B
Andreea Georgiana nu stiu daca ti-am spus, in caz ca ma repet, scuze. V-am admirat pozele din Austria, foarte frumoase mi-au trezit nostalgii desi noi am vizitat Viena iarna si era putin altfel. Ma bucur ca va numarati printer romanii fericiti in Romania, sunteti printer putinii norocosi si imi pare rau ca ati avut parte de fazele alea nasoale in Austia$B!&(B Am vazut si pozele cu Thea, care e minunata, a crescut si e din ce in ce mai frumoasa! Ma bucur ca a decurs cu bine implantul. Si eu as avea nevoie dar mi-e teama de reactii adverse. Poate cand vin in Romania imi recomanzi tu dentistul tau. Cat costa una bucata?
Mariana multa sanatate tatalui! Felicitari pt dintisorii lui Markus si pt ridicatul in picioare! Daca doctorita nu a vazut ce e inseamna ca e fetita. Si mie prin a 20-a saptamana mi-a spus ca nu se vede nimic si ca probabil e fetita$B!&(B
AlinaMizzi ce nunta$B!&(B 1000 de invitati zici!!!? Poze ceva?
Doublemom cu ce placere am citit vestile despre gogosele! Tre sa fie minunat sa ai satisfacii duble si sa descoperi pe z ice trece diferentele dintre ele! Ce-am ras la faza cu furatul suzetei! Asteptam pozele cu interes.
Noe vizita?! Daaa neaparat! Sa se cunoasca pletoasele noastre. Da pana una alata vin eu in Romania la vara si poate le facem cunostinta atunci. Zici ca intarziara musafirii?! Ai facut test ceva?!
Micaalsa ce id$BqF(B buna cu zimtii de la capacul de sticla. O sa incercam si noi. Foarte frumoasa mamica si pufoshica. In pozele cu costumasul alb e bestiala. Cat despre cozonac a mancat??? Nu are si albus de ou?
Simona Toma succes in lupta impotriva suzetei si felicitari pt statul in picioruse.
Biuta si Noe vazut si invidiat inatlneata. Ce mare s-a facut Anthony! Nu mai stiu daca am scris ca mai demult am visat ca am venit in Romania si ne-a intampinat Biuta acasa la mama ei$B!&(B

Deocamdata ma opresc aici. Mai incerc dupa ce adoarme Mariuta. Maine lucrez... voluntariat. E festivalul uneia dintre scolile unde predau si m-au rugat sa gatesc impreuna cu elevii mancare romaneasca pe care o vom vinde apoi in curtea scolii. Am ales piftelute si salata boeuf. Vor fi in total 20 de voluntari din diverse tari si 40 de feluri de mancare....


rocsana si bebe maria (3 martie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

Scriu intr-o mare viteza.Cum probabil v-ati dat seama sunt acasa.Deci NET...IOC!Ma pregatesc pt. botez(cel de azi),tati a plecat sa spele masina,Thea doarme,in cuptor este o fripturica,pe aragaz fierbe o supa crema de ciuperci,miroase in toata casa....gatesc pt. socrii care sunt azi de serviciu(si pt. matusa mea care vine maine la dadacit)si voi fi certata pt. asta dar nu-i pot lasa nemancati.
De cand am venit acasa Thea doarme toata noaptea.Nu mananca seara decat f. putin lapte si nici dimineata nu se omoara.Azi s-a trezit la 8.30,a papat putin si am mai dormit impreuna pana la...11.30.BOIERIE.Nu mai urla dupa suzeta deloc.Poate o linisti-o sacul de dormit?????

Kim,noua nu prea ne mai placeau pisoii(din pricina celor 6o din vecini,care put si schelalaie non-stop),insa cel mic ne-a dat gata.Pozele cu Alicia sunt dementiale.
Nu o luam pe Thea decat la biserica,intrucat la restaurant sunt peste 100 de pers.,este fum,curent...

Roxivan,te-ai molipsit de la Adar.Cu glow-ul cel...mov!

Adar,negociem.Am crezut ca mor de ras!!!!!Din pricina mopo-sobolanului urat mirositor.

Catrinel,rusine sa-ti fie daca nu trageti o fuguta la noi!!!!!Pai,se poate?

La multi ani puilor MARK,ERICK SEBASTIAN,MARIA RUXANDRA,ANTHONY NICHOLAS,MARK ALEXANDRU,ANDA,MIHAITA!!!!!
si THEEI ANTONIA,MAIMUTICA NOASTRA DRAGA!

ANDREEA GEORGIANA,mamica de Thea Antonia... frumusica(28.03.2006)
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

Am pus poze noi,incepand de aicihttp://good-times.webshots.com/photo/2559233770079410238qNBArW

Aici dormeahttp://good-times.webshots.com/photo/2323256950079410238mdRXpQ

Si iata ce tare a suparat-o blitzul care a trezit-ohttp://good-times.webshots.com/photo/2100594500079410238mRkvbe

ANDREEA GEORGIANA,mamica de Thea Antonia... frumusica(28.03.2006)
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Da fetelor,am vazut doar mesajul in care Mariana i multumea unei fete pentru sugestia de nume de fetita,Medina,si eu am si sarit top,ca a aflat si stie ca are fetita.Sa-mi fie gura aurita,ce sa zic

AndreeaGeorgiana,vazuram papusa cu baticut,pupa-o-as de frumusete,si....lua-o-as de nora
Si am pus 4 pozici noi de saptamana trecuta,la albumul"am inceput sa ies in lume" incepand de aici http://family.webshots.com/photo/2882172760072337911Axqftf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxivan spune:

Buna seara ! Am de recuperat asta seara,nu gluma. Noi suntem tot la Rm.Valcea. Darius e un rasfatat si jumatate, sta numai in brate, rade cu toata lumea, ne plimbam prin parc....ce sa mai: e super! Pacat ca luni plecam!

SIMONA, AZI AM FOST LA NISTE PRIETENI IN OSTROVENI, DAR DESTEAPTA DE MINE NU AM LUAT AGENDA DE LA BUCURESTI SI NU MAI AM NR. TAU. AZI AM FOST SI NOI IN PARCUL MIRCEA, A FOST SUPER. MAINE ,DACA E VREME BUNA MERGEM LA ZOO. DACA INTRI MAINE SA-MI NR TAU DE TEL, SA NE VEDEM.EU O SA MAI CAUT IN VECHILE CAPITOLE NR. TAU, DA' E CA SI CUM AS CAUTA ACU' IN CARUL CU FAN.




Roxi si Darius-Mihai (10.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxivan spune:



Mariuca, Anthony, Thea si Anda


Sa cresteti mari si frumosi!

Roxi si Darius-Mihai (10.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

La multi ani pentru Mariuca, Anthony, Thea, Mark, Mihaita si Anda!
Pupici multi de la Eva.


Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

Andreea – cred ca Thea nu avea suficienta caldurica noaptea, iar in sac, se simt mai in siguranta. Eu am vazut la Maia, daca ii este cald si bine, e cea mai fericita …
Mopo-Sobo … s-a dus naibii, insa eu tot nu stiu ce mirosea asa, ca eu facusem curatenie cu o zi inainte …
Auzi, ce ziceai de supa-crema de cipuerci ??????
Astept PM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Am vazut si pozele … Thea e la fel de minunata ca intotdeauna, o scumpica si o dragutica … avem si noi cadita din aceea, dar pe albastru … auzi, da’ am si eu o intrebare? Pe ce era pusa de era asa de … inalta …??? (cadita!)
Pupam frumusetea mica si pe mama ei si pe matusa ei frumoasa si pe Vicki, si pe bunica Ana si … daca imi dai reteta de supa mai zic …


Delia – am vazut si pozele cu Rudy cel Voinicel … o minune de baiat !!! Pup nasucul lui







LA MULTI ANI SI MULTA FERICIRE INGERASILOR – GHIOCEI CARE ASTAZI AU MAI IMBATRANIT CU O LUNA:

Mariuca - Atomika
Anthony Nicholas
Marc Alexandru
Thea Antonia
Mihaita
Anda








adar si MAIA(30 martie 2006)

''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari
Intinde-i o mana lui Andrei !!!

... ar putea fi copilul tau ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

HEHE, ce misto a iesit ....


adar si MAIA(30 martie 2006)

''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari
Intinde-i o mana lui Andrei !!!

... ar putea fi copilul tau ...

Mergi la inceput