Mamici de noiembrie - decembrie 2006(51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

nu cred ca am vazut om mai idiot decat mine, pe cuvant! v-am zis ca dr meu pleaca si am facut programare in prima zi dupa ce se intoarce. pana aici totul bine. dar absolut intamplator mi-am dat seama ca el de fapt vine cand o sa fiu in sapt 38, si eu zic ca e tarziu sa stau pana atunci, tot trebuie sa mai ajung la o echo inainte,in sapt 36,si sa vad ce face bebelina, daca mai sta sau nu. asa ca am sunat la ei, si am constatat ca de fapt dr cu care colaboreaza el nu face eco, asa ca am facut programare la altcineva. problema e ce fac dupa aia. daca imi zice ca bebelina nu il mai asteapta pe dr sa se intoarca, banuiesc ca ar trebui sa ma vad cu inlocuitoarea lui, nu? ca doar nu pot sa apar pe usa spitalului ca eu vreau cezariana cu x, iar x habar nu are cine sunt eu. iar programarile astea trebuie facute din timp... poate nu o fi cazul, dar prea am realizat brusc ca nu au de-a face calculele mele cu ceea ce se intampla de fapt, si sunt tare suparata ca am fost atat de neatenta cu bebelina. e clar ca nu e o tragedie, de nascut tot nasc, dar eu nu sunt asa, nu las lucrurile negandite si neplanificate, nici chiar cele mai marunte, si nu imi pot explica cum am lasat sa se intample asta.

chris 34+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Gabitza....exact asa si al meu trebuie sa poarte din aia cu lentile speciale pentru PC si pentru Tv....aseara am crezut ca ne dau afara din cabinet....numai nu-si putea alege ramele...pana la urma i-am zis ca de fapt nu ramele sunt de vina ci nu putea el sa se vada cu ochelari....
La multi ani PITIKOT........
Chris...nu e un lucru trist....nicidecum...sunt alte probleme si mai mari pe lumea asta....dar e chestie de obisnuinta...
Otikerekes....m-am suparat pe tine...eu eram asa de entuziasta ca e pe forum o morosanca si tu nici nu m-ai observat...
Kokorina....e tot la clinica...situatia e neschimbata si i-am spus de venirea pe lume a bebeilor.....si ea transmite mamicilor felicitari si le doreste sa fie sanatoase si la fel si bebeii....
Asiza.....sa va bucurati de ....si sa o stapaniti sanatosi....

alexandra 36 + cu Mark Andrei
poze

"Una dintre cele mai mari bucurii ale acestei vieti este prietenia si una din bucuriile prieteniei este de a avea cui incredinta o taina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

OK! Din butoiul cu melancolie si nervi am ajunsin ala cu panica! TOCMAI AM ELIMINAT DOPUL!!! Sa inteleg ca vine??? Stiu ca mai poate dura chiar si o sapt pana sa vina bebe.... dar eu nu cred. Asa ca....
MI-E FRICA!!!!

Laura si bebe strumf 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Fatima, inca odata multumesc pt raspuns; si eu sper ca va fi bine; nici nu vreau sa-mi imaginez alt scenariu


Ana 38w6d cu Tiberiu Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Avem 2 Ingerasi!!!!!
FELICITARI DENY SI ZINA!!! IRINA si RARES sa creasca frumosi, destepti si norocosi.....
Asiza, plimbare placuta cu cea noua!!!

Yagmur 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

quote:
Originally posted by Laura13

OK! Din butoiul cu melancolie si nervi am ajunsin ala cu panica! TOCMAI AM ELIMINAT DOPUL!!! Sa inteleg ca vine??? Stiu ca mai poate dura chiar si o sapt pana sa vina bebe.... dar eu nu cred. Asa ca....
MI-E FRICA!!!!

Laura si bebe strumf 37+



Laura nu te panica. Stai calma. Descrie-ne si noua cum arata dopul - cum de ti-ai dat seama ca e dopul.
Curaj - e pe vine - insa nu poate fi chiar asa cu una cu doua. Incepe prin a te organiza, revezi bagajul, fa-te faina acolo si fa pregatelile de plecat spre spital. INSA - nu te grabi - cel mai bine e acasa - nu pe un pat de spital.

SUNA MEDICUL daca:
sangerezi, ai dureri, s-au rupt membranele, ai contractii la 20 minute. Si abia apoi pleci spre spital.

Tinem pumnii si te pupam cu drag.

Un calduros si pentru pitikot - cu intarziere. Mai treci pe la noi mami sa vedem cum stati.


Miro38+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Laura13, nu te ingrijora! Cum ai eliminat dopul? Cum arata? Din cate stiu eu poate dura o saptamana, chiar 2 pana la nastere din momentul eliminarii; dar stai linistita, va fi bine; uite, noi incepem galeria






Ana 38w6d cu Tiberiu Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Mirona
1. N-am bagajul facut!
2. Oricum nu ma duc la spital ca nu imi place acolo
3. Sunt super gigea colo, tocmai m-am epilat.
4. Stiu ca a fost dopul pentru ca e foarte usor sa va da-ti seama, e ca niste muci foarte grosi, sper ca nu sunteti scarboase. In plus am chemat-o pe surioara mea sa confirme
5. Problema mea e ca eu sangerez de marti de la control. Acum nu stiu daca sangerarea de azi (care a devenit cu cheaguri) e de la control sau de la altceva.


Laura si bebe strumf 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

LA MULTI ANI, pitikotului

Am achizitionat de la magazinul naturist produsul: NUTRINATAL - recomandat pentru stimularea lactatiei. 60 caspule au costat 12 RON. Am mai luat un ceai diuretic recomandat ptr gravide, inca nu l-am incercat dar trebuie ca am niste butuci in loc de maini si de picioare .

pupici si numai bine !
D 34+

BeBelusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

tinem pumnii si o sa vezi ca o sa fie totul bine!

quote:
Originally posted by Laura13

OK! Din butoiul cu melancolie si nervi am ajunsin ala cu panica! TOCMAI AM ELIMINAT DOPUL!!! Sa inteleg ca vine??? Stiu ca mai poate dura chiar si o sapt pana sa vina bebe.... dar eu nu cred. Asa ca....
MI-E FRICA!!!!

Laura si bebe strumf 37+



chris 34+ alexandra

Mergi la inceput