Mamici de noiembrie - decembrie 2006(51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabitza_max spune:

Da, Chris, sunt de acord cu tine: nu e cel mai trist lucru de pe lume, ai dreptate! Io deja m-am obisnuit cu ochelarii, desi, recunosc ca ma simt extrem de bine si foarte in pielea mea atunci cand nu-i port si port lentile de contact.

Sper ca dioptriile mele actuale sa nu afecteze dorinta de a naste normal (am -2), pt. ca ultima data doctorul m-a cam speriat, cand mi-a parut usor ingrijorat de faptul ca am -2 si ca decizia mea era de a naste normal. Asta se intampla la finalul lui august, iar de atunci incoace vad ca dioptriile mele sunt chiar cumintele, pt. ca am fost la oftalmolog si ele sunt in continuare -2 curat. Dr. oftalmolog mi-a spus sa stau calma ca nu exista risc de nastere prin cezariana din cauza lor, ca abia de la -3.5/-4 exista acest risc. Sper sa fie totul ok.
Tu vei naste normal?

Gabitza 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Laura13-cred ca ar trebui sa o suni pe doctorita daca ai si cheaguri,eu am sangerat atunci putin si de a doua zi s-a facut maro apoi sa deschis tot mai mult pana la crem deci la mine s-a oprit,cum termini munca sun-o pe doctorita vb cu ea vezi ce zice

Bamboletta 37+ bebelina Antonia
"poze"
www.dropshots.com/bamboletta" target="_blank">"video bebelina"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otikerekes spune:

Eu am revenit cu datele ce trebuie trecute in tabel:
DN-14.12.1977
UM-05.02.2006
DPN-12.11.2006


Otilia37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



In sfarsit o veste mare,


Felicitari ZINA, esti mami sunt asa emotionata ca nici nu stiu ce sa zic am lacrimi in ochi si parca traiesc fiecare moment la maxim.
Bebe Rares bine-ai-venit pe lume si sper ca fericirea parintilor tai sa dainuie toata viata

Cleo 35+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:




Dany 75 felicitari si tie, mami.....refacere rapida si sa vii sa ne povestesti cum a venit pe lume INGERASUL TAU

Cleo 35+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

NICI GAND, NICI POMENEALA DE NASCUT NORMAL, EU VREAU CEZARIANA SI FAC TOT POSIBILUL SA RAMANA CEZARIANA PANA LA SFARSIT...

quote:
Originally posted by Gabitza_max

Da, Chris, sunt de acord cu tine: nu e cel mai trist lucru de pe lume, ai dreptate! Io deja m-am obisnuit cu ochelarii, desi, recunosc ca ma simt extrem de bine si foarte in pielea mea atunci cand nu-i port si port lentile de contact.

Sper ca dioptriile mele actuale sa nu afecteze dorinta de a naste normal (am -2), pt. ca ultima data doctorul m-a cam speriat, cand mi-a parut usor ingrijorat de faptul ca am -2 si ca decizia mea era de a naste normal. Asta se intampla la finalul lui august, iar de atunci incoace vad ca dioptriile mele sunt chiar cumintele, pt. ca am fost la oftalmolog si ele sunt in continuare -2 curat. Dr. oftalmolog mi-a spus sa stau calma ca nu exista risc de nastere prin cezariana din cauza lor, ca abia de la -3.5/-4 exista acest risc. Sper sa fie totul ok.
Tu vei naste normal?

Gabitza 31+



chris 34+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



La multi ani PITIKOT sa iti dea dumnezeu numai bucurii in viata!

Cleo 35+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

A-DEJU
eu din Carefour mi-am cumparat scutecele de finet...,nu te-as fi trimis aiurea daca nu stiam sigur.

Alti bb-ei?Cine mai simte ca vin bb-ei ca si eu am o presimtire dar legata de altcineva

dandusa 39 + si
printesa mea, Crinuta
poze de dandusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



Fetelor de cand am citit despre bebeii noi nascuti din cauza emotiilor bebelina mea face tumbe, dar din alea zdravene. Eu sunt toata emotionata ce sa zic nici nu mai am cuvinte....super imi vine sa explodez de bucurie,

Multumim ASIZA SI DOLORES pt vesti, sper din suflet ca bebita mea sa stea cuminte la ma-sa macar pana maine cand vine papi.....of ce emotii nici macar cu clientii nu pot sa mai vorbesc



Va pup pe toate si pe mamicile proaspete si pe viitoarele mamici!!

Cleo 35+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinelaf spune:

Multumesc Fatima pentru informatii cred ca o sa caut si eu material in oras sa-i fac la bb lenjerie de pat.
La multi ani Pitikot Sa ai parte numai de bucurii, nastere usoara si bebe sanatos.



marinela 31+ si Andreea

Mergi la inceput